Ashburn +27,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024
Ashburn +27,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024

Savo šunį nušovęs vyras teismui tvirtino, kad tai padarė labai humaniškai

2024/07/05


Liepos 4 d. Šiaulių apygardos teismas paskelbtu nuosprendžiu Akmenės rajone gyvenantį A. N. už žiaurų elgesį su gyvūnu, nelegaliai laikytą šaunamąjį ginklą bei šaudmenis pripažino kaltu ir paskyrė jam bausmę – 40 parų areštą. Vyras teisme kaltę pripažino ir teigė, kad savo gyvūną nušovė labai humaniškai, paleisdamas šūvį į galvą.

Nusikaltimas padarytas šių metų sausio 8 dieną Akmenės rajone esančiame Kivylių kaime. Savo namo kieme, ūkiniame pastate, 74-erių šeimininkas iš laikomo lygiavamzdžio šautuvo „Acciaco Vichers“ du kartus iššovė į savo šuns galvą. Nuo patirtų sužalojimų keturkojis nugaišo įvykio vietoje.

Vyras neteisėtai disponavo šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis – savo namuose laikė lygiavamzdį šautuvą ir 82 šaudmenis.

Anksčiau neteistas Akmenės rajono gyventojas teisme visiškai pripažino savo kaltę. Teigė, kad prieš šį įvykį jam priklausantis gyvūnas – mišrūno kalė vardu Ara – buvo pririšta, nes buvo su vaikais. Per šalčius įsileido ją į kambarį, o ryte norėjo vėl pririšti, bet ji pabėgo į kaimą. Vyro teigimu, kaime palaida kalė lakstė 3 dienas, žmonės dėl to pradėjo skųstis. Vieną dieną išėjęs į lauką jis pamatė Arą, kieme parsitempusią avį ir pešančią kailį, tačiau šuo ir vėl pabėgo. Pasak kaltinamojo, kalė jau buvo sena, todėl, negalėdamas jos sugauti, nusprendė nušauti. Sulaukė momento, kol ji įbėgo į ūkinį pastatą, ir tada lygiavamzdžiu šautuvu dviem šūviais nušovė Arą. A. N. tvirtino, kad šį ginklą turėjo jau seniai, legaliai įgijęs nuo nepriklausomybės pradžios. Iš pradžių ginklą laikė seife, o kai persikėlė gyventi į dabartinę gyvenamąją vietą, tai seifo neturėjo ir ginklą laikė tarp drabužių. Vyras pripažino suprantantis, kad pagal įstatymą toks šuns nužudymas yra nepriimtinas, bet, jo nuomone, dar labiau nepriimtina iškviesti tarnybą, kad jį sugautų, o paskui vaistais užmigdytų ar atiduotų į prieglaudą.

Kaltinamasis savo kaltę pripažino ir dėl nelegaliai laikyto perdaryto šautuvo bei šovinių. Pasak jo, tam perdirbtam šautuvui šovinius jis gavo nusipirkdamas dar sovietų laikais Jonavos turguje iš nepažįstamo žmogaus. Šautuvas buvo perdirbtas iš orinio, lygiavamzdis ir reikėjo šaudyti iš arti, norint juo pataikyti. Vyras tvirtino auginantis avis, kurios ganosi palaidame plote. Negalėdamas jų sugauti, prireikus jis avį pašaudavo ir iš karto papjaudavo. Kaltinamasis teismui tvirtino, kad ginklas buvo kaip ir jo darbo įrankis ir yra labai reikalingas, o leidimo mažo kalibro ginklui įsigyti negavo, nes nėra medžiotojas.

Teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis pripažino savo kaltę ir nuoširdžiai gailėjosi dėl savo veiksmų, yra senatvės pensininkas. Už padarytas nusikalstamas veikas teismas vyrui paskyrė jam bausmę – 40 parų areštą, paskirtos arešto bausmės vykdymą kaltinamajam atidedant 6 mėnesiams be intensyvios priežiūros bei įpareigojant jį per bausmės vykdymo laikotarpį neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Nuosprendžiui įsiteisėjus, teismo sprendimu, nelegaliai įgytas ir laikytas savadarbis ginklas, šaudmenys, bei ginklas, kuriuo buvo nušautas gyvūnas, bus konfiskuoti.

Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

 

Šiaulių apygardos teismo informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

 

Dalintis