Columbus +9,4 °C Debesuota
Šeštadienis, 16 Lap 2024
Columbus +9,4 °C Debesuota
Šeštadienis, 16 Lap 2024
Pexels.com nuotr.

Kaip prižiūrėti savo sodą?

2024/09/28


Sodas – tai vieta, kurioje galima atsipalaiduoti ir pailsėti nuo kasdienių rūpesčių. Malonu leisti laiką gražiame ir tvarkingame, reguliariai prižiūrimame sode. Keli mūsų patarimai, kaip tinkamai prižiūrėti savo sodą, kad jis džiugintų visus čia apsilankančius.

Reguliarus laistymas

Laistymas yra viena svarbiausių užduočių, norint turėti gražų žaliuojantį sodą. Kad augalai gerai augtų, jiems reikia pakankamai vandens, ypač tuo metų laiku, kai vyrauja aukšta temperatūra ar trūksta lietaus. Geriausia augalus, esančius sode, laistyti ankstyvą rytą ar vėlų vakarą, kai saulė nėra kaitri, kadangi taip galėsite būti užtikrinti, jog vanduo greitai neišgaruos ir reikiamą jo kiekį pasisavins augalas. Žinoma, siekiant geriausio rezultato, reikėtų atkreipti dėmesį į konkrečius sodo augalus bei jų laistymo poreikius, nes kai kuriems iš jų reikia daugiau vandens nei kitiems ir priešingai.

Gyvatvorių karpymas

Siekiant, jog sodas atrodytų tvarkingai, būtinas gyvatvorių ir krūmų karpymas. Tai padeda išlaikyti gražią augalų formą, o taip pat ir pagerinti oro cirkuliaciją, apsaugoti nuo tam tikrų ligų. Žinoma, tokiam darbui reikalingi kokybiški įrankiai. Geras pasirinkimas – elektrinės arba akumuliatorinės gyvatvorių žirklės, kadangi jos padeda itin greitai atlikti šią užduotį bei labai tiksliai krūmams suteikti norimą formą. Rinkdamiesi, kurias iš jų vertėtų įsigyti, turėkite omenyje, jog akumuliatoriniai įrankiai yra pritaikyti mažesnėms teritorijoms, tuo tarpu elektriniai gali būti naudojami ilgą laiko tarpą be pertraukų.

Medžių genėjimas

Medžių ir didesnių augalų priežiūra yra svarbi dalis, kuriai reikėtų skirti pakankamai dėmesio. Peraugę medžiai gali užstoti saulės šviesą kitiems augalams, taip pat jų šakos gali kelti pavojų kilus audrai, kai vyrauja stiprus vėjas. Genėjimo metu yra pašalinamos sergančios ar pažeistos medžių šakos, taip užtikrinant šių augalų sveikatą. Idealus įrankis medžių genėjimui – grandininis pjūklas. Jis padeda efektyviai nupjauti ne tik plonas, bet ir itin storas medžių šakas. Svarbu atminti, kad grandininiai pjūklai yra itin galingi įrankiai, todėl jais reikėtų naudotis itin atsargiai, laikantis visų saugumo reikalavimų. Jei susidomėjote ir norėtumėte vieną iš jų įsigyti, tai galite padaryti, užsukę į šią nuorodą - https://pigu.lt/lt/sodo-prekes/grandininiai-pjuklai, kur rasite didelį jų asortimentą geru kainos bei kokybės santykiu.

Sezoninis valymas

Norint palaikyti tvarką sode reikėtų nepamiršti ir sezoninio valymo. Keičiantis metų laikams, sode gali atsirasti tam tikrų sodo atliekų, kurios teritorijai tikrai neprideda papildomo grožio. Įprastai tai yra rudenį nukritę medžių lapai, po genėjimo susikaupusios šakos ar po žiemos nudžiūvę augalai. Reguliarus tokių sodo atliekų tvarkymas padeda išvengti kenkėjų bei įvairių ligų plitimo.

Piktžolių kontrolė

Paskutinis, tačiau tikrai ne ką mažiau svarbus patarimas – kontroliuokite piktžoles, esančias sodo teritorijoje. Jos ne tik negražiai atrodo, bet ir atima kitų, sode esančių augalų vietą šaknims, šviesą ir būtinas maistines medžiagas. Dėl to neretai sumažėja derlius, augalai nebeatrodo taip gražiai, kaip atrodydavo anksčiau, jie ima nykti. Norint viso to išvengti, būtina reguliariai šalinti piktžoles. Geriausias laikas tai padaryti – tuomet, kai dirva yra pakankamai drėgna, kadangi tokiu būdu piktžoles lengviau išrauti su visomis šaknimis. Kad piktžolės neaugtų aplink augalus, rekomenduojama naudoti mulčią, kuris šiems augalams užstotų saulės šviesą. Taip pat galite pasitelkti herbicidus – chemines medžiagas, skirtas piktžolėms naikinti. Visgi tokiu atveju reikėtų būti itin atsargiems, laikytis nurodytų naudojimo instrukcijų, kad nepakenktumėte savo augalams.

Taigi, nors sodo priežiūra reikalauja šiek tiek laiko ir pastangų, tačiau sutvarkyta aplinka, kurioje būtų gera leisti laiką, visa tai atperka. Įsitikinkite tuo patys ir išbandykite šiuos patarimus – netrukus pastebėsite, jog vaizdas sode ims kur kas labiau džiuginti!

 

Partnerio informacija

Užs. Nr. 287/8

Dalintis