Ashburn +4,3 °C Dangus giedras
Antradienis, 23 Bal 2024
Ashburn +4,3 °C Dangus giedras
Antradienis, 23 Bal 2024

Ilgąjį šventinį savaitgalį ugniagesiams darbų netrūko

2024/04/02


Per praėjusias 4 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 160 gaisrų ir atliko 138 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu buvo traumuoti 3 žmonės.

Penktadienį, 23.15 val., buvo pranešta apie gaisrą apleistame pastate Šakių rajone, Sudargo kaime. Atvykus ugniagesiams, viename iš medinio pastato kambarių degė į krūvą sukrautos malkos. Vienoje iš patalpų gelbėtojai rado žmogų, praradusį sąmonę, išnešė jį į lauką ir gaivino. Po kurio laiko jis atsigavo ir buvo perduotas atvykusiems medikams. Vyras išvežtas į ligoninę. Gaisro metu apdegė dalis medinės sienos.

Šeštadienį, apie 4 val. ryto, Varėnos rajone, Perlojos kaime, atvira liepsna degė medinis gyvenamasis namas. Gaisro metu namo savininkas apdegė rankas. Jam greitosios pagalbos medikai medicinos pagalbą suteikė vietoje. Į ligoninę vykti jis atsisakė. Gaisro metu sudegė 10 kv. m pastato stogo, perdanga, apdegė namo vidus.

Velykų rytą Jonavos rajone, Šveicarijos seniūnijoje, Gulbiniškių kaime, sodų bendrijoje liepsnojo sodo namelis. Gaisro metu gyventojas apdegė plaštakas. Medikai pagalbą jam suteikė vietoje. Gaisro metu sudegė namo stogas, išdegė vidus, apdegė apie 15 kv. m šalia buvusio ūkinio pastato stogo. Ugniagesiai nuo liepsnų apsaugojo prie namo priblokuotas medžio dirbtuves, šalia esantį garažą ir kaimynų ūkinį pastatą. Dūmų detektoriaus name nebuvo.

Šeštadienį, apie 12 val., Klaipėdos rajone, Gargžduose, Laugalių gatvėje, atvira liepsna degė pusė gyvenamojo namo stogo. Gaisras kilo antrajame aukšte įrengtoje siuvykloje. Dviejose patalpose apdegė apie 50 kv. m sienų ir lubų, sudegė tiek pat stogo konstrukcijų, viduje buvusi siuvimo įranga, siuviniai ir kitos priemonės, nuo karščio skilo du plastikiniai langai.

20.29 val. Skuodo rajone, Notėnų kaime, pievoje degė seni šieno ritiniai ir šakos. Gaisro metu sudegė sukrautos šakos, buvo išardyta bei vandeniu sulieta 15 šieno ritinių.

Sekmadienį prieš vidurnaktį Vilniuje, V. A. Graičiūno gatvėje, liepsnojo grupės savininkų sandėliavimo paskirties pastatai. Atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė vieno aukšto mūrinio pastato stogas. Gaisro metu automobilių dirbtuvėse sudegė automobilis „BMW“, dar 5 lengvieji automobiliai apdegė, sudegė apie 300 kv. m stogo konstrukcijų. Iš gretimos patalpos ugniagesiai išstūmė mikroautobusą „Mercedes Benz“.

Pirmadienį po vidurnakčio Trakų rajone, Senųjų Trakų seniūnijoje, Senojo Tarpupio kaime, liepsnojo medinio gyvenamojo namo stogas ir 3 mediniai ūkiniai pastatai. Gaisro metu sudegė vienas ūkinis pastatas, gyvenamojo namo stogas, kito ūkinio pastato stogas, apdegė trečio ūkinio pastato stogas.

18.51 val. Varėnos rajone, Merkinės seniūnijoje, Vilkiautinio kaime, atvira liepsna degė vasarnamis. Gaisro metu jis sudegė. Taip pat sudegė šalia stovėjęs plastikinis šiltnamis.

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai vyko gesinti 73 gaisrus atvirosiose teritorijose. Jų metu išdegė per 20 ha pievų, miško paklotės ir kt. Iš viso šiemet ugniagesiai gelbėtojai gesinti degančios žolės vyko 373 kartus. Šių gaisrų metu išdegė beveik 120 ha atvirųjų teritorijų.

