Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024

Buvusiam Tauragės rajono politikui pareikšti įtarimai dėl korupcinių nusikaltimų

2024/06/22


Atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, veiklos išlaidoms apmokėti, buvo gauta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, jog buvęs Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys Vilmantas Liorančas galimai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, disponavo suklastotais dokumentais bei apgaulingai tvarkė savo valdomos įmonės finansinę apskaitą.

Turimais duomenimis, V. Liorančas laikotarpiu, kai užėmė Tauragės rajono savivaldybės tarybos nario pareigas, galimai apgaulingai tvarkė savo vadovaujamos įmonės buhalterinę apskaitą. Įtariama, kad jis į įmonės apskaitos dokumentus įrašė melagingus duomenis apie jo, kaip tarybos nario, veiklai naudotą, iš jo įmonės nuomotą automobilį. Turimų duomenų visuma leidžia įtarti, kad V. Liorančas šių galimai suklastotų dokumentų pagrindu dalį iš Tauragės rajono savivaldybės gautų lėšų, kurios buvo skirtos jo kaip tarybos nario veiklai, panaudojo nesąžiningai, ne tarybos nariui skirtai veiklai.

Buvusiam tarybos nariui pareikšti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso 228 straipsnio („Piktnaudžiavimas“) 2 dalį, 300 straipsnio („Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu“) 1 dalį ir 222 straipsnio („Apgaulingas finansinės apskaitos tvarkymas ir (arba) organizavimas“) 1 dalį.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jį organizuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Tyrimą atlieka Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys yra nekalti, kol teismas nepatvirtina jų kaltės.

 

Prokuratūros informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis