Ashburn +7,6 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 27 Kov 2023
Ashburn +7,6 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 27 Kov 2023

Ir stingerių reikia, ir lašinių

2022/03/08


Lietuvoje plečiasi tiesiančiųjų pagalbos ranką karo alinamiems Ukrainos žmonėms ratas, daugėja norinčiųjų prisidėti pagalba maistu. Tačiau kartu atsiranda ir naujų iššūkių – kur ir kaip surasti ilgai negendančių maisto produktų. 

Prašo pagalbos

Dainiaus Sabulio ūkyje jau priimama parama Ukrainai maisto produktais

Ūkininkų paramą maisto produktais karo baisumus išgyvenantiems Ukrainos gyventojams koordinuojanti Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS) kreipėsi į visas mūsų šalies maisto produktus gaminančias įmones, prašydama pagal turimas galimybes pasiūlyti ilgai negendančių maisto produktų tiekimą. Norima, kad parama nesibaigtų jau pristatyta pirmąja ar renkama antrąja maisto produktų siunta.

Anot LŪS pirmininko Raimundo Juknevičiaus, koordinuodama Lietuvos žemdirbių skiriamą finansinę paramą Ukrainai ir siekdama įgyvendinti Visos Ukrainos žemės ūkio tarybos (Всеукраїнська Аграрна Радa) prašymą padėti jiems aprūpinti karo niokojamos šalies gyventojus ir armiją ilgai negendančiais maisto produktais, kurie be specialiųjų laikymo sąlygų būtų tinkami vartoti ne trumpiau nei 14 dienų, organizuoja šių produktų pirkimą Lietuvos perdirbimo įmonėse ir vežimą į Ukrainą. Prioritetas teikiamas aukšto kaloringumo maisto gaminiams, konservams, tačiau priimtų ir kitokius maisto produktus, svarbiausia, kad jiems laikyti nereikėtų specialių sąlygų.

„Pirmoji mūsų siunta, kurioje buvo mėsos, žuvies bei kondensuoto pieno konservai, jau pasiekė Ukrainą, ir, tikiuosi, jau atsidūrė ten, kur jų labiausiai reikia. Dabar renkame antrąją siuntą, tačiau susidūrėme su problema – mėsos konservų gamintojai, į kuriuos kreipėmės, yra tiesiog užversti užsakymais, vos spėja juos vykdyti. Todėl norime, kad atsilieptų ir kitos įmonės, galinčios prisidėti prie kilnaus tikslo“, – „Ūkininko patarėjui“ teigė R. Juknevičius, pridurdamas, kad net ir surinkus antrąją siuntą, maisto produktai ir toliau bus renkami, nes tokios paramos reikės dar kurį laiką, net ir pasibaigus aktyviems karo veiksmams. „Maisto produktus mes nupirksime už ūkininkų bei visų neabejingų žmonių paaukotus pinigus. Jei perdirbėjai turi galimybę pagaminti mėsos konservų, bet neturi žaliavos, mes galime ja pasirūpinti“, – tikino LŪS vadovas.

Patogumui – logistikos centras

Tačiau paramą ukrainiečiams galima išreikšti ir kitu būdu – tiesiog paaukoti nupirktus ar pagamintus maisto produktus. Tam, kad būtų paprasčiau rinkti Ukrainai skirtus maisto produktus, LŪS Kėdainių rajone, Saviečių kaime, Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininko Dainiaus Sabulio ūkyje įsteigė logistikos centrą. Į jį galima atvežti dėžes su aukojamais maisto produktais. Konservų dėžutės privalo būti sudėtos į atskiras dėžes pagal konservų rūšį, ant dėžių privalo būti užrašai, kokie tai konservai ir kiek jų yra. Panašiai į dėžės privalo būti supakuoti ir kiti maisto produktai, galintys išsilaikyti nesugedę bent 14 dienų.  

„Kol kas orientuojamės į tuos maisto produktus, kurie būtų sotesni, tačiau neatmetame tikimybės, kad teks siųsti net ir tokius produktus kaip duona ir pan.“, – pastebėjo R. Juknevičius. 

Ukrainos kariuomenei – 17 mln. Eur

Lietuvos gyventojai, įmonės, įvairios organizacijos remia ir su agresoriumi besikaunančią Ukrainos kariuomenę. Organizacijai „Blue / Yellow“ jie paaukojo per 17 mln. Eur. Ukrainą jau pasiekė ne vienas sunkvežimis su už šias lėšas pirktomis bei aukotojų padovanotomis šarvuotomis liemenėmis, šalmais, optiniais prietaisais, radijo stotelėmis, turniketais, batais, miegmaišiais, medicinos priemonėmis, skraidyklėmis, sausais maisto daviniais.

