Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024
Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024

Informacija apie nesaugius produktus realiu laiku!

2024/06/13


Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) įgyvendino naują technologinį sprendimą, kuris ženkliai pagreitins vartotojų ir visuomenės informavimą apie nesaugius produktus. VMVT puslapyje startuoja virtuali švieslentė, kurioje duomenys apie rinkoje išplatintus nesaugius produktus bus skelbiami realiu laiku.

„Tikimės, kad kasdieną patikrinti VMVT tinklalapį ir įsitikinti, jog namuose neatsirado atšauktų iš rinkos produktų taps visų vartotojų įpročiu. Informacija nuo šiol bus skelbiama realiu laiku, tad vartotojai bus dar greičiau apsaugoti nuo riziką sveikatai galinčių sukelti produktų suvartojimo. Norime taip pat paskatinti ir prekybos sektorių aktyviai komunikuoti su vartotojais ir informuoti juos visomis įmanomomis priemonėmis, jei jų asortimente, VMVT kontrolės ar pačios įmonės savikontrolės metu, buvo nustatytas nesaugus produktas. Tai yra pirminė ir svarbiausia gamintojų bei prekybininkų atsakomybė, o VMVT specialistai ir toliau kontroliuos, kaip nustatytų reikalavimų yra laikomasi. VMVT komanda prie šio projekto dirbo net šešis mėnesius. Didžiuojuosi šiuo apčiuopiamu bei naudingu visuomenei rezultatu ir kviečiu visus aktyviai juo naudotis“, – pasakojo VMVT vadovė Audronė Mikalauskienė.

Pasak VMVT vadovės, šio patobulinimo dėka procesas tapo žymiai efektyvesnis ir palengvino darbuotojų kasdieninį darbą. Duomenis skelbti realiu laiku galima, nes sukurta nauja Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus RASFF (RASFF – Rapid Alert System for Food and Feed) aplikacija, kuri pakeitė seną ir techniškai nepatogią.

„Dabar specialistai gali pateikti duomenis greičiau ir paprasčiau, atsirado nauji patogūs funkcionalumai. Su naująja RASFF aplikacija taip pat visiškai atsisakyta popierinių dokumentų. Šis skaitmeninis įrankis yra dar vienas žingsnis į priekį siekiant užtikrinti aukščiausius maisto saugos standartus, o VMVT tapti dar efektyvesnei institucijai”, – kalbėjo VMVT Vyriausioji patarėja Aistė Kotryna Remeikienė.

VMVT vykdydama rinkos bei importo kontrolę, skelbia informaciją apie nustatytus nesaugius maisto, su maistu besiliečiančius produktus ir pašarus RASFF sistemoje. Apie Lietuvos rinkoje išplatintus nesaugius produktus vartotojai nuolat atnaujinamą informaciją gali rasti naujoje VMVT švieslentėje.

nesaugus produktai

Vartotojai, įsigiję saugos reikalavimų neatitinkančių produktų, apie tai visų pirma turėtų pranešti pardavėjui, kad pastarasis galėtų imtis reikiamų priemonių ir pašalinti saugos reikalavimų neatitinkantį produktą iš rinkos bei informuoti VMVT.

 

VMVT informacija

Dalintis