Ashburn +7,0 °C Debesuota
Pirmadienis, 30 Sau 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn +7,0 °C Debesuota
Pirmadienis, 30 Sau 2023

Didžiausi pokyčiai – finansuojant smulkius ir vidutinius ūkininkus

2023/01/23


Komerciniai bankai skelbia, kad 2022 metais smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) finansavimo intensyvumas buvo panašus kaip 2021-aisiais. Pernai stipriausiai išaugo smulkių ir vidutinių ūkių, nekilnojamojo turto, transporto ir prekybos sektorių finansavimas.

Su Europos investicijų banko garantija SVV pernai suteiktų paskolų krepšelis panašus kaip ankstesniais metais, tačiau skolinant žemės ūkio sektoriaus verslui fiksuoti didžiausi pokyčiai. „Luminor“ bankas smulkiems ir vidutiniams ūkininkams pernai paskolino beveik trečdaliu daugiau nei ankstesniaisiais metais.

Daugiausiai paskolų išduota tiems, kurie augina grūdines kultūras, ankštinius ir aliejinius augalus. Praėjusiais metais šių sričių finansavimas padidėjo daugiau nei 50 proc.

Taip pat penktadaliu išaugo mišrių ūkių finansavimas.

Miškininkystės veikla užsiimančios bendrovės finansuotos 3 kartus daugiau.

Banko Verslo klientų skyriaus vadovas Vytis Žegužauskas pastebi, kad beveik visus praėjusius metus SVV įmonės sprendimus dėl finansavimo paieškos priėmė atsargiau – atidžiau vertino planus, atsargiau investavo. Tokios tendencijos iš esmės yra sveikintinos, tačiau tvarios idėjos, anot eksperto, turėtų būti įgyvendinamos net sudėtingesniais laikais.

„Daliai smulkiųjų įmonių tai galimybių metas. Mes, kaip finansų partneris, buvome ir esame pasiruošę aktyviai prisidėti prie įmonių plėtros planų ir finansinių poreikių įgyvendinimo, todėl visus, turinčius idėjų, bet abejojančius, kviečiame pasitarti“, – sako ekspertas.

Pasak jo, svarstantieji galimybę kreiptis į bankus dėl finansavimo turėtų nuosekliai pasiruošti – parengti paskutinių dvejų metų finansines ataskaitas, objektyviai įvertinti galimas projekto rizikas, išsigryninti aiškią projekto viziją, nuspręsti, koks gali būti paskolos užstatas bei papildomos garantijos (pvz., INVEGA). Banko ekspertas pataria lėšų srautus planuoti labai konservatyviai ir atsakingai, turėti atsarginį planą bei lėšų atsargą nenumatytiems atvejams, nes pastaruoju metu verslui neretai tenka spręsti nelengvas situacijas.

 

Partnerio turinys

Dalintis

2023/01/30

Pieno kainų krizė Lietuvoje ir ateities tendencijos

VDU ŽŪA langas. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos mokslininkų tribūnoje profesorė Astrida MICEIKIENĖ dalijasi įžvalgomis apie pieno kainų krizę: kiek ji susijusi su globalia rinka ir ką turėtume daryti?
2023/01/30

Santaros klinikose darbą pradėjo Pacientų taryba

VUL Santaros klinikos pakvietė aktyvius pacientų organizacijų atstovus bei piliečius ir subūrė Pacientų tarybą, kuri ligoninėje veiks kaip patariamasis organas, atstovaujantis Santaros klinikų pacientus ir jų artimuosius, teikiantis patarimus klin...
2023/01/30

Algimantas Raudonikis: dar širdyje ne sutema

Vienas žinomiausių visų laikų Lietuvos kompozitorių Algimantas Raudonikis šiais metais mini 89-ąjį savo gimtadienį. Nors amžius jau solidus, paklaustas, kaip jaučiasi, nesudvejoja: „dar širdyje ne sutema“. Šis gimt...
2023/01/30

Gripo sezonas įpusėjo: sergamumas nedidėja

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis per sa...
2023/01/30

Siūlo tobulinti atliekų prevencijos ir tvarkymo sistemą

Aplinkos ministerija siūlo stiprinti apmokestinamųjų gaminių, ypač padangų, taip pat alyvos, elektros ir elektroninės įrangos, baterijų ir akumuliatorių, pakuočių atliekų ir eksploatuoti netinkamų transporto priemonių gamintojų ir importuotojų ats...
2023/01/30

Pajamų stabilizavimo priemonė startuos atsinaujinusi ir dar palankesnė ūkininkams

Dėl klimato kaitos ir padidėjusių kainų svyravimų ūkininkai susiduria su vis didesnėmis žemės ūkio rizikomis. Jau šiemet žemdirbiai šioms rizikoms valdyti galės naudotis nauju instrumentu – pajamų stabilizavimo priemone. Žemės ...
2023/01/30

Užsieniečiams išduota mažiau leidimų dirbti

Užimtumo tarnyba (UT) įvertino trečiųjų šalių piliečių įdarbinimo mūsų šalyje statistiką. Skaičiai mažėjantys. Mažiausia užsieniečių dalis pageidauja dirbti žemės ūkyje.
2023/01/30

Atleistas prokuroras, Klaipėdoje vairavęs neblaivus

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė atleido iš prokuroro pareigų Juozą Syką, ėjusį Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro pareigas.
2023/01/30

Pušynų spyglius pavasarį vėl grauš pjūklelių lervos

2022 metų rudenį paprastojo pušinio pjūklelio lervos kai kuriuose Ignalinos regiono miškuose masiškai graužė spyglius. Nuo 10 iki 100 % spyglių jie nugraužė Vaišniūnų girininkijoje, 1016 ha plote, Minčiagirės – 48...