„Priėmiau ir įgyvendinau vieną sudėtingiausių sprendimų per paskutinius 35 metus. Baigiau karjerą LR vyriausybėje. Daugybė už, bet vienu daugiau prieš“, – apie vakar žengtą žingsnį pasidalijo socialiniuose tinkluose.
Vyras neslepia, kad žengti šį žingsnį nebuvo lengva, buvo daug apmąstymų.
ŪP portalui jis patvirtino, kad sprendimą priėmė truputį anksčiau, tik vakar buvo paskutinė darbo Vyriausybės kanceliarijoje diena.
„Daug visokių dalykų susidėjo. Pastebėjau, kad namuose sunkiau suderinti darbą su šeima. Ir lūkesčiai, su kurias atėjau, labai nutolo nuo to, ką pavyko padaryti“, – sakė jis apie savo motyvus trauktis iš premjerės komandos.
Gera patirtis
Pašnekovas savo patirtį Ministrės Pirmininkės komandoje vertina teigiamai. Pasak jo, „iš arti matyti su pavydėtinai dideliu atsidavimu (...) dirbančią premjerę Ingridą Šimonytę buvo didelė garbė.
Buvęs premjerės patarėjas neabejoja, kad pavyko kai ką naudingo nuveikti ir žemdirbių bendruomenei.
Esą gerai yra jau vien tai, kad apie žemės ūkį imta daug šnekėti aukščiausiuose valdžios sluoksniuose.
„Žinutė apie žemės ūkį, manau, buvo gera. Kolegos Vyriausybėje klausinėjo, domėjosi. Kiek galėjau, pasakojau apie mūsų sektoriaus specifiką. Vien dėl to reikėtų džiaugtis, kad apie tai kažkas daugiau sužinojo Vyriausybėje, Žemės ūkio ministerijoje“, – I. Jankauskas neneigia, kad jo veikla Ministrės Pirmininkės kabinete davė naudos.
Anot jo, buvo ir konkrečių sričių, kur pavyko pasiekti pokyčių. Tokia sritis yra kiaulininkystės sektorius.
„Su sektoriaus atstovais parengėme 5 punktų planą“, – įvardija jis pastebėdamas, kad su tam tikrais niuansais planą pavyko įgyvendinti.
„Kai pradėjau dirbti, kiaulininkystė buvo gilioje krizėje, kažkaip pasisekė ją sumažinti. Žemės ūkio ministerijoje sunkiai sekėsi suskaičiuoti nuostolius, tai dirbdami glaudžiai su sektoriaus atstovais sukūrėme planą. Plane buvo subsidijos, numatyti ekoschemą kiaulininkystei, lengvatines paskolas (kiek teko girdėti iš kiaulininkų, priemonė gerai įvertinta, sektorius naudojosi), aplinkosauginiai ribojimai – SAZ... Diskusijos dėl jų dar vyksta“, – įdirbį prisimena I. Jankauskas. Taip pat patikindamas, kad buvo ir smulkesnių, paprastesnių darbų.
Šiame formate perspektyvos nemato
Tačiau dabar, kaip pastebi I. Jankauskas, esame didžiausioje žemės ūkio politikos krizėje, kokia tik buvo nepriklausomos Lietuvos istorijoje.
„Kaip dabar viskas susiklostė, nematau galimybių dirbti su šituo failu šitam formate. Negali vienas ratas suktis į vieną pusę, kitas – į kitą. Ministerijos kryptis yra maksimalus žalumas, o mano mintys visai kitokios“, – apie konfliktinę situaciją atvirai sako I. Jankauskas.
Anot jo, pieno kainų krizė veikiausiai yra „lengvas pasivaikščiojimas“ palyginti su tuo, kas laukia prasidėjus pasėlių ir plotų deklaravimui ir kaip atrodys žemės ūkis rudenį.
„Augalininkystės sektorius yra patekęs į labai dideles kainų žirkles: rudenį pirktos brangios trąšos, o grūdais prekiaujam gana pigiai. Pridėjus, kad dalis ūkių jau neplanuoja gauti tiesioginių išmokų, o kurie planuoja – irgi nebūtinai visi gaus. Dar pridėjus ateinančius pigius ukrainietiškus grūdus... Laukia tikrai stiprių iššūkių metas“, – įžvalgomis dalijasi pašnekovas.
Jo teigimu, politiniu lygmeniu valdyti šituos iššūkius kol kas nelabai yra kam. Ūkininkai patys turėtų galvoti, kaip išsisukti iš situacijos.
Grįš prie įprastų darbų
Padėjęs tašką karjeroje Vyriausybėje, I. Jankauskas sako grįžtantis prie įprastų darbų. Grįš į konsultavimo verslą. Išliko glaudus ryšys su žemdirbių organizacijomis, vyras sako jau turintis keletą įdomių pasiūlymų. Tačiau dvi artimiausias savaites jis dalyvauja pratybose, planuoja mokytis valdyti raketų paleidimo sistemą „Javelin“.
Autorės nuotr.
Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.