Organizacija „Blue / Yellow“ Ukrainos kariuomenei perdavė 20 visureigių, prikrautų kariams reikalingais daiktais. Taip pat kartu su Lietuvos privačių sveikatos priežiūros įstaigų asociacija įrengtas ir perduotas greitosios medicinos pagalbos automobilis. Beje, „Blue / Yellow“ remia tik Ukrainos karius, savanorius, teritorinės gynybos dalinius. Norintieji padėti civiliams, pabėgėliams ar gyvūnams, turi kreiptis į kitas paramą renkančias organizacijas, kurių šiuo metu Lietuvoje yra labai daug.

Nuo visuomenininkų neatsilieka ir verslas. Lietuvos privati šaudmenų gamintoja UAB „Zala Arms“ Ukrainos armijai dovanojo 600 tūkst. šaudmenų.

Bando koordinuoti

Tęsiantis brutaliai Rusijos valdžios agresijai prieš Ukrainą, Susisiekimo ministerija (SM) organizuoja ir koordinuoja Lietuvos pagalbos Ukrainai logistiką. SM rūpinasi iš karo zonos bėgančių Ukrainos gyventojų atvežimu į Lietuvą, medicinos priemonių ir humanitarinės pagalbos pristatymu į Ukrainą bei į kitus kaimyninėse šalyse nustatytus logistikos centrus. Per pirmąją savaitę jau suorganizuotos kelios dešimtys vilkikų ir autobusų, vežančių paramą Ukrainos žmonėms.

„Darome viską, kad nuo karo bėgantys žmonės kuo greičiau pasiektų saugų prieglobstį Lietuvoje, o medicinos priemonės ir surinkta mūsų gyventojų humanitarinė pagalba kuo greičiau pasiektų nukentėjusius Ukrainos gyventojus“, – sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Siekdama padėti dėl karo agresijos savo kraštą paliekantiems Ukrainos gyventojams, ministerija organizuoja norinčiųjų atvykti į Lietuvą atvežimą nuo Lenkijos–Ukrainos, taip pat Lenkijos–Lietuvos valstybių sienos į registracijos punktus Lietuvoje.

SM sudarytai Paramos Ukrainai teikimo logistikos grupei taip pat pavesta organizuoti ir koordinuoti paramos priemonių surinkimą, parengimą gabenimui ir gabenimą iki Lenkijos–Ukrainos sienos arba į kitus sutartus punktus. Būtent šiai grupei teko pasirūpinti ir per Raudonojo Kryžiaus draugiją gyventojų surinktos humanitarinės pagalbos Ukrainai nuvežimu. Ši humanitarinė pagalba vos tilpo 32 vilkikuose, nors iš pradžių buvo tikėtasi, jog pakaks 3 vilkikų. 

SVARBU:

INFORMACIJA DĖL KONSERVŲ RINKIMO UKRAINAI!

Konservai surenkami darbo dienomis, darbo valandomis adresu:

Vandžiogalos g. 29A, Saviečių k., Kėdainių r. sav.

Kreiptis į Dainių Sabulį, Tel. Nr.: +370 605 00640

Svarbu: konservų dėžutės privalo būti supakuotos dėžėse, ant dėžės turi būti užrašytas dėžučių kiekis (vnt.) bei kokie konservai (mėsos, žuvies, sutirštinto pieno ir pan.).

Pastaba: Taip pat galima atvežti ir kitų maisto produktų, kurių galiojimas ilgesnis nei 14 dienų ir kuriems laikyti nereikia specialių sąlygų! Šie produktai taip pat turi būti supakuoti dėžėse, ant kurių pažymėtas kiekis bei produkto pavadinimas.

DĖMESIO:

Norint geriau ir efektyviau planuoti krovinius labai svarbu žinoti kiekius, kas ir kiek jų turite! Todėl visų labai prašome, pateikite informaciją, kiek turite surinktų (nupirktų) konservų!

