Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024
Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024

„Baltame kluone“ – ir svečiai iš užsienio

2015/08/04


Trumpo kino festivalis „Baltas kluonas“ Vekeriotiškėje surengtas 12 kartą.

Liepos paskutiniąją naktį Vekeriotiškės kaime (Marijampolės sav.) Irenos ir Algirdo Alenskų sodyboje vyko tradicinis trumpųjų filmų festivalis „Baltas kluonas“. Šįkart jame savo darbus pristatė ir kūrėjai iš Vokietijos. Sodyboje po atviru dangumi suorganizuoti mėgėjišką trumpametražių filmų festivalį „Baltas kluonas“ 2003-aisiais kilo keturiems marijampoliečiams – Rimvydui Alenskui, Ričardui Mockui, Eugenijui Naikeliui ir Linui Natkevičiui. Pirmojo festivalio metu Irenos ir Algirdo Alenskų sodyboje Vekeriotiškės kaime (Šunskų sen.) buvo parodyta 20 trumpų (maždaug 3 min. trukmės) filmų, kuriuos sukūrė daugiausia marijampoliečiai. Puikiai pasisekus pirmajam festivaliui, atsirado noras ir kitais metais jį surengti. Organizatoriai nesitikėjo, kad jų sumanytas renginys įgaus tokį pagreitį, o žinia apie tai pasklis ne tik po Lietuvą, bet ir toli už jos ribų. Šiemet „Baltas kluonas“ Vekeriotiškėje surengtas jau 12 kartą. Ant baltos kluono sienos buvo rodomi filmai, kuriuos sukūrė ne tik vietos, bet ir visos Lietuvos kino kūrėjai mėgėjai. Šiemet festivaliui keturis filmukus pademonstravo ir užsieniečiai – Bergiš Gladbacho (Vokietija) kūrėjai. O už Atlan- to – Amerikoje festivalis jau turi ir savo antrininką – analogišką filmų festivalį, mat ten prieš keletą metų išvyko gyventi vienas pagrindinių šio festivalio sumanytojų Lietuvoje Linas Natkevičius. Ir nors organizatorių gretos sumažėjo, kino festivalis „Baltas kluonas“ išliko labai populiarus. Į Alenskų sodybą liepos 31-sios vakarą, kaip ir kasmet, rinkosi minios žiūrovų. Deja, prapliupęs lietus jiems neleido išlipti iš automobilių, tad bene pirmą kartą festivalyje žiūrovai filmus žiūrėjo pro automobilių langus, o ne sėdėdami po atviru dangumi ant supresuotų šiaudų. Tačiau kai kas kantriai kelioms valandoms įsitaisė ir ant suolelių po skėčiais. Vos tik sutemus ant kluono sienos ėmė vienas po kito suktis trumpametražiai filmai, kurių siužetai buvo patys įvairiausi. Čia visada būna nemažai kūrybos su humoro prieskoniu, rimtų siužetų, romantiškų gamtos vaizdų, žinoma, netrūksta ir avangardo bei lengvo absurdo. Kiekvienas žiūrovas gali atrasti sau patinkančių elementų. Be pertraukos keturias valandas lig pat vidurnakčio vieni filmukai keitė kitus, o jų kūrėjai nekantriai stebėjo ir laukė, kokios reakcijos – pripažinimo ar nusivylimo emocijos nuvilnys per publiką. Visi festivalio dalyviai buvo apdovanoti išskirtiniais klubo narių rankų darbo suvenyrais, priminsiančiais apie dalyvavimą būtent šių metų renginyje. O žiūrovai skirstėsi aptarinėdami patikusius ir nepatikusius filmukus bei tikėdamiesi, kad kitais metais „Baltas kluonas“ juos vėl čia sukvies.

Autorės nuotrauka

Milda JONKIENĖ „ŪP“ korespondentė

UP Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.

Dalintis
2024/04/13

Vizijas ir realybę skiria praraja

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), užsakiusi veislininkystės vystymosi ir skatinimo priemonių iki 2050 m. studiją, tikina siekianti proveržio šioje srityje, o veisimo organizacijos šaukia SOS dėl gyvulininkystės sektoriaus nykimo ir akcen...
2024/04/13

Baltažiedžių plukių kilimai ir padangos

Pavasarį miškai pasipuošia ne tik žibučių ir plukių kilimais. Kai kur akis bado ir piktybiškai paliktos šiukšlės. Tai – ne vienerius metus besitęsianti problema.
2024/04/13

„Rokiškio sūris“ dividendams vėl siūlo skirti 5,25 mln. eurų

Viena didžiausių pieno perdirbimo bendrovių Lietuvoje „Rokiškio sūris“ dividendams šiemet kaip ir praėjusiais metais ketina skirti 5,25 mln. eurų – 15 centų akcijai.
2024/04/13

Apklausa paneigė stereotipus apie skirtingų kartų darbuotojus

Jauni darbuotojai drąsiau išsako lūkesčius dėl darbo sąlygų, jie labiau suinteresuoti karjera ir dažniau domisi darbo sąlygomis. Vyresni – lojalesni darbdaviui, labiau paiso vidaus tvarkos taisyklių, atidesni, lengviau susidoroja su s...
2024/04/13

NMA konferencijoje – su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos

Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) įvyko tradicinė konferencija „Tiesioginių išmokų bei Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos“.
2024/04/13

VMVT griežčiau tikrins, ar neprekiaujama baltarusiškomis ir rusiškomis daržovėmis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) žada stiprinti vaisių ir daržovių prekybos kontrolę reaguodama į pranešimus dėl nelegalios prekybos rusiška ir baltarusiška produkcija.
2024/04/13

Atraskime kitokį vištienos skonį

Prekybininkai sako, kad pastaraisiais metais dažniausias pirkėjų mėsos pasirinkimas – vištiena, mat ji pigesnė. Mes sakome – vištieną verta rinktis dėl to, kad ji puikiai tinka ir įmantriems patiekalams. Vienas kitas įdom...
2024/04/13

Žemės ūkio technikai neįveikiamos pėsčiųjų saugumo salelės jau nebus įrenginėjamos

Penktadienį Kelmės rajono savivaldybėje „Via Lietuva“ atstovai ūkininkams pristatė naujus inžinerinius sprendimus, leisiančius išvengti pėsčiųjų eismo saugumo salelių, kurios neįveikiamos platesnei žemės ūkio technikai.
2024/04/13

Šilalės rajone iš XX a. pr. koplytstulpio dingo vertingos skulptūrėlės

Šilalės rajono savivaldybės kultūros paveldo apsaugos vyriausiasis specialistas, vykdydamas kultūros paveldo objektų stebėseną, šių metų kovo 27 dieną nuvykęs patikrinti koplytstulpio su skulptūromis Degučių II kaime (Laukuvos sen.),...