Ashburn +19,6 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 12 Bir 2024
Ashburn +19,6 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 12 Bir 2024

Arklių skerdimą siekianti uždrausti Europos piliečių iniciatyva

2023/09/26


Europos Komisija praneša, kad 2023 m. kovo 22 d. įregistruota Europos piliečių iniciatyva „Užbaikime arklių skerdimo amžių" (angl. End The Horse Slaughter Age) pradėjo rinkti Europos Sąjungos valstybių narių piliečių parašus.

Šios Europos piliečių iniciatyvos koordinatoriai ragina Europos Sąjungą „priimti teisės aktą, kuriuo būtų uždrausta skersti arklius <...> veisti ir eksportuoti juos kailių, odos, mėsos arba vaistų ar kitų medžiagų gamybos tikslais".

Taip pat prašoma „priimti teisės aktą, kuriuo būtų uždrausta Europoje dideliais atstumais gabenti arklius skerdimo tikslais, ir reglamentą, kuris padėtų užtikrinti, kad arkliai būtų saugomi nuo alinančio darbo arba sekinančios dresūros".

ES valstybių narių piliečių pritarimo parašus iniciatyvos koordinatoriai pradeda rinkti 2023 m. rugsėjo 21 d.

Plačiau apie šią Europos piliečių iniciatyvą galima paskaityti Europos Komisijos interneto svetainėje.

Tam, kad dėl šios Europos piliečių iniciatyvos būtų pradėtas ES politikos formavimas, reikia, kad ES piliečiai, gyvenantys bent 7 skirtingose valstybėse narėse, ir sulaukę amžiaus, nuo kurio galima balsuoti Europos Sąjungos Parlamento rinkimuose, per vienerius metus surinktų ne mažiau kaip vieną milijoną Europos Sąjungos piliečių parašų, palaikančių šią iniciatyvą.

Kiekvienoje iš 7 valstybių narių iniciatyvą turi pasirašyti tam tikras minimalus reglamente nustatytas piliečių skaičius. Tokiu atveju, jei iniciatyvos organizatoriai nuspręstų rinkti piliečių parašus Lietuvoje, jie turėtų surinkti mažiausiai 7 755 – tai yra minimalus mūsų šaliai numatytas pritarimo pareiškimų skaičius.

Savo parašu paremti ir taip išreikšti palaikymą šiai ir kitoms Europos piliečių iniciatyvoms galima ČIA.

Lietuvoje už Europos Sąjungos piliečių iniciatyvų koordinavimą, pritarimo parašų tikrinimą, iniciatyvų veiklų viešinimą ir sertifikatų apie iniciatyvas parėmusių Lietuvos Respublikos piliečių išdavimą yra atsakinga Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

 

VRK informacija

Dalintis