Ashburn +24,4 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 21 Lie 2024
Ashburn +24,4 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 21 Lie 2024

Įsigaliojo draudimas importuoti rusiškus ir baltarusiškus žemės ūkio produktus

2024/06/03


Nuo birželio 3 d įsigalioja draudimas importuoti iš Rusijos ir Baltarusijos žemės ūkio produktus ir pašarus pagal Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimu patvirtintą sąrašą.

Sąraše – gyvūninės kilmės maisto produktai, gyvi gyvūnai, žuvys ir vėžiagyviai, moliuskai, vandens bestuburiai, pienas ir pieno produktai, paukščių kiaušiniai, natūralus medus.

Taip pat į Lietuvą iš Rusijos ir Baltarusijos draudžiama importuoti įvairius augalinius produktus. Uždraustųjų sąraše – javai, valgomosios daržovės ir kai kurie šakniavaisiai bei gumbavaisiai, valgomieji vaisiai ir riešutai, citrusinių vaisių arba melionų žievelės ir luobos, kava, arbata, matė ir prieskoniai, medžiai ir kiti augalai, svogūnėliai, šaknys ir kitos panašios augalų dalys, skintos gėlės ir dekoratyviniai žalumynai, malta produkcija, salyklas, krakmolas, inulinas, kviečių glitimas, aliejinių kultūrų sėklos ir vaisiai, įvairūs grūdai, sėklos ir vaisiai, augalai, naudojami pramonėje ir medicinoje, šiaudai ir pašarai, augalinės pynimo medžiagos, augaliniai produktai, šelakas, lipai, dervos ir kiti augalų syvai bei ekstraktai.

Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarime draudžiamais įvardinti gyvūniniai, augaliniai arba mikroorganizmų riebalai ir aliejus bei jų skilimo produktai, paruošti valgomieji riebalai, gyvūninis arba augalinis vaškas.

Nuo birželio 3 dienos į Lietuvą negalima bus importuoti ir paruoštų maisto produktų bei alkoholinių ir nealkoholinių gėrimų. Tarp jų įvardinti įvairūs gaminiai iš mėsos, žuvies, vėžiagyvių, moliuskų arba kitų vandens bestuburių ar iš vabzdžių, taip pat cukrus ir konditerijos gaminiai iš cukraus, kakava ir gaminiai iš kakavos, gaminiai iš javų, miltų, krakmolo arba pieno, daržovių, vaisių, riešutų arba kitų augalų dalių produktai, nealkoholiniai ir alkoholiniai gėrimai bei actas, maisto pramonės liekanos ir atliekos, paruošti pašarai gyvūnams.

Be maisto produktų LR vyriausybės nutarimu uždrausta importuoti iš Rusijos bei Baltarusijos tabaką ir perdirbtus tabako pakaitalus, produktus, kurių sudėtyje yra arba nėra nikotino, skirtus tam, kad nikotinas patektų į žmogaus organizmą.

Vyriausybės nutarimas draudžia minėtų produktų importą iš Rusijos ir Baltarusijos, tačiau jų tranzitas per Lietuvos teritoriją nėra draudžiamas.

 

LR muitinės informacija

Dalintis