LITGAS pasirašė bendrąją prekybos sutartį su „Cheniere Marketing“

Cheniere Sabine PassGamtinių dujų tiekimo ir prekybos įmonė LITGAS, priklausanti valstybės valdomai energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“, vasario 27 d. Hiūstone (JAV) pasirašė bendrąją prekybos sutartį, kuri įgalins įsigyti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) iš JAV kompanijos „Cheniere Energy“ padalinio „Cheniere Energy“. „Cheniere Energy“ šiemet atidarys pirmąjį per 40 metų JAV SGD eksporto terminalą, o pirmieji kroviniai Lietuvą galėtų pasiekti jau 2016 metais.

„Sutartis su „Cheniere“ yra labai svarbi – kompanija stato pirmąjį JAV gamtinių dujų skystinimo ir eksporto terminalą, kuris pradės veikti jau 2015 metų pabaigoje, ir tai suteiks mums prieigą prie gausios JAV gamtinių dujų rinkos, prisidės prie mūsų tiekimo ir kainodaros modelių diversifikavimo, – sakė UAB LITGAS generalinis direktorius Dominykas Tučkus. – Tikėtina, kad jau 2016-2017 metais, esant poreikiui, pagal šią sutartį galėsime įsigyti SGD krovinių iš JAV“.

Skalūnų dujų revoliucija pastaraisiais metais pavertė JAV iš gamtinių dujų importuotojos į galinčią jas eksportuoti ir pasiūlyti SGD tarptautinėms rinkoms.

Skaičiuojama, kad JAV plėtojami patvirtinti projektai SGD gamybos apimtis iki 2018 metų padidintų 30 mlrd. kubinių metrų per metus – tai yra maždaug 10 proc. dabartinės SGD rinkos. Palyginimui, Baltijos šalys per metus suvartoja apie 4 mlrd. kubinių metrų gamtinių dujų.

LITGAS yra pasirašiusi 16 neįpareigojančių prekybos SGD sutarčių su kompanijomis, tiekiančiomis apie pusę viso pasaulio SGD, taip pat turi galimybes įsigyti gamtinių dujų rinkoje, iš kitų Lietuvos importuotojų.