Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024
Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024

Dailiojo jojimo raitelė Justina Vanagaitė ir žirgas Nabab – ristele į olimpinį Paryžių

2024/01/02


Net 700 kg sveriantis juodbėras ir išblizgintas žirgas Nabab su dideliu pasitenkinimu triauškia šeimininkės siūlomas sultingas morkas ir obuolius.

„Būsimam olimpiečiui reikia daugiau vitaminų“, – švelniai glostydama mylimą žirgą juokiasi dailiojo jojimo raitelė Justina Vanagaitė. Naujieji 2024 metai šiam duetui prasidėjo ypatinga žinia. Raitelės rankose – kvietimas rungtis dėl olimpinių medalių žirginio sporto varžybose Olimpinėse žaidynėse.

Nors po oficialaus kvietimo paskelbimo praėjo kelios dienos, tačiau jaudulys Justinos vis dar nepaleidžia. Ji atvirauja, kad jei prieš pusantrų metų kas nors būtų klausęs, ar dalyvavimas Olimpinėse žaidynėse įmanomas, Justina atsakytų, kad „be šansų“. Tačiau netrukus užsispyrusios sportininkės ir žirgo Nabab dueto rezultatai pradėjo gerėti žaibišku greičiu.

„Maždaug prieš metus patikėjau, kad patekti į Paryžių įmanoma. 2023 metų varžybų kalendorius buvo itin sudėtingas, įtemptas, reikalaujantis daug laiko, pinigų, sveikatos ir ištvermės. Ir jau 2023 m. vasarą nuo savo varžovų buvau atsiplėšusi taip, kad net neabejojau, jog pavyks pasiekti tikslą. Ir pagaliau tai oficialu – mes keliaujame į Paryžių!“, – neslėpdama jaudulio džiaugiasi būsimoji olimpietė.

Dalyvavimas Olimpinėse žaidynėse svarbus įvertinimas tiek pačiai sportininkei, tiek ir Lietuvai. Jaudulio ir atsakomybės iš tiesų nemažai, mat Justina tapo pirmąja nepriklausomos šalies istorijoje raitele olimpinėse žaidynėse (iki nepriklausomybės atkūrimo Raimundas Udrakis buvo vienintelis Lietuvos raitelis, 1988-aisiais dalyvavęs Seulo olimpinėse žaidynėse).

Koks jausmas dar net nepasirodžius Olimpinėse žaidynėse tapti istorijos dalimi? Justina garsiai svarsto, kad gal dar nesusigulėjo visos džiaugsmo emocijos, nes ji iki šiol nelabai suvokia, kas vyksta.

„Atrodo lyg sapnuočiau. Dar visai neseniai diskutavome su trenere Svetlana Snarskiene, jog konkurencija itin didelė ir iškovoti kelialapį į Olimpines žaidynes niekam nežinomai raitelei iš mažos šalies praktiškai neįmanoma. O šiandien jau oficialiai patvirtinta, kad mano svajonė išsipildė. Labai džiugu, kad šia garbe galiu pasidalinti su jojimo trikovės atstovu Aisčiu Vitkausku, kuris taip pat užsitikrino vietą žaidynėse“, – sako pašnekovė.

Pailsėjęs žirgas – laimingas žirgas

Nepaisant, kad sportininkės 2024 m. varžybų kalendoriuje rugpjūčio kelionės kryptis jau aiški, likę vienuolika mėnesių bus skirti kitoms varžyboms ir pasirengimui žaidynėms. Nors Justina teigia, kad iš esmės nieko dienotvarkėje dėl žaidynių nekeis, tačiau pabrėžia, kad sportine prasme geriausiai tiek ji, tiek žirgas jaučiasi laikydamiesi fizinio krūvio ir poilsio balanso.

„Po itin sudėtingo 2023 metų sezono žirgas Nabab nusipelnė beveik dviejų mėnesius atostogų. Netrukus tęsiu darbą kaip ir visuomet: tris–keturis kartus per savaitę josiu, kitom dienom vaikysiu. Visada kartojau, kad „nepertemptas“ žirgas yra laimingas žirgas, tad reikia palaikyti ne tik savo, bet ir jo darbo, poilsio ir laimės indeksą. Šį sezoną planuoju važiuoti tik į rimčiausius turnyrus pagal varžybų rangą ir jų žinomumą. Kadangi olimpinis kelialapis jau mano rankose, nebėra tikslo dalyvauti visur“, – metų planais dalinasi dailiojo jojimo sportininkė.

Šiemet balandį Justinos laukia Saudo Arabijoje vyksiančios pasaulio taurės finalas, į kurį patenka tik 18 geriausių pasaulio raitelių. Numatytas ir pasirodymas prestižiniame penkių žvaigždučių turnyre Danijoje.

JUSTINA VANAGAITE

Žirgas įkvėpė siekti olimpinių žaidynių

Skirtingai nei individualiame sporte, komandiniame sporte atsakomybę už laimėjimus ar pralaimėjimus pasidalina visa komanda. Tačiau Justina nesijaučia solo atlikėja, anot jos, sportininkas su žirgu yra nedalomas duetas, sudarantis komandą.

„Turime vienas kitą beprotiškai gerai pažinoti ir jausti, susilieti į vienį. Starto metu man neegzistuoja niekas kitas, o tik mano žirgas, kurį aš bandau „vesti per testą“, kad kuo tiksliau ir kokybiškiau atliktume pasirodymo elementus“, – sako sportininkė.

Žirgas Nabab raitelės rankose atsidūrė prieš penkerius metus, kai jam buvo šešeri. Ji teigia, kad būtent turėdama šį žirgą ir suprato, kad galima pasiekti vieną iš sportinių tikslų – dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Nuo mažumės aistrą jojimui ir žirgams jautusi Justina – pripažinimą įvairiose arenose pelniusi raitelė. Tarptautinėse varžybose ji debiutavo 2020 metais, o 2021 ir 2022 metais tapo Lietuvos čempione. Pirmą kartą Lietuvos istorijoje atstovavo savo šaliai Europos ir pasaulio čempionatuose bei pirmoji startavo 5 žvaigždučių turnyre. Pirmoji pateko į pasaulio taurės finalus. 2022 metais laimėjo Estijoje, Austrijoje, Slovakijoje, Lenkijoje „Grand Prix“ rungtyse. 2023 m. J. Vanagaitė laimėjo 9 GP rungtis Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Slovakijoje ir Čekijoje, taip pat dalyvavo 5 žvaigždžių turnyruose Herninge (Danija) ir Dohoje (Kataras).
Sportininkės talentą remia ir prie reikšmingų šaliai Justinos Vanagaitės pasiekimų prisideda advokatų kontora „Glimstedt“.

 

Partnerio turinys

Asmeninio Justinos Vanagaitės archyvo nuotraukos

Dalintis
Verslas