Miške rasta baltarusiškų maisto papildų siunta

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavusi informacijos, kad Vilniaus rajono Melekonių miške rastas išbarstytas didelis kiekis – apie 300 kg buteliukų su neaiškiomis tabletėmis, nedelsiant atliko tyrimą. VMVT inspektoriai nustatė, kad tai maisto papildai „YaYa bears Omega-3“, kurių gamintojas – Baltarusijos įmonė „Malkut“. Paaiškėjo, kad tai siunta, kuri dar 2013 m. gruodžio mėnesį turėjo pasiekti Baltarusiją, bet taip ir nebuvo atvežta.
Įmonės „Malkut“ atstovai kreipėsi į savo šalies valstybines institucijas su prašymu rasti krovinį, tačiau iki šiol paieškos buvo nesėkmingos.
„YaYa bears Omega-3“ į Notifikuotų maisto papildų sąrašą nėra įtraukti. Tai reiškia, kad Lietuvoje jais prekiauti draudžiama.
Surinktus duomenis VMVT perdavė Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentui, kad atsakingi specialistai išsiaiškintų, kaip ir kodėl maisto papildai „YaYa bears Omega-3“ pateko į mišką.
VMVT primena, kad maisto papildus reikėtų pirkti tik iš legalių prekybos vietų (parduotuvių, vaistinių, specializuotų maisto papildų skyrių), turinčių Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimus.
Norint įsigyti saugių papildų, taip pat labai svarbu įsitikinti, ar juos leidžiama pardavinėti. Rinkai tiekti galima tik papildus, įtrauktus į Notifikuotų maisto papildų sąrašą http://vmvt.lt/maisto-papildai/.