Ashburn +18,2 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 23 Rgs 2023
Ashburn +18,2 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 23 Rgs 2023

ALNSIS – nauda ūkininkams ir pagalba NMA

2022/10/13


Nacionalinės mokėjimo agentūros (toliau – NMA) specialistai deklaruotų žemės ūkio naudmenų stebėseną atliko naudodamiesi nauja Automatine laukų nuolatinio stebėjimo sistema (toliau  – ALNSIS). Ši sistema padėjo patikrinti auginamus pasėlius, pūdymo įdirbimo faktą, ar pievos nušienautos visuose pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (toliau – KPP) priemones deklaruotuose ir kituose žemės ūkio paskirties žemės plotuose.

alnsis, stebeti laukus, lauku stebejimo programa, lauku stebejimas nma, ismokos, avansines ismokos

Šiais metais NMA pirmą kartą panaudojo ALNSIS tikrindama visus 2,9 mln. ha deklaruotus plotus. Remiantis gautais rezultatais tik 1 proc. deklaruotų plotų neatitinka reikalavimų. Visi plotai patikrinti nuotoliniu būdu, o į vietą buvo vykstama tik išskirtiniais atvejais, pvz., tikrinant galimus mulčiavimo atvejus. Taigi tokiu būdu buvo taupomos lėšos.

ALNSIS nauda yra akivaizdi: ūkininkai nevarginami ir negaišinami patikromis vietoje, aiškiai matomi imituojantys ūkininkavimą ūkininkai, jie yra identifikuojami, todėl ir išmokos pasieks tik tikruosius ūkininkus, o ūkininkų informavimas apie dar neįvykdytus įsipareigojimus yra puikus sankcijų prevencijos pavyzdys.

Susipažinti su pasėlių deklaravimo rezultatais ūkininkai gali prisijungę prie savo paskyros NMA informaciniame portale (toliau – Portalas), kur rodomi šienavimo, pasėlių rūšies ir juodojo pūdymo tvarkymo reikalavimų vykdymo rezultatai: žalia spalva deklaruotame lauke reikalavimai yra įvykdyti, geltona ir raudona spalvos rodo, jog reikalavimas yra stebimas arba neįvykdytas.

Ūkininkai turėtų vadovautis Portale pateikiamais nurodymais ir jei reikia, naudodamiesi NMA agro“ programėle, atsiųsti nuotraukas, kuriose matytųsi reikalavimų pagal KPP bei kitas paramos priemones įvykdymo faktas. NMA specialistai taikyti sankcijų dėl raudona spalva pažymėtų laukų neskubės – papildomai patikrins palydovinius vaizdus, peržiūrės atsiųstas nuotraukas arba vyks į patikras vietoje. Taip tikriems ūkininkams suteikiama galimybė pasitaisyti, o imituojančius ūkininkavimą siekiama atgrasyti nuo kėsinimosi neteisėtai gauti paramą.

Naudinga informacija

Išsamią informaciją ir atsakymus į kilusius klausimus dėl Automatinės laukų nuolatinio stebėjimo sistemos galite rasti DUK skiltyje.

Taip pat kviečiame susipažinti su ALNSIS pristatymo vaizdo įrašu.

Informaciją apie programėlės „NMA agro“ panaudojimo galimybes, pranešimo siuntimo, nuotraukų fotografavimo instrukciją bei kitą naudingą informaciją rasite specialioje programėlei skirtoje skiltyje www.nmaagro.lt.

         

2022.10.12

Susijusios temos - skaitykite: NMA, ALNSIS, laukų stebėjimo sistemaūkininkai

208/7
Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/09/22

Po darbo su pacientais – į gėlių plantaciją

Pasvalys („Darbas“). Dar besimokant Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijoje, joniškėlietį Remigijų Laurinčiką traukė biologija ir sodininkystė. Nors gyvenimo keliai ir klystkeliai vaikiną nuvedė į medicinos pasaulį, jaunystės ...
2023/09/22

Prancūzijos mokslininkai vertino Lietuvos eglynų genetinius rodiklius

Tarptautinio projekto FORGENIUS mokslininkai Nicolas Mariotte ir Florence Jean iš Prancūzijos rugsėjo pradžioje lankėsi Lietuvoje ir atliko miško medžių matavimus, rinko mėginius genetiniams tyrimams atlikti. Valstybinė miškų ...
2023/09/22

Ūkininkams – lengvatinės paskolos

Ūkininkai vis dažniau ieško sprendimų, kaip dirbti efektyviau ir tvariau. Tokias tendencijas pastebi Medicinos bankas, kuris bendradarbiauja su INVEGA teikiant lengvatines paskolas žemesnėmis nei rinkos kainomis ūkio subjektams, įskaitant j...
2023/09/22

Gyvensenos medicinos specialistai padės mažinti lėtinių ligų tikimybę

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) skatinant gydymo įstaigas burti šeimos gydytojo komandas, prie jų jungiasi gyvensenos medicinos specialistai. Jie padeda pacientams formuoti sveiko gyvenimo būdo įpročius ir mažinti tikimybę susirgti lė...
2023/09/22

Dėl savavališkų bendruomenės veiksmų Turto bankas kreipiasi į teismą

Gindamas valstybės interesus Turto bankas (TB) kreipėsi į teismą, prašydamas sustabdyti savavališkus Skaistgirių bendruomenės atstovų veiksmus ir grąžinti valstybei priklausantį turtą.
2023/09/22

Latviją vėl gręžiasi į cukrinių runkelių verslą

Sovietmečiu tvirtas pozicijas cukrinių runkelių auginimo srityje užėmusi Latvija, pastaraisiais dešimtmečiais buvo beveik atsisakę šios žemės ūkio kultūros. Vis tik daugiau nei prieš penkerius metus ryšius su didžiausia...
2023/09/22

Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo atranką laimėjo A. Mikalauskienė – šaltiniai

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo atranką, BNS žiniomis, laimėjo laikinai įstaigai vadovaujanti direktoriaus pavaduotoja Audronė Mikalauskienė.
2023/09/22

Gydomosios augalų vonios

Pastarosios savaitės mūsų kūnams nebuvo lengvos – veiklos darže, sode ir gėlynuose rudenėjant tikrai daugiau nei vasarą. Palepinkime odą, raumenis ir sielą atpalaiduojančiomis, gydančiomis augalų voniomis, pasinerkime į aromatų terapiją.
2023/09/22

Pradėti tvirtinti natūralių pievų ir ganyklų, pelkių ir šaltinynų žemėlapiai

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymu, šiandien išleido įsakymą „Dėl natūralių pievų ir ganyklų, pelkių ir šaltin...