Ashburn +15,7 °C Mažai debesuota
Trečiadienis, 29 Geg 2024
Ashburn +15,7 °C Mažai debesuota
Trečiadienis, 29 Geg 2024

Ir stingerių reikia, ir lašinių

2022/03/08


Lietuvoje plečiasi tiesiančiųjų pagalbos ranką karo alinamiems Ukrainos žmonėms ratas, daugėja norinčiųjų prisidėti pagalba maistu. Tačiau kartu atsiranda ir naujų iššūkių – kur ir kaip surasti ilgai negendančių maisto produktų. 

Prašo pagalbos

Dainiaus Sabulio ūkyje jau priimama parama Ukrainai maisto produktais

Ūkininkų paramą maisto produktais karo baisumus išgyvenantiems Ukrainos gyventojams koordinuojanti Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS) kreipėsi į visas mūsų šalies maisto produktus gaminančias įmones, prašydama pagal turimas galimybes pasiūlyti ilgai negendančių maisto produktų tiekimą. Norima, kad parama nesibaigtų jau pristatyta pirmąja ar renkama antrąja maisto produktų siunta.

Anot LŪS pirmininko Raimundo Juknevičiaus, koordinuodama Lietuvos žemdirbių skiriamą finansinę paramą Ukrainai ir siekdama įgyvendinti Visos Ukrainos žemės ūkio tarybos (Всеукраїнська Аграрна Радa) prašymą padėti jiems aprūpinti karo niokojamos šalies gyventojus ir armiją ilgai negendančiais maisto produktais, kurie be specialiųjų laikymo sąlygų būtų tinkami vartoti ne trumpiau nei 14 dienų, organizuoja šių produktų pirkimą Lietuvos perdirbimo įmonėse ir vežimą į Ukrainą. Prioritetas teikiamas aukšto kaloringumo maisto gaminiams, konservams, tačiau priimtų ir kitokius maisto produktus, svarbiausia, kad jiems laikyti nereikėtų specialių sąlygų.

„Pirmoji mūsų siunta, kurioje buvo mėsos, žuvies bei kondensuoto pieno konservai, jau pasiekė Ukrainą, ir, tikiuosi, jau atsidūrė ten, kur jų labiausiai reikia. Dabar renkame antrąją siuntą, tačiau susidūrėme su problema – mėsos konservų gamintojai, į kuriuos kreipėmės, yra tiesiog užversti užsakymais, vos spėja juos vykdyti. Todėl norime, kad atsilieptų ir kitos įmonės, galinčios prisidėti prie kilnaus tikslo“, – „Ūkininko patarėjui“ teigė R. Juknevičius, pridurdamas, kad net ir surinkus antrąją siuntą, maisto produktai ir toliau bus renkami, nes tokios paramos reikės dar kurį laiką, net ir pasibaigus aktyviems karo veiksmams. „Maisto produktus mes nupirksime už ūkininkų bei visų neabejingų žmonių paaukotus pinigus. Jei perdirbėjai turi galimybę pagaminti mėsos konservų, bet neturi žaliavos, mes galime ja pasirūpinti“, – tikino LŪS vadovas.

Patogumui – logistikos centras

Tačiau paramą ukrainiečiams galima išreikšti ir kitu būdu – tiesiog paaukoti nupirktus ar pagamintus maisto produktus. Tam, kad būtų paprasčiau rinkti Ukrainai skirtus maisto produktus, LŪS Kėdainių rajone, Saviečių kaime, Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininko Dainiaus Sabulio ūkyje įsteigė logistikos centrą. Į jį galima atvežti dėžes su aukojamais maisto produktais. Konservų dėžutės privalo būti sudėtos į atskiras dėžes pagal konservų rūšį, ant dėžių privalo būti užrašai, kokie tai konservai ir kiek jų yra. Panašiai į dėžės privalo būti supakuoti ir kiti maisto produktai, galintys išsilaikyti nesugedę bent 14 dienų.  

„Kol kas orientuojamės į tuos maisto produktus, kurie būtų sotesni, tačiau neatmetame tikimybės, kad teks siųsti net ir tokius produktus kaip duona ir pan.“, – pastebėjo R. Juknevičius. 

Ukrainos kariuomenei – 17 mln. Eur

Lietuvos gyventojai, įmonės, įvairios organizacijos remia ir su agresoriumi besikaunančią Ukrainos kariuomenę. Organizacijai „Blue / Yellow“ jie paaukojo per 17 mln. Eur. Ukrainą jau pasiekė ne vienas sunkvežimis su už šias lėšas pirktomis bei aukotojų padovanotomis šarvuotomis liemenėmis, šalmais, optiniais prietaisais, radijo stotelėmis, turniketais, batais, miegmaišiais, medicinos priemonėmis, skraidyklėmis, sausais maisto daviniais.

Organizacija „Blue / Yellow“ Ukrainos kariuomenei perdavė 20 visureigių, prikrautų kariams reikalingais daiktais. Taip pat kartu su Lietuvos privačių sveikatos priežiūros įstaigų asociacija įrengtas ir perduotas greitosios medicinos pagalbos automobilis. Beje, „Blue / Yellow“ remia tik Ukrainos karius, savanorius, teritorinės gynybos dalinius. Norintieji padėti civiliams, pabėgėliams ar gyvūnams, turi kreiptis į kitas paramą renkančias organizacijas, kurių šiuo metu Lietuvoje yra labai daug.

Nuo visuomenininkų neatsilieka ir verslas. Lietuvos privati šaudmenų gamintoja UAB „Zala Arms“ Ukrainos armijai dovanojo 600 tūkst. šaudmenų.

Bando koordinuoti

Tęsiantis brutaliai Rusijos valdžios agresijai prieš Ukrainą, Susisiekimo ministerija (SM) organizuoja ir koordinuoja Lietuvos pagalbos Ukrainai logistiką. SM rūpinasi iš karo zonos bėgančių Ukrainos gyventojų atvežimu į Lietuvą, medicinos priemonių ir humanitarinės pagalbos pristatymu į Ukrainą bei į kitus kaimyninėse šalyse nustatytus logistikos centrus. Per pirmąją savaitę jau suorganizuotos kelios dešimtys vilkikų ir autobusų, vežančių paramą Ukrainos žmonėms.

„Darome viską, kad nuo karo bėgantys žmonės kuo greičiau pasiektų saugų prieglobstį Lietuvoje, o medicinos priemonės ir surinkta mūsų gyventojų humanitarinė pagalba kuo greičiau pasiektų nukentėjusius Ukrainos gyventojus“, – sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Siekdama padėti dėl karo agresijos savo kraštą paliekantiems Ukrainos gyventojams, ministerija organizuoja norinčiųjų atvykti į Lietuvą atvežimą nuo Lenkijos–Ukrainos, taip pat Lenkijos–Lietuvos valstybių sienos į registracijos punktus Lietuvoje.

SM sudarytai Paramos Ukrainai teikimo logistikos grupei taip pat pavesta organizuoti ir koordinuoti paramos priemonių surinkimą, parengimą gabenimui ir gabenimą iki Lenkijos–Ukrainos sienos arba į kitus sutartus punktus. Būtent šiai grupei teko pasirūpinti ir per Raudonojo Kryžiaus draugiją gyventojų surinktos humanitarinės pagalbos Ukrainai nuvežimu. Ši humanitarinė pagalba vos tilpo 32 vilkikuose, nors iš pradžių buvo tikėtasi, jog pakaks 3 vilkikų. 

SVARBU:

INFORMACIJA DĖL KONSERVŲ RINKIMO UKRAINAI!

Konservai surenkami darbo dienomis, darbo valandomis adresu:

Vandžiogalos g. 29A, Saviečių k., Kėdainių r. sav.

Kreiptis į Dainių Sabulį, Tel. Nr.: +370 605 00640

Svarbu: konservų dėžutės privalo būti supakuotos dėžėse, ant dėžės turi būti užrašytas dėžučių kiekis (vnt.) bei kokie konservai (mėsos, žuvies, sutirštinto pieno ir pan.).

Pastaba: Taip pat galima atvežti ir kitų maisto produktų, kurių galiojimas ilgesnis nei 14 dienų ir kuriems laikyti nereikia specialių sąlygų! Šie produktai taip pat turi būti supakuoti dėžėse, ant kurių pažymėtas kiekis bei produkto pavadinimas.

DĖMESIO:

Norint geriau ir efektyviau planuoti krovinius labai svarbu žinoti kiekius, kas ir kiek jų turite! Todėl visų labai prašome, pateikite informaciją, kiek turite surinktų (nupirktų) konservų!

Informaciją siųskite e. p.: lus@lus.lt; jovita.motiejuniene@gmail.com

Šiuo elektroniniu adresu siųskite ir visa kitą informaciją:

  • apie turimus kitus maisto produktus (dešros, lašiniai, duonos produktai ir kt.);
  • apie galimybę pagaminti mėsos konservų;
  • apie galimybę pristatyti mėsos konservams gaminti (tinka visa mėsa,

         Svarbu: skerdiena privalo turėti skerdyklos dokumentus);

  • apie galimybę pristatyti dėžučių konservams;
  • kuras ir t.t.

