Ashburn +22,7 °C Nedidelis lietus
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024
Ashburn +22,7 °C Nedidelis lietus
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024

Apie VIKO veterinarijos studijų programą – iš absolventų lūpų

2022/11/11


Vilniaus kolegija (VIKO) Agrotechnologijų fakulteto Veterinarijos katedroje ruošia veterinarijos specialistus – felčerius. Programa trunka trejus mokslo metus, kurių metu studentai įgauna tiek teorinių žinių, tiek praktinių įgūdžių.

Šiuolaikinės patalpos įrengtos taip, kad studentui ne tik būtų patogu mokytis, bet ir dėstytojai galėtų vaizdingiau ir aiškiau perteikti žinias, o moderni VIKO veterinarijos klinikos įranga padeda studentams praktikuotis bei mokytis dirbti pagal specialybę. Studentai baigę VIKO veterinarijos studijas gali dirbti tiek privačiose, tiek valstybinėse įstaigose, klinikose, ūkiuose, veterinarijos farmacijos ir kitose gyvūnų parduotuvėse, veterinarijos paslaugų įmonėse, beglobių gyvūnų organizacijose, maisto ir veterinarijos laboratorijose ar pradėti kurti savo verslą.

Kad veterinarijos studijos vyktų sklandžiai, Vilniaus kolegijai labai svarbi studentų ir absolventų nuomonė apie studijuojamą dalyką. Štai keli absolventų atsiliepimai ir įspūdžiai studijuojant Vilniaus kolegijoje veterinarijos studijų programą.

veterinarijos studijos, VIKO, Agrotechnologijų fakulteto Veterinarijos katedra, veterinarijos farmacijaAbsolventė Miglė BALČIŪNAITĖ: „Mano pažintis su veterinarija prasidėjo dar 2014 metais, gavus kvietimą studijuoti VIKO. Meilė gyvūnams mane lydėjo jau nuo mažų dienų, bet norėdama jiems padėti nugyventi sveiką ir pilnavertį gyvenimą žinojau, kad praktinės ir teorinės žinios, jų gilinimas yra vienintelis kelias tikslo link. Vos prasidėjus studijoms supratau, kad esu tinkamoje vietoje.

Veterinarijos studijose praktines ir teorines žinias teikė tikri savo srities profesionalai. Kiekvienas sutiktas dėstytojas – nuo gyvūnų anatomijos, fiziologijos iki gyvūnų gerovės, etiologijos, profesinės kalbos paskaitų – turėjo savitą ir lengvai suprantamą žinių perdavimo ir įsisavinimo būdą. Ypatingas dėmesys skiriamas studentų praktiniams įgūdžiams lavinti, visapusiškas paruošimas realioms situacijoms bei darbinei aplinkai. Kiekvienas užduotas klausimas, iškilusi problema lydima teoriniu ir praktiniu požiūriu pagrįsto atsakymo. Studentams buvo suteikta galimybė išvykti į pasirinktas šalis stažuotėms, rengiami įvairūs seminarai, konferencijos jų kompetencijai kelti, kviečiami užsienio veterinarijos gydytojai, mitybos specialistai profesinės užsienio kalbos lavinimui, apsikeitimui žiniomis, jų gilinimui, praktiniams užsiėmimams, įsitraukimui į socialines akcijas (projektas „Pagauk, sterilizuok, paleisk“ ir kt.).

VIKO Agrotechnologijų fakultete Veterinarijos katedroje praleisti treji studijų metai buvo vieni geriausių ir įsimintiniausių metų mano kelyje. Kiekvienas studijas baigęs studentas gavo tvirtą žinių bagažą ir stiprų praktinių įgūdžių pagrindą. Po šių studijų etapo mano kelias veterinarijos mokslų srityje nesibaigė. Paskatinus kolegijos dėstytojams, kurie per tuos metus tapo tikru įkvėpimo ir drąsos šaltiniu, nusprendžiau stoti į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademiją. Studijuodama magistratūroje nusprendžiau orientuotis į stambių (žemės ūkio) gyvūnų šėrimo, auginimo, produktyvumo, reprodukcijos ir kt. sritis. Labai džiaugiuosi, kad net ir studijuodama kitoje įstaigoje, visuomet patarimų, problemų sprendimo, palaikymo galėjau ieškoti pas artimus dėstytojus iš Vilniaus kolegijos. Jie tapo mano profesinio kelio vedliais ir įkvėpimo šaltiniu.

