Ashburn +6,0 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 4 Grd 2023
Ashburn +6,0 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 4 Grd 2023


BNS

 

G. Skaistė apie mokesčių reformą: nieko nedarymas nėra variantas

2023/11/03


Atnaujinamas ekonomikos gaivinimo planas „Naujos kartos Lietuva“ gali padėti greičiau priimti su mokesčių reforma susijusius klausimus, jie nebus skubinami, tačiau nieko nedarymas taip pat nėra išeitis, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.

„Naujos kartos Lietuva“ plano priėmimas, kur reformos yra susietos su finansavimu, galėtų padėti tuos sprendimus priimti greičiau, natūralu, kad klausimai yra jautrūs, todėl diskusijos užtrunka. Su koalicijos partneriais esame sutarę neforsuoti ir neskubinti klausimų priėmimo tol, kol sprendimai bus tokie, kuriuos būtų galima priimti parlamente, tačiau akivaizdu, kad nieko nedarymas nėra variantas“, – penktadienį bendroje Lietuvos ir Vokietijos finansų ministrų spaudos konferencijoje Vilniuje sakė G. Skaistė.

Su plane „Naujos kartos Lietuva“ įsipareigojimų vykdymu susijęs ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano (RRF) lėšų gavimas.

Diskusijos dėl mokesčių reformos atgimsta Vyriausybei pritarus su Europos Komisija (EK) baigtam derinti „Naujos kartos Lietuva“ planui, nepaisant su Briuseliu išsiskyrusių nuomonių dėl pertvarkos terminų atidėjimo.

Mokesčių reformai įstrigus Seime, Vyriausybė siekė įtikinti EK atidėti su mokestiniais pokyčiais susijusius terminus, tačiau Komisija Lietuvos prašymui nepritarė.

Nepaisant to, Vyriausybė pritarė atnaujintam planui argumentuodama rizika, jog ES finansų ir ekonomikos ministrų taryba atnaujintą planą galutinai turi patvirtinti šiemet, kitaip Lietuva nespėtų panaudoti atnaujintame plane esančios paskolų forma suteikiamos 1,5 mlrd. eurų ES paramos.

Anot G. Skaistė, dabartinė Vyriausybė bando įgyvendinti su mokesčiais susijusias tarptautinių organizacijų rekomendacijas, kurių ankstesnės Vyriausybės imtis nesiryžo.

„Mokesčių paketo priėmimas visada buvo klausimas, kurį reikia išspręsti, dešimtmetį mes gaudavome tarptautinių institucijų rekomendacijas ir iki šiol Vyriausybės nedrįsdavo tų klausimų imtis“, – sakė finansų ministrė.

Vyriausybėje sprendimas priimtas prieš jį balsavus ekonomikos ir inovacijų ministrei, Laisvės partijos lyderei Aušrinei Armonaitei ir šios partijos deleguotam susisiekimo ministrui Mariui Skuodžiui. A. Armonaitė siūlė toliau derėtis su EK dėl su mokesčiais susijusių rodiklių peržiūros.

G. Skaistės manymu, toliau bus kalbama dėl bendrų sprendimų.

„Sprendimai turi būti priimti, kadangi yra tokie mūsų įsipareigojimai (...) Laikau, kad įsipareigojimai yra mūsų visų bendrai prisiimti ir, turbūt, vienos iš politinių jėgų bandymas išleisti visus pinigus, bet visą atsakomybę už pinigų surinkimą palikti kitiems, nėra variantas. Todėl, man atrodo, toliau kalbėsimės ieškodami variantų, kaip galima susitarti ir priimti tuos sprendimus kartu“, – teigė ministrė.

Ji pabrėžė, kad Vyriausybė laukia tolimesnių diskusijų dėl to, kas jau yra pateikta Seimui.

Vyriausybė mokesčių reformą parlamentui pateikė šiemet vasarą. Joje, be kitų dalykų, numatytas didesnis individualios veiklos, platesnis nekilnojamojo turto apmokestinimas.

Naujasis planas „Naujos kartos Lietuva“ yra papildytas naujomis investicijomis, jį sudarys 2,3 mlrd. eurų europinių dotacijų bei 1,55 mlrd. eurų paskolų.

 

Autorius Valdas Pryšmantas / BNS

123rf nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/04

Pelkėse verda tikra pekla (I)

Lietuvių tautosakoje pelkė apibūdinama kaip klampi vieta su stovinčiu vandeniu, kurioje knibždėte knibžda įvairiausių mistinių padarų. Todėl ji savo paslaptingumu nuo seno baidė ir domino žmones. Ši vieta ir dabar nepraranda susidomėjimo, n...
2023/12/04

Dekoratyvus, veržlus, skanus – kas?

Nedaug rastume augalų, tinkamų tiek želdynams, tiek gyvatvorėms, tiek nepageidaujamiems vabzdžiams atbaidyti, ir gydomųjų savybių turinčiomis uogomis. Jeigu užsimintume, kad iš jo pagaminta burtų lazdelė buvo pati galingiausia Hogvartse, ti...
2023/12/04

Svarbu tinkamai vykdyti įsipareigojimus – nekurti dirbtinių sąlygų gauti paramą

Siekiantys gauti paramą investiciniams projektams pareiškėjai turi užtikrinti, kad dirbtinai nekurs sąlygų gauti paramą. Svarbu žinoti, kad, jei skiriama parama, paramos gavėjai įpareigojami šios nuostatos laikytis visą projekto įgyv...
2023/12/04

Pradėta platinti nauja Vyriausybės taupymo lakštų emisija

Šiandien pradėta platinti nauja vienerių metų trukmės Vyriausybės taupymo lakštų (VTL) emisija, už kurią bus mokama 3,8 proc. metinių palūkanų. Taupymo lakštų emisija bus platinama gruodžio 4–18 d., o išperkama 20...
2023/12/04

Vyndarystės verslas: labiausiai norimas – rabarbarų vynas

Pakruojo rajone Klovainiuose gyvenantis Dainius Jurgaitis su gyvenimo drauge ir verslo partnere Aušra Šimkute prieš keletą metų kaime nusprendė auginti avietes, vėliau – iš uogų virti uogienes, džemus, dar vėliau ...
2023/12/04

Pagailo šaltyje paliktų jautukų

Plungė („Žemaitis“). Vos iškritus pirmajam sniegui ir paspaudus šaltukui, visi skubame kuo šilčiau apsirengti ir užtikrinti palankias gyvenimo sąlygas savo augintiniams. Deja, bet yra ir tokių, kurie į pastarąjį re...
2023/12/04

Apdovanoti sėkmingiausiai dirbantys tradiciniai amatininkai

Metų sandūroje Žemės ūkio ministerijos ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros surengtoje metinėje konferencijoje „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“ apdovanoti sėkmingiausiai &sca...
2023/12/04

Prapliupusios liūtys ir kruša atėmė viltį nuimti derlių laiku

Kaip kasmet Australijos žemdirbiai derlių iš laukų į saugyklas suvežti planavo iki Kalėdų. Tačiau šalies pietryčiuose prasidėjusios neregėtos liūtys ne tik sustabdė darbus, bet ir pakenkė derliaus kokybei. Spėjama, kad apie 1 mln. t ...
2023/12/04

Neskubėkime išmesti bulvių lupenų – jos dar gali praversti

Kodėl patyrę daržininkai pataria neišmesti bulvių lupenų? Pasirodo, jos gali praversti lysvėse. Ir ne tik. Patarimais dalijasi daržininkė mėgėja Daiva L.