Ashburn -3,8 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 29 Lap 2023
Ashburn -3,8 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 29 Lap 2023

Kosmetikos gamintoja ir produkcijos platintojai buvo susitarę dėl kainų

2023/07/27


Konkurencijos taryba nustatė, kad „Oda LT“ ir šešios jos gaminamas odos priežiūros priemones platinančios įmonės susitarė vartotojams nepardavinėti „Odos LT“ produkcijos mažesnėmis nei gamintojos nurodytomis kainomis. Už konkurenciją ribojantį susitarimą bendrovėms „Oda LT“, „Garbanė“, „GSS Baltic“, „Permanent Makeup of Baltics“ bei mažosioms bendrijoms „Efektas“ ir Elektroninė parduotuvė iš viso skirta 217 280 Eur baudų. Apie Konkurencijos įstatymo pažeidimą pranešusi „Korola“ nuo baudos atleista.

Tyrimo metu Konkurencijos tarybos ekspertai nustatė, kad tam tikrose „Odos LT“ su platintojais sudarytose bendradarbiavimo sutartyse buvo įtvirtintas platintojų įsipareigojimas nepardavinėti vartotojams „Odos LT“ produkcijos mažesnėmis nei gamintojos nurodytomis kainomis ir netaikyti nuolaidų. Tokį susitarimą taip pat patvirtino vidinė kosmetikos priemonių gamintojos darbuotojų elektroninė komunikacija ir susirašinėjimas su platintojų atstovais.

„Oda LT“ darbuotojai ne tik siuntė platintojams kainoraščius su mažmeninėmis kainomis, kurių šie turėtų laikytis, bet ir vykdė pardavimo kainų stebėseną bei siekė užtikrinti, jog odos priežiūros priemones platinančios įmonės laikytųsi nustatytų kainų ir savarankiškai netaikytų nuolaidų bei akcijų „Odos LT“ produkcijai (kalba netaisyta): „<...> Pagal bendradarbiavimo susitarimą ODA kosmetologai ir kiti ODA produkcijos platintojai negali savarankiškai mažinti pardavimo kainos. Maloniai prašome netaikyti ODA produkcijai papildomų nuolaidų. <...> Pastaruoju metu Jūsų pardavimo strategija prieštarauja mūsų bendradarbiavimo susitarimų. Dar karta prašome netaikyti ODA produkcijai papildomų nuolaidų ir panaikinti nuolaidos kodą mūsų produktams“.

„<...> Vos tik gavus Jūsų laišką ištaisėme kampaniją, tad prie Odos produktų nuolaida neberodoma. Apgailestauju už nesusipratimą“, – atsakė vienas iš platintojų.

Kosmetikos priemones platinