Nauja LITGAS veikla padėtų mažinti SGD terminalo išlaikymo sąnaudas

Gamtinių dujų tiekimo ir prekybos bendrovė LITGAS, priklausanti energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ planuoja žengti į naują veiklos sritį – mažos apimties SGD tiekimą ir bunkeriavimą. Šiuo metu LITGAS kartu su „Statoil“ analizuoja bendradarbiavimo šiose srityse galimybes ir iki antrojo ketvirčio pabaigos planuojama sutarti dėl bendros veiklos formos.

Mažos apimties SGD ir bunkeriavimo veikla leistų didinti SGD terminalo apkrovimą ir mažintų jo infrastruktūros išlaikymo sąnaudas, tenkančias Lietuvos vartotojams.

„Klaipėdos SGD terminalas šiuo metu yra vienintelis tokio dydžio terminalas Baltijos jūroje, galintis perpilti SGD į mažesnius bunkeriavimo laivus, kurie pildo keltus, konteinerinius ir kitokius SGD varomus laivus bei gabena dujas mažesniais kiekiais pramoniniams vartotojams. Sugriežtinus taršos jūroje reikalavimus, laivų savininkai pamažu pereina prie švaresnio kuro alternatyvų – SGD ar dyzelinio kuro. Klaipėdos SGD terminalas yra arčiau potencialių klientų nei kiti panašių galimybių ir dydžio terminalai, todėl žvelgiant iš šios perspektyvos, rinkoje turime konkurencinį pranašumą“, – sakė LITGAS generalinis direktorius Dominykas Tučkus.

Anot jo, bendrovė jau yra užmezgusi kontaktus su potencialiais klientais, su kuriais jau pradedami sudarinėti preliminarūs susitarimai.

SGD paklausa Baltijos regione auga ir abi kompanijos, vertindamos plėtrą šioje rinkoje, numato, jog ji išliks patraukli ir ateityje. Jau turėdamos suformuotą visą vertės grandinę su prieiga prie nuosavų SGD gamybos resursų, transportavimo pajėgumų ir Klaipėdos SGD terminalo LITGAS ir „Statoil“ tiki, kad esamas abiejų kompanijų bendradarbiavimas turėtų kurti sinergijas, kurios bus naudingos bendrai abiejų kompanijų veiklai mažos apimties SGD tiekimo rinkoje.

Bendradarbiavimo mažos apimties SGD ir bunkeriavimo srityse galimybės yra numatytos LITGAS ir „Statoil“ 2014 m. rugpjūtį pasirašytoje 5 metų trukmės sutartyje dėl būtinojo kiekio tiekimo.

Šiems planams įgyvendinti LITGAS skelbia viešąjį teisinių paslaugų pirkimą, kurio laimėtojas turėtų teikti konsultacijas įmonei dėl įvairių jungtinės veiklos modelių ir padėtų juos įgyvendinti.