Rankose turėdama magistro laipsnio diplomą, toliau tęsiau savo kelią veterinarijos pasaulyje. Su kolegijos dėstytojų rekomendacijomis įsidarbinau šėrimo konsultante vienoje pažangiausių, inovatyviausių ir profesionaliausių didmeninės prekybos ir veterinarinių paslaugų įmonių Lietuvoje – Respublikiniame veterinarijos aprūpinimo centre. Kiekvieną dieną dirbdama savo mylimą darbą žinau – esu ten, kur noriu būti. Man, kaip jaunam ir savo profesinį kelią pradedančiam žmogui, labai svarbu, jog pasitikėjimo ir motyvacijos visuomet galiu semtis iš mane supančių žmonių. Tikiu tuo, ką darau, o svarbiausia, jog žinios ir praktiniai įgūdžiai yra tvirtai suformuoti atsidavusių ir profesionalių dėstytojų jau nuo pirmųjų karjeros žingsnių.“

VIKO, Agrotechnologijų fakulteto Veterinarijos katedra, veterinarijos farmacijaAbsolventė Ugnė VERBICKAITĖ: „Nuo pat vaikystės iki šių dienų auginu po tris–keturias kates. Meilė joms lėmė mano pasirinkimą – veterinariją. 2018 metais Vilniaus kolegijoje baigiau Veterinarijos studijas. Netrukus įsidarbinau ir iki dabar dirbu Vilniaus kolegijos veterinarijos klinikoje. Vilniaus kolegija – daug praktikos suteikianti mokslo įstaiga. Veterinarija – tai mokslas, kur praktika yra itin svarbi, nes esame atsakingi už gyvūnų priežiūrą ir sveikatą, o kartais, gelbėdami gyvybes, turime greitai reaguoti į gyvūno ligą ar sužeidimą. Studijuodama veterinarijos studijų programoje įgavau daug ir įvairių praktinių įgūdžių, nes praktinių užsiėmimų metu atlikinėjau įvairias su gyvūnų sveikatingumu ir slauga susijusias procedūras. O jų buvo labai daug! Todėl po studijų pradėti dirbti pagal savo specialybę nebuvo sudėtinga.

Visada būsiu dėkinga Agrotechnologijų fakulteto dėstytojams, kurie labai aiškiai išdėstė teorinius dalykus, vaizdžiai ir su pavyzdžiais perteikė praktinius mokymus, kas padėjo man geriau įsiminti tam tikrus su darbo specifika susijusius aspektus. Taip pat dėstytojams dėkoju ir už tai, kad jie visuomet buvo geranoriški ir paslaugūs.

Studijuodama Vilniaus kolegijoje džiaugiausi, kad turiu galimybę išvykti į kitas užsienio šalis bei praplėsti savo žinias. Kalbant apie tarptautiškumą, koordinatoriai skatina ne tik studentus, bet ir kolegijos darbuotojus vykti į įvairias stažuotes Europos šalyse, ERASMUS programas. Tai puiki ir unikali galimybė tobulėti, plėsti žinias, išmokti naujų kalbų ir kartu pamatyti daugiau pasaulio, o tai – dar kitas privalumas: pažintys ir naujos galimybės!“

VIKO, Agrotechnologijų fakulteto Veterinarijos katedra, veterinarijos farmacijaAbsolventas Tautvydas PAGOJUS: „Einant paskutiniesiems mokslo metams mokykloje, pradėjau sukti galvą, kuo aš norėčiau būti ateityje. Visą savo gyvenimą buvau apsuptas gyvūnų, nuo mažumės jaučiau trauką keturkojams ir ne tik. Praleistos vasaros pas močiutę ūkyje tikrai palengvino apsisprendimą dėl ateities. Namuose taip pat striksėdavo keletas šunų ir katė, todėl nedvejodamas pradėjau ieškoti profesijos, kuri būtų susieta su gyvūnais. Pradėjęs domėtis, atradau Vilniaus kolegijoje siūlomas Veterinarijos studijas, kurios man atrodė kaip tramplinas pasiekti tai, ko norėjau visą gyvenimą.

