Ashburn +9,6 °C Debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024
Ashburn +9,6 °C Debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024

Jeigu neapgenėjote šilauogių rudenį – ruoškitės pavasarį

2024/02/04


Darbuotis su sekatoriumi sode galima beveik visada. Sodo specialistai jau dabar, atslūgus žiemos šalčiams, ragina sodininkus, neapgenėjusius vaismedžių rudenį, autis batus, dėtis darbo pirštines ir, pasiėmus įrankius, paruošti augalus naujam sezonui. Ar galime šiuo metu genėti ir šilauogės?  

Kaip ir vaismedžiams, pasak sodo profesionalų, šilauogėms genėti tinka ir ruduo, ir pavasaris. Apkarpyti šakeles galima net vasarą, nuskynus derlių. Vis tik geriausia šiuos uogakrūmius genėti anksti pavasarį, kovo mėnesį, prieš brinkstant pumpurams. Šiltos dienos ir šaltos naktys stabdo augalų vegetaciją – tad tai geriausias laikas imtis sekatoriaus. Genėti rekomenduojama saulėtu ir sausu oru.

Pavasarį apkarpyti krūmus patogu dėl dar vienos priežasties. Kol nėra lapų lengviau pastebimos negyvos, bet dar nesumedėjusios šakelės. Jas, taip pat menkavertes šakas pirmiausia ir reikėtų pašalinti.

Jaunų šilauogių krūmelių genėti nereikėtų, tik po 2–3 metų galima nukirpti prie žemės nulinkusias šakas. Nereikia pakirpti ir ką tik pasodintų uogakrūmių sodinukų, ne taip kaip kitus vaismedžius ar vaiskrūmius.

Jam reikia duoti laiko sustiprėti, todėl pirmaisiais metais išskinami žiediniai pumpurai augalui neleidžiama derėti. Tada augalas visas maisto medžiagas skiria naujiems stiebams ir šakelėms auginti. Antrais metais jau galima leisti sunokinti pirmą uogų derlių, o trečiaisiais ir ketvirtaisiais – krūmas derės dar gausiau.

Pirmą kartą derančių šilauogių krūmelius apgenėti galima po ketverių metų. Nuo tada tai daryti teks kasmet. Kodėl? Priežastis paprasta – sumažinus derančių stiebų skaičių, uogos užauga stambesnės ir kokybiškesnės. Geram šilauogių derliui užauginti pakanka 5–6 derančių šakų.

 

„Rasų“ informacija

ŪP redakcijos nuotr.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis
2024/03/04

Vieni protestuoja, kiti – puotauja

Tuo metu, kai viena žemdirbių skėtinė organizacija – Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) – planavo ūkininkų protesto akcijas, kurios dabar vilnija po visą Europą, kita – Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) – ruošėsi dviejų dienų ko...
2024/03/04

Bendruomenės iniciatyva Klaipėdos rajone – pirmieji savarankiško gyvenimo namai

Klaipėdos rajone duris atveria pirmieji savarankiško gyvenimo namai. Savivaldybė jau pasirašė akreditavimo sutartį su kaimo bendruomene „Smilgynai ir kaimynai“, o apgyvendinimo paslaugas pirmieji klientai čia galės gauti ...
2024/03/03

Ūkininkas V. Genys: „Turiu toliau nešti agronominę žinią“

Ukmergės krašto ūkininko Valentino Genio sėkmės paslaptis – geras derlius be plūgo ir sintetinių trąšų. Agronomo diplomą turintis žemdirbys jau 18 metų žemę dirba ekologiškai ir neįsivaizduoja kitokios ūkininkavimo krypt...
2024/03/03

Pardavęs karves braukė ašaras

Skauda širdis visiems, tik valdininkams neįdomu, kodėl nyksta pieno ūkiai. „Lietuvoje išnyks ūkiai, kuriuose yra iki 100 melžiamų karvių“, – spėja Kupiškio r. Šimonių seniūnijos Pelyšių kaimo...
2024/03/03

Prasideda sulos leidimo sezonas: ką svarbu žinoti?

Pavasarį atšilus orams, kai sulos mėgėjai pradeda leisti pirmąją sulą, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pataria, kaip tai daryti tinkamai tiek nuosavame miške, tiek valstybei priklausančioje žemėje.  
2024/03/03

„INVL Baltic Farmland“ pelnas pernai išaugo 34 proc. iki 2,64 mln. eurų

Investicijų į žemės ūkio paskirties žemę bendrovės „INVL Baltic Farmland“ audituotas grynasis pelnas 2023 metais siekė 2,64 mln. eurų – 34 proc. daugiau nei 2022 metais.
2024/03/03

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos vairą perima A. Kulevičius

Kovo 1-ąją įvyko Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Rajono žemdirbiai išsirinko naujos sudėties tarybą ir pirmininką.
2024/03/03

Anestezija – tik gilus miegas ar sudėtinga medicininė procedūra?

Anestezija – tai dirbtinai sukelta būsena, kurios metu pacientui nepatiriant skausmo ar kitų nemalonių jutimų galima atlikti diagnostinius ar gydomuosius veiksmus. Pacientams dažnai kyla klausimų, kaip viskas vyksta, ar tai saugu, ar jie pra...
2024/03/03

Europos Komisija pagaliau imasi veiksmų: keis vilkų apsaugos statusą

Pastaruosius porą metų Europos Sąjungos (ES) valstybės narės garsiai nerimauja dėl vilkų ir kitų stambiųjų plėšrūnų – lokių ir lūšių – populiacijos gausėjimo. Dėl šios tendencijos kyla grėsmė taikiam sambūviui, nes...