Mobilioji euro programėlė jau sulaukė daugiau nei 10 tūkstančių atsisiuntimų

Gyventojai valiutos keitimo vietų ieško bei kainas perskaičiuoja pasitelkę ir mobiliąsias programėles. Daug dėmesio sulaukė „Euras 2015“ – viena iš dviejų mobiliųjų programėlių, 2014 m. gruodžio pradžioje nuskynusių laurus Finansų ministerijos skelbtame konkurse „Mobilusis euro gidas“. Šią programėlę jau parsisiuntė daugiau nei 10 tūkstančių vartotojų.

„Euras 2015“ programėlė, skirta išmaniesiems įrenginiams su „Android“ operacine sistema, rodo artimiausias pinigų keitimo vietas, padeda perskaičiuojant kainas, pateikia banknotų ir monetų pavyzdžius bei kitą praktinę informaciją.

„Programėlė naudotojui pateikia kelis paprastus, tačiau naudingus funkcionalumus pereinant prie naujosios valiutos. Jos pagalba galima lengvai konvertuoti sumas iš litų į eurus ar atvirkščiai, rasti įvairias aplinkui esančias valiutos keitimo vietas. O tai itin aktualu pirmosiomis sausio savaitėmis, mėginant išvengti eilių plačiausiai žinomose keityklose, arba pasimokant atpažinti, ar gautas naujas pinigas – tikras. Kad ji naudinga, liudija ir skaičiai: programėlės parsisiuntimų skaičius sparčiai auga, o bendras naudotojų vertinimas – pakankamai aukštas“, – sakė Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) direktoriaus pavaduotoja Ieva Žilionienė.

Populiarumo sulaukusį produktą sukūrė inžinerinės informatikos ir multimedijos ir kompiuterinio dizaino studentai, broliai Manvydas ir Bernardas Šliamkos, turintys nuosavą bendrovę „Mainbex“. Jų teigimu, staigų programėlės populiarumą lėmė jos informatyvumas ir praktiškumas.

„Pirmosiomis sausio dienomis žmonės suskubo ieškoti to, kas jiems padėtų įveikti euro įvedimo iššūkius, susijusius su valiutos konvertavimu apsiperkant ar kitose kasdienėse situacijose, taip pat litų keitimu į eurus. Išmaniųjų įrenginių naudotojams tam puikiai tiko mūsų sukurta programėlė“, – sakė vienas iš jos kūrėjų M. Šliamka.

Vartotojai taip pat gali išbandyti ir kitas mobiliąsias programėles, skirtas paprastesniam perėjimui prie euro – „Euro programėlę“ arba „Euro skaičiuoklę“. Parsisiųsti ir išbandyti visas mobiliąsias euro programėles galima šioje nuorodoje http://www.euras.lt/lt/atsisiuntimui.

Daugiau informacijos:

Eglė Šlinkšytė

Jaunesnioji projektų vadovė

UAB „Idea prima“

Tel. 8 5260 8305