„Klaipėdos mėsinė skelbs nemokumą, tai čia dėl to“, – ketvirtadienį BNS sakė Klaipėdos mėsinės vadovas Marius Valančius.
Restruktūrizuojamoje įmonėje šiuo metu dirba 88 darbuotojai, rodo „Sodros“ duomenys.
Mėsinė darbuotojus apie atleidimą įspėjo rugsėjo pabaigoje. Įmonė Užimtumo tarnybai nurodė, kad iki spalio pabaigos ketina atleisti 26 pakuotojus, 22 gaminių formuotojus, 7 pardavimo atstovus, 6 operatorius ir kitus darbuotojus,
Rugpjūtį Konkurencijos taryba leido vienos didžiausių Lietuvoje mėsos perdirbimo grupių „Biovela group“ įmonei „Biovela-Utenos mėsa“ įsigyti Klaipėdos mėsinės prekės ženklą ir kitą su mėsos gamyba bei pardavimu susijusį turtą.
„Biovela-Utenos mėsos“ vadovas Žilvinas Lenktaitis BNS teigė, kad sandoris baigtas rugsėjį, pagal jį įmonė įsigijo Klaipėdos mėsinės prekės ženklą ir nekilnojamąjį turtą. Sandorio sumos jis neatskleidė.
„Sandoris yra užbaigtas rugsėjo pirmoje pusėje. Sandorio vertės ir kitų detalių negalime atskleisti dėl konfidencialumo įsipareigojimų. Sandoriu buvo įsigyta tik tai, kas nurodyta Konkurencijos tarybos leidime – prekės ženklas „Klaipėdos mėsinė“, kitas mėsos ir mėsos gaminių gamybos bei pardavimo veiklai naudojamas turtas, priklausęs kooperatyvui „Gera mėsa“, – komentare BNS nurodė Ž. Lenktaitis.
Anot jo, „Klaipėdos mėsinės“ ženklo produktai bus gaminami „Biovela-Utenos mėsos“ gamykloje Utenoje, o iš kooperatyvo įsigytas turtas gamybai nebus naudojamas.
Ž. Lenktaitis teigia, kad įmonė siūlė darbą Klaipėdos mėsinės darbuotojams, nes jų trūksta.
„Darbuotojų gamyboje trūkumas yra didelė mūsų ir viso sektoriaus problema (...) Tad natūralu, kad Klaipėdos mėsinės darbuotojams siūlėme galimybes dirbti mūsų gamykloje Utenoje, taip pat rekomendavome ir kitoms regiono pramonės įmonėms kreiptis į Klaipėdos mėsinę dėl darbuotojų poreikio“, – sakė Ž. Lenktaitis.
Nuo 1991-ųjų veikiančiai Klaipėdos mėsinei 2018 metų sausį iškelta restruktūrizavimo byla – Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, jog bendrovė yra nemoki. Tas pats teismas šiemet balandį patvirtino plano pakeitimus, tarp kurių – 2,1 mln. eurų skolų (83,5 proc. visų finansinių reikalavimų) išmokėjimas iškeliamas už restruktūrizavimo ribų.
„Biovela Group“ pajamos pernai didėjo 36 proc. ir siekė 234 mln. eurų, grynasis pelnas išliko toks pat, kaip ir 2021-aisiais – 2,7 mln. eurų.
Klaipėdos mėsinė pernai gavo 14,8 mln. eurų pajamų – 12 proc. mažiau nei 2021 metais (16,9 mln. eurų), ji patyrė 1 mln. eurų nuostolį, kai 2021 metais nuostolis siekė 91 tūkst. eurų, rodo Registrų centrui pateiktos ataskaitos.
Autorius Valdas Pryšmantas/BNS
Asociatyvi 123rf nuotr.
UAB „Ūkininko patarėjas“
Įmonės kodas 133122411
PVM mokėtojo kodas LT331224113
Ats. sąsk. nr. LT154010042500061234,
LUMINOR bankas
Gedimino g. 27, LT-44319 Kaunas
Tel. (8-37) 225 300
El. paštas: referente@ukininkopatarejas.lt
Duomenys apie UAB „Ūkininko patarėjas“ kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre
© 2022 - UAB „Ūkininko patarėjas” | Visos teisės saugomos