Ashburn +0,1 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 28 Sau 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn +0,1 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 28 Sau 2023

Kalėdiniu Siauruku keliavo beveik 10 tūkst. keleivių

2023/01/10


Antrąjį Lietuvos Kalėdinio siauruko sezoną pas Kalėdų senelį keliavo beveik 10 tūkst. šalies bei užsienio gyventojų. Šiais metais Kalėdinė šventė vyko Troškūnuose ir Panevėžyje, siaurojo geležinkelio depe. Siauruku pas Kalėdų senelį buvo galima keliauti iš Anykščių siaurojo geležinkelio stoties į Troškūnus bei iš Panevėžio stoties – į Panevėžio depą garvežinę.

„2021 metų gruodį Kalėdinio Siauruko pramoga sulaukė didelio dėmesio, tai šiuo šventiniu laikotarpiu pasiūlėme net dvi keliones, kad šia unikalia pramoga galėtų pasinaudoti kuo daugiau žmonių. Todėl Kalėdų senelis šiemet keleivių laukė Troškūnuose ir Panevėžyje ir ši mūsų idėja pilnai pasiteisino. Be to šiemet sulaukėme daugiau svečių ir iš užsienio. Džiaugiuosi, kad Kalėdinis Siaurukas tapo išskirtiniu Šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų švenčių Lietuvoje akcentu“, – sakė VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius dr. Darius Liutikas.

Iš Anykščių siaurojo geležinkelio stoties Lietuvos Kalėdinis siaurukas vežė maršrutu Anykščiai – Troškūnai – Anykščiai, o Panevėžyje siauruku keliavo į švytintį Kalėdinį miestelį Panevėžio traukinių depe. Kalėdinio siauruko programoje dalyvavo žmonės iš visos Lietuvos bei užsienio - Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos.

Reisai iš Anykščių vyko 31 d. ir buvo surengtos 59 kelionės, kuriose keliavo 4943 keleiviai.

Panevėžyje kelionės buvo vykdomos 28 dienas. 65 reisuose važiavo 4850 keleivių.

Viso Lietuvos Kalėdiniu siauruku važiavo 9793 keleiviai, iš kurių virš 6 tūkst. sudarė vaikai. Per 32 dienas surengtos 124 Kalėdinio siauruko kelionės.

„Lietuvos Kalėdinis siaurukas kursavo dviejuose miestuose – Panevėžyje bei Anykščiuose. Todėl visai komandai tai buvo ne tik didelis džiaugsmas, bet tuo pačiu ir iššūkis. Prie projekto dirbo tikrai labai daug nuostabių žmonių, kuriems kiekvienam atskirai norisi ištarti patį didžiausią „ačiū“. Džiaugiamės, kad galėjome žmonėms priminti net tik apie siauruko pramogas, bet ir supažindinti su išskirtine erdve – Panevėžio depu – garvežine, kurioje ir vyko vienas iš susitikimų su Kalėdų seneliu. Iš keleivių atsiliepimų ir jų smagių emocijų matome, kad mums pavyko sukurti Kalėdinę nuotaiką bei suteikti jiems įsimintinų akimirkų. Esu nuoširdžiai dėkinga visiems keleiviams už jų atsiliepimus, padėkas ir puikias emocijas“, – sakė VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ Kelionių organizavimo ir projektų valdymo skyriaus vadovė Rasa Povilavičienė.

Pasak Rasos, kelionės dalyviai buvo labai patenkinti programa ir negailėjo šiltų žodžių organizatoriams, juos lydintiems nykštukams ir visiems dalyviams.

„Džiaugėsi ne tik mažieji vaikai, bet ir suaugusieji. Pasijutom kai tikroj pasakoj, tarp stebuklingų lempučių, eglučių ir Kalėdinių dainų skambesio. Norėjosi dainuoti ir šokti. Nerealūs šokiai su šmaikštuoliu Kalėdų seneliu privertė ir sušilti ir pramankštinti visus juoko raumenis, nes žandikauliai skaudėjo nuo nuoširdaus senelio humoro. Ačiū visai komandai, atskiras ačiū draugiškam traukinuko mašinistui, pagyrimai mus lydėjusiai nykštukei Danielei. Mes viliamės grįžti dar ne kartą“, – neslėpė emocijų socialiniame tinkle Kalėdinio siauruko keleivė Kristina.