Informaciją siųskite e. p.: lus@lus.lt; jovita.motiejuniene@gmail.com

Šiuo elektroniniu adresu siųskite ir visa kitą informaciją:

  • apie turimus kitus maisto produktus (dešros, lašiniai, duonos produktai ir kt.);
  • apie galimybę pagaminti mėsos konservų;
  • apie galimybę pristatyti mėsos konservams gaminti (tinka visa mėsa,

         Svarbu: skerdiena privalo turėti skerdyklos dokumentus);

  • apie galimybę pristatyti dėžučių konservams;
  • kuras ir t.t.

Iškilus klausimams, skambinti tel. +370 614 24842 Jovita Motiejūnienė

LŪS ir ŪP akcijos metu paramai maistu jau surinkta

per 95 tūkst. Eur. Tačiau akcija nesibaigia. Norintieji

paaukoti pinigų maistui Ukrainos žmonėms ir toliau

pinigus gali pervesti į specialiąją LŪS sąskaitą:

 

Gavėjas: Lietuvos ūkininkų sąjunga

Įmonės kodas: 190736960

Sąskaitos Nr.: LT104010042500136790

     Lėšų paskirtis: Parama.

    2022.03.08

ŪP vyr. redaktoriaus pavaduotojas - Kazys KAZAKEVIČIUS

Susijusios temos - skaitykite: ūkininkai remia Ukraina; Organizacija „Blue / Yellow“; parama; 
Dalintis

2023/03/27

Nepamirškite deklaruoti NT ir žemės nuomos pajamų bei sumokėti mokesčius

VDU ŽŪA langas. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) kanclerė prof. Astrida MICEIKIENĖ pataria, kaip tinkamai deklaruoti pajamas, gautas iš nekilnojamojo turto (NT) ir žemės nuomos, bei sumokėti gyventojų pajamų mok...
2023/03/27

Mekių inkilai – dovana krašto paukšteliams

ŪP korespondentė Aldona SIREIKIENĖ. – Joniškio rajono Mekių kaimo bendruomenės pirmininkas Gediminas Jančauskas džiaugėsi, kad  inkilai tapo draugiškumo ir gerumo simboliu. Pirmoji Inkilų gaminimo šventė buvo sureng...
2023/03/27

Savaitgalį Kauno rajone gaisre žuvo žmogus, Utenos rajone išgelbėtas įlūžęs vyras ir jo šuo

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 56 gaisrų ir atliko 86 gelbėjimo darbus. Viename iš gaisrų žuvo žmogus.
2023/03/27

Parengti siūlymai akvakultūros pramonės plėtrai skatinti

Aplinkos ministerija (AM) parengė ir teikia derinti Nekilnojamojo turto kadastro ir statybos techninio reglamento „Statinių klasifikavimas“ pakeitimus, kurie paskatintų akvakultūros pramonės plėtrą Lietuvoje. Taip pat sudarytų galimybe...
2023/03/27

Estijoje pieno supirkimo kainos per metus išaugo 22 proc., per mėnesį sumenko 6 proc.

Talinas, kovo 27 d. (BNS). Vidutinė pieno supirkimo kaina Estijoje praėjusį mėnesį buvo 22,1 proc. didesnė nei pernai vasarį – 491,8 euro už toną, pranešė nacionalinė statistikos tarnyba.
2023/03/27

Lietuviškų azoto trąšų gamintoja įspėja dėl galimai nelegalių trąšų

Pastaruoju metu mūsų šalyje padaugėjo atvejų, kai parduodamos neva lietuviškos azoto trąšos, neturint jų kilmę įrodančių dokumentų. Tokių siūlymų galima rasti skelbimų portaluose, įvairiuose ūkininkų forumuose, „lietuvi&...
2023/03/27

Meškinio česnako stebuklai

Jau nekantriai laukiame, kada po žiemos ramybės pasirodys pirmieji meškinio česnako ūgliai. Nuo seno sakoma, kad jų ieško meškos, o dabar šie mišku kvepiantys česnakai vis labiau domina ir žmones, tad n...
2023/03/27

E.parduotuvė nedeklaravo daugiau nei 300 tūkst. eurų pajamų

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja: atlikus e.parduotuvės, kurioje prekiaujama vinilinėmis ir kompaktinėmis plokštelėmis, audio kasetėmis bei įvairia atributika, kontrolę, nustatyta daugiau nei 300 tūkst. eurų nedeklaruotų paja...
2023/03/27

Mokiniai jau įsitraukė į Pažintinės žuvininkystės programos veiklas

Kaip ir kiekvienais metais, pavasario pradžia moksleivius džiugina ne tik vis šiltesniais saulės spinduliais, bet ir prasidėjusiomis Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ veiklomis, kurios sutei...