Iškilus klausimams, skambinti tel. +370 614 24842 Jovita Motiejūnienė

LŪS ir ŪP akcijos metu paramai maistu jau surinkta

per 95 tūkst. Eur. Tačiau akcija nesibaigia. Norintieji

paaukoti pinigų maistui Ukrainos žmonėms ir toliau

pinigus gali pervesti į specialiąją LŪS sąskaitą:

 

Gavėjas: Lietuvos ūkininkų sąjunga

Įmonės kodas: 190736960

Sąskaitos Nr.: LT104010042500136790

     Lėšų paskirtis: Parama.

    2022.03.08

ŪP vyr. redaktoriaus pavaduotojas - Kazys KAZAKEVIČIUS

Susijusios temos - skaitykite: ūkininkai remia Ukraina; Organizacija „Blue / Yellow“; parama; 
Dalintis
2024/05/29

Versliniai sodai: šiemet atsispirs nuo dugno?

Dėl nemalonių gamtos išdaigų pastaruosius kelerius metus Lietuvos verslinių sodų derlius nedžiugino nei sodininkų, nei obuolių mėgėjų. Šis pavasaris, nors ir švaistėsi šalnomis bei permainingais orais ir dar ankstoka ve...
2024/05/29

Ūkininkai priblokšti: margarinas geriau nei sviestas?

Vengrijoje kilo nemažas skandalas, kai viena didžiausių pasaulyje margarino gamintojų pradėjo ūkininkus šokiruojančią savo produkto reklamos kampaniją. Nacionaliniai žemės ūkio rūmai ir Pieno produktų taryba paragino bendrovę...
2024/05/29

Kauno pietrytiniam aplinkkeliui ir Vandžiogalos plentui – daugiau kaip 4 mln. eurų KPPP lėšų

Šiais metais Kauno miesto savivaldybė toliau įgyvendina du valstybei svarbius vietinės reikšmės kelių projektus – tiesiamas Kauno pietrytinis aplinkkelis (Ateities plento tęsinys) ir tęsiama šiaurės vakarinėje miesto dal...
2024/05/29

Nepriklausomi elektros energijos tiekėjai 24 mėn. siūlomų fiksuotos kainos planų tarifus mažino skirtingai

Per savaitę, gegužės 28-ąją palyginti su 21-ąją, 24 mėn. fiksuotos kainos planų tarifus vienas tiekėjas mažino 1–2 proc., o kitas mažino 0,3–0,4 proc. Tuo tarpu siūlomų 12 mėn. fiksuotos kainos planų tarifai per savaitę kito skirtingai...
2024/05/28

Žaliąjį kursą sudirbo patys žalieji?

Dešimtys tūkstančių Lenkijos žemdirbių neseniai vėl sukilo protestuoti prieš Europos Sąjungos bendrąją žemės ūkio politiką ir kėlė radikalius šūkius – „Šalin žaliąjį susitarimą“, „Tegul Briuselis...
2024/05/28

Alytaus padangų gaisro byla: pažeidėjai sulaukia griežtos bausmės už žalą aplinkai

Alytaus apylinkės teismas pirmadienį priėmė nutartį Alytaus padangų gaisro byloje ir UAB „Ekologistika“ vadovui skyrė daugiau nei trejų metų laisvės atėmimo bausmę ją atidedant, taip pat priteisė per 6,6 mln. eurų žalos atlyginimo, bau...
2024/05/28

Žemaičių vyskupystės meno, istorijos ir memorialinis paveldas saugomas Varniuose

Šią savaitę Varniuose (Telšių r.) po rekonstrukcijos duris plačiajai visuomenei atveria Žemaičių vyskupystės muziejus. ŪP portalas turėjo išskirtinę galimybę čia apsilankyti dar iki tol. Varnių miestelis Žemaitijos krik&s...
2024/05/28

Baltyminiai pašarai: ES gamybos apžvalga ir šaltinių įvairinimo galimybės

Europos Komisija paskelbė naujausias prognozes dėl įvairių baltyminių pašarų šaltinių gamybos ES, prekybos ir naudojimo šalies viduje. Atsižvelgdama į tai, kad dėl baltyminių pašarų ES vis dar yra priklausoma nuo import...
2024/05/28

Vietos maisto sistemos: dramblys kambaryje, tačiau niekas apie jį nešneka

(VDU ŽŪA langas) Vietos maisto sistema – potenciali socialinė inovacija. Ji gali tapti trumpųjų maisto tiekimo grandinių socialine infrastruktūra, smulkiojo verslo pradžia, naujai sukurtomis darbo vietomis ar vietoje užaugintos žemės ūkio pr...