„Norime padėkoti už fantastiškai praleistą laiką Anykščių Kalėdinio siauruko pasakoje. Tiek daug įvairios veiklos bei siurprizų, kad net neprailgo laikas. Dėkojame nykštukams ir nykštukėms ir nenuilstančiam Kalėdų seneliui už šokius ir išdaigas. Tokio Kalėdų senelio net sostinėje reiktų paieškoti. Tikrai norėsime dar kartą pas jus atvykti ir draugų atsivežti“, – šiltų žodžių socialinių tinklų atsiliepimuose negailėjo kelionės dalyvė Aušrelė.

Kalėdinio Siauruko nykštukai dėkoja visiems mažiems ir dideliems, kurie su malonumu pasinėrė į žiemos pasaką, kartu kūrė Kalėdinius žaisliukus bei linksminosi su Kalėdų seneliu ir laukia visų gruodžio mėnesio pradžioje jau trečiame Lietuvos Kalėdinio siauruko sezone.

 

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ informacija

Ievos Vogulienės nuotrauka

Dalintis

2023/01/28

Valstybė smūgiuoja veislininkystei – atsikrato įmonių

Veislininkystės įmonių privatizavimą žemdirbių atstovai vadina istorine klaida ir pabrėžia, kad nacionalinę veislininkystę žlugdyti gali tik labai netoliaregiška valdžia. Šioms įmonėms aukciono plaktuku mojavo dar ankstesnės kadencij...
2023/01/28

Žalumynai ant palangės: nestandartiniai sprendimai

Žalumynų ant palangės galima užsiauginti ir taip, kad jie puoštų namus – tarkim, svogūnų laiškų saldaininėje su akmenukais. Salotoms galima suteikti antrą gyvenimą, o imunitetą sustiprins ir švieži morkų lapeliai.
2023/01/28

Trąšų rinka: ar po sunkių 2022-ųjų galime tikėtis geresnių 2023 metų?

Praėjusieji metai trąšų rinkai buvo sudėtingi. Įtampa dėl kylančių kainų rinkoje buvo jaučiama jau 2021-ųjų pabaigoje. O 2022 m. vasarį, prasidėjus karui Ukrainoje, situacija tapo dramatiška. Agroverslo bendrovės „Agrochema&ldq...
2023/01/28

Lietuviškos simfonijos pradininką primena viena Plungės gatvė

Juozas Žilevičius – vargonininkas, kompozitorius, pedagogas, choro dirigentas, muzikologas, kultūros veikėjas. Simfonija f-moll, kuri buvo parašyta 1919 m., o po kelerių metų atlikta Kaune – laikoma pirmąją lietuviška sim...
2023/01/28

Ūkininkavimas – perspektyvus verslas

„Nepamenu, kiek tada man buvo metų, dar nedaug, tėvų draugų ūkyje padėjau rinkti akmenis. Nusibodo man tas darbas ir nusprendžiau eiti namo, pareikšdama: „Būsiu ūkininkė, bet akmenų nerinksiu. Ūkininke tapau, bet akmenis vis tie...
2023/01/28

Tėvų ir vaikų santykiai: atviri klausimai bei pagarbus klausymasis atrakina ir labai surūdijusią spyną

Kristina su vyru augina 4 vaikus, vyriausiam dabar 16 metų, o jauniausiam – 7-eri. Baigusi finansų mokslus ir ne vienerius metus dirbusi projektų vadove, šiuo metu moteris vis giliau neria į sritį, susijusią su vaikais. Ji antrus metu...
2023/01/28

Pusryčiai – hamletiškas klausimas

Valgyti pusryčius ar nevalgyti? Tokios mintys aplanko bent pusę mūsų ryte. „Pusryčius suvalgyk pats“, – teigia patarlė, o jai pritaria ir šiuolaikinė dietologija. Kai reikia skubiai nuspręsti, ką valgyti, o laikrodis rodo,...
2023/01/27

Radviloms priklausęs dvaras laukia naujų šeimininkų

Turto bankas paskelbė istorinių Buivydiškių dvaro rūmų aukcioną. Kelis šimtmečius garsiajai Lietuvos didikų Radvilų giminei priklausiusio dvaro dalis aukcione bus parduodama kovo pradžioje.
2023/01/27

Kviečia minėti Pasaulinę pelkių dieną

Artėjant Pelkių dienai, kuri minima vasario 2 d., Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) nori atkreipti visuomenės dėmesį į vertingų pelkių bei šlapmžemių apsaugą.