Pirmi įspūdžiai atvykus į sostinę buvo malonūs. Kolegijos darbuotojai nuteikė mokslo metams, katedros ir klinikos vadovai taip pat mus šiltai sutiko, smagu buvo matyti, kad tiek daug jaunų studentų taip pat nori pasisemti žinių. Pirmieji metai, atrodo, tiesiog praskriejo – nauji draugai, naujas miestas, kitokie mokslai, nei buvo mokykloje, paskaitos ilgesnės nei pamokos, tačiau adaptacijos periodas praėjo ganėtinai sklandžiai. Mokslai buvo ganėtinai sunkūs, tekdavo nemažai pasėdėti prie knygų ir daug ką išmokti. Pirmieji gyvūnų anatomijos kolokviumai skambėjo išties bauginančiai, tačiau įdėjus daug darbo ir su gerbiamo dėstytojo A. Paukštės pagalba, viskas praėjo be jokių keblumų. Dauguma studentų mano, kad pasirinkę studijas kolegijoje galės šiek tiek atsipalaiduoti, tačiau, mano nuomone, ten darbo buvo tikrai ne mažiau nei universitete. Žinoma, didžiausias privalumas – galėjome mokytis stebėdami tikras situacijas, nes mūsų kolegijoje yra ir veterinarijos klinika. Turėdavome netgi budėjimus, kai asistuodavome ten dirbantiems gydytojams. Tai buvo išties vertinga praktika, nes galima susidaryti įspūdį nuo pat pirmojo kurso, ar tikrai nori būti tuo, ko tikėjaisi rinkdamasis studijas.

Iš tiesų labai gaila, kad likimas susiklostė taip, jog mums baigus studijas, kolegija atsinaujino iš pagrindų ir savo kliniką bei patalpas atrenovavo taip, kad mintyse pasvajojau vėl tapti pirmakursiu ir mokytis atnaujintoje, modernioje ir labai interaktyvioje mokykloje su naujausia diagnostine įranga ir aparatais. Tačiau labai džiaugiuosi už būsimus ir esamus studentus, nes ten bus paruošti jauni, puikūs specialistai.

Mano paties darbo karjera prasidėjo antrojo kurso pavasarį, kai per mūsų klinikos budėjimą dėstytojas pasiūlė apsilankyti „Jakovo veterinarijos centre“, kuriame iki šiol ir dirbu. Darbas ten tikrai skyrėsi nuo mano matyto darbo fakulteto klinikoje, tačiau mane tai dar labiau motyvavo siekti kuo geresnio rezultato. Pirmus metus po paskaitų vaikščiodavau į kliniką, mokydavausi mūsų darbo subtilybių. Į kliniką eidavau visada, kai turėdavau laiko, taip antrieji studijavimo metai praėjo dar greičiau nei pirmieji. Kartais jausdavausi labai išvargęs, bet viduje labai laimingas, kad pavykdavo padėti tokiam dideliam kiekiui mažųjų draugų, kurie su laimingais šeimininkais keliaudavo namo. Baigus studijas, klinikos vadovas doc. dr. Jakovas Šengautas pasiūlė likti jo įkurtoje klinikoje ir dirbti ten visu pajėgumu. Tai buvo geriausias mano sprendimas, nes tai atvėrė puikias karjeros galimybes. Šiuo metu turiu privilegiją dirbti su geriausia ir įvairių specializacijų veterinarijos gydytojų komanda, iš kurios galiu semtis daug naudingų žinių, dirbti su įvairia įranga ir sudėtingomis programomis, kad kuo greičiau ir efektyviau galėčiau padėti pacientams.

Dirbdamas šioje veterinarijos klinikoje taip pat turiu galimybę važinėti pas pacientus į namus ir atlikti tam tikras procedūras, kad įbauginti gyvūnėliai, kuriems kelionės sukelia didesnį stresą ir trukdo visiškai pasveikti, galėtų savo guolyje ramiai gydytis ir greičiau vėl bėgioti ir žaisti. Be viso to, klinikos vadovas mums, asistentams, surengia įvairius mokymo kursus – vieni įspūdingiausių mokymų buvo anesteziologijos kursai, kurie padėjo dar labiau įsigilinti į savo specialybę.

Kadangi veterinarija dideliais žingsniais žengia į priekį ir mažai atsilieka nuo žmonių medicinos, tai ir mes, veterinarijos specialistai, turim puikią galimybę siekti savo užsibrėžtų tikslų, kuriems, mano atžvilgiu, ribų nematyti. Nenustokite siekti savo užbrėžtų tikslų ir gyvenimas Jums nusišypsos!“

 

VIKO nuotraukos

2022.11.11

Partnerio turinys

Susijusios temos – skaitykite: VIKO, Agrotechnologijų fakulteto Veterinarijos katedra, veterinarijos farmacija

Dalintis
2024/05/23

Ne medžioklės sezono vilkams nebūna

Gyvenimas sukasi nenutrūkstamu ratu – ūkininkai augina gyvulius, o vilkai, pasitaikius progai, juos pjauna. To negali sustabdyti nei padidintos medžioklės kvotos, nei probleminių vilkų paėmimas iš gamtos, nei elektrinės tvoros. Pasitv...
2024/05/23

Patikrinome žievėgraužio tipografo gaudykles. Skaičiuojame laimikį

Valstybinės miškų tarnybos (VMT) Miško sanitarinės apsaugos skyriaus specialistai patikrino žievėgraužio tipografo gaudykles.
2024/05/23

„Elektrum“ ir „Enefit“ gaminantiems vartotojams kompensuos 2,5 mln. eurų

Didžiausiai Lietuvos elektros tiekėjai „Ignitis“ paskelbus apie 5 mln. eurų kompensacijas gaminantiems vartotojams už jų nesuvartotą elektrą, kiti du rinkos dalyviai pranešė klientams skyrę iš viso 2,5 mln. eurų.
2024/05/23

Aplinkos ministerija nori paskatinti jaunimą rinktis karjerą miškininkystės sektoriuje: skyrė 21 stipendiją

Nuo rudens 21 miškininkystės studijas Vytauto Didžiojo universitete ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje pasirinkęs pirmakursis gaus skatinamąsias stipendijas – 250 eurų per mėnesį. Stipendijas, skatindama jaunimą ...
2024/05/23

Siuntimai pas gydytojus specialistus: ką reikia žinoti?

Ligonių kasos gyventojams primena šiais metais įsigaliojusias siuntimų pas gydytojus specialistus išdavimo naujoves: prasiplėtė siuntimus išduodančių gydytojų ir kitų specialistų ratas, daugėja išimčių, kai siuntimo kon...
2024/05/23

Europos ūkininkai augina sveiką maistą: ekspertai ragina jiems netrukdyti

Europos Sąjungoje auginamas maistas yra vienas saugiausių pasaulyje, patvirtino Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) metinė ataskaita. 2022 m. ištyrus rekordinį maisto mėginių, nustatyta, kad didžioji dalis jų neviršijo nustatytų pe...
2024/05/23

LSA patvirtino siūlymus rinkimams besiruošiančioms šalies politinėms partijoms

Gegužės 23 dieną, ketvirtadienį, Raudondvaryje vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) suvažiavime šalies savivaldybėms atstovaujantys vietos savivaldos politikai patvirtino strateginius savivaldos siūlymus šalies politinėm...
2024/05/23

Prekyba dujomis mažeikiškius atvedė į teisiamųjų suolą

Teismą įtikino Šiaulių apygardos prokuratūros argumentai – trys mažeikiškiai ir du juridiniai asmenys pripažinti kaltais dėl finansinių nusikaltimų padarymo ir privalės į valstybės biudžetą bendrai sumokėti 100 tūkst. eurų baudų.
2024/05/23

Biotechnologijos – vienas iš pasaulio ekonomikos augimo variklių

„Šiandien biotechnologijos yra vienas iš Europos ir pasaulio ekonomikos augimo variklių: 2023 metais pasaulinės biotechnologijų rinkos dydis siekė net 1,55 trilijonų JAV dolerių. Jų pritaikymas itin platus – nuo naujų, sv...