Penktadienį ugniagesiai gelbėtojai Trakuose, Galvės ežere, padėjo Aplinkos apsaugos tarnybai rinkti išsiliejusius teršalus. Ežere, maždaug už 400 m nuo kranto, buvo aptikti sudegę ir nuskendę du pramoginiai laivai, o iš jų buvo išsilieję naftos produktai.

Šeštadienį, 11.18 val., buvo gautas pranešimas, kad Kauno rajone, Raudondvario seniūnijoje, Karnavės kaime, Nemune matomas skenduolis. Ugniagesiai ištraukė vyro kūną.

18.43 val. pranešta, kad Kauno rajone, Neveronių kaime, 14 metų mergaitė nuo skardžio nukrito į upelį. Ji buvo panirusi į vandenį iki kaklo. Ugniagesiai gelbėtojai, naudodami aukštalipių įrangą, nepilnametę iškėlė, nunešė iki greitosios pagalbos automobilio ir perdavė medikams.

Sekmadienį, 15.40 val., buvo gautas pranešimas iš policijos, kad Kaišiadorių rajone, Rumšiškių seniūnijoje, Vosyliškių kaime, Kauno mariose pastebėtas skenduolis. Ugniagesiai ištraukė žmogaus kūną.

Pirmadienį, 13.27 val., Aeronautikos gelbėjimo koordinacinis centras pranešė, kad Širvintų rajone, Kernavės miestelyje, nukrito parasparnis. Atvykę ugniagesiai rado du sąmoningus vyrus, su parasparniais nukritusius šlaito viduryje. Gelbėtojai juos nunešė į greitosios medicinos pagalbos automobilį.

 

PAGD informacija

Dalintis
2024/04/23

Gyvulių augintojams ir pašarų gamintojams – dar vienas apynasris

Nuo kitų metų įsigaliosiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 2023/1115 dėl tam tikrų su miškų naikinimu ir alinimu siejamų biržos prekių ir produktų tiekimo Europos Sąjungos (ES) rinkai bei jų eksportui iš ES, kit...
2024/04/23

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komi...
2024/04/23

Martynas Tyla. Sutvarkykime įstatymą, kad neliktų absurdiškų situacijų (papildyta Seimo pranešimu)

Šiuo metu LR Seime svarstomi Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai, susiję su galimybe mugėse, parodose ir masiniuose renginiuose prekiauti alkoholiniais gėrimais iki 15 laipsnių, nepaisant to, kokiu būdu jie yra pagaminti. Priimti pakeit...
2024/04/23

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2024

Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Žemės ūkio ministerija ir Turizmo rinkodaros asociacija kviečia Lietuvos kaimo turizmo sodybų šeimininkus dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse 2024.
2024/04/23

Seimas sudarė geresnes sąlygas ginkluotės gamybai Lietuvoje

Seimas priėmė Investicijų įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas, kuriomis nuspręsta sudaryti palankesnes sąlygas stambiems projektams, užtikrinantiems neatidėliotinus valstybės saugumo ir gynybos poreikius.
2024/04/23

Reguliuojama pieno kaina. Kodėl ne?

Ūkininkai deda nemažai vilčių į Ūkio subjektų, perkančių ir parduodančių žalią pieną, nesąžiningų veiksmų draudimo, vadinamąjį Pieno, įstatymą, kurio projektą Seimas paskyrė tobulinti Ekonomikos komitetui (EK). Iškelta mintis, kad pieno sek...
2024/04/23

Sužinokite, kiek institucijų dirba, kad rinkėjai gautų patikimą informaciją apie kandidatus

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) puslapyje viešai paskelbtus kandidatų į Respublikos Prezidentus duomenis analizuojantys rinkėjai ne visada susimąsto, kiek tarnybų ir institucijų dirba, kad pagrindinio Lietuvos rinkimų organizatoriaus ...
2024/04/23

Vietos maisto produktai – mūsų stiprybė, kurią mokomės įvaldyti

(VDU ŽŪA langas) Gyvename sparčiai kintančiomis išorinės aplinkos sąlygomis. Pokyčius spartina kompleksas priežasčių, tarp kurių – klimato kaita ir neatsinaujinančių išteklių brangimas; geopolitinė aplinka, galinti transformuot...
2024/04/23

Šiandien – nacionalinių parkų ir Viešvilės rezervato gimtadieniai

Prieš 33 metus (1991 m. balandžio 23 d.) Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos nutarimu įsteigti Dzūkijos, Kuršių nerijos, Žemaitijos nacionaliniai ir Trakų istorinis nacionalinis parkai, o pirmajam Lietuvos nacionaliniam parkui su...