Rimtos ir nuolatinio pobūdžio hibridinės grėsmės prie rytinės Rusijos ir Baltarusijos sienos kelia naujų problemų ES. Kad tokiomis išskirtinėmis aplinkybėmis būtų užtikrintas saugumas ir teritorinis vientisumas, su Rusija ir Baltarusija bendrą sieną turinčios valstybės narės turi turėti galimybę imtis ryžtingų veiksmų. Tam reikia tvirtesnio ES atsako, visapusiškai laikantis ES ir tarptautinės teisės.
Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Žengėme dar vieną ryžtingą žingsnį, kad padėtume pirmosioms su migrantų antplūdžiu susiduriančioms valstybėms narėms kovoti su hibridinėmis grėsmėmis, kylančiomis dėl nepriimtino Rusijos ir Baltarusijos naudojimosi migracija kaip ginklu. Su Rusija ir Baltarusija besiribojančioms šalims, tokioms kaip, Suomija, turinti 1 340 km ilgio sieną su Rusija, kyla ypač rimtų problemų užtikrinant Sąjungos saugumą ir valstybių narių teritorinį vientisumą. Šiandien šioms šalims siūlome tolesnę paramą, įskaitant papildomą 170 mln. EUR finansavimą elektroninei stebėjimo įrangai atnaujinti, telekomunikacijų tinklams tobulinti, mobiliajai aptikimo įrangai diegti ir kovai su bepiločių orlaivių įsibrovimu. Jokiu būdu negalima leisti, kad autokratai panaudotų mūsų europines vertybes prieš mus pačius.“
Komunikatu remiamos valstybės narės, nustatant veiksmų, kuriais turėtų būti užkirstas kelias Rusijai ir Baltarusijai naudotis ES principais ir vertybėmis prieš ES, sistemą.
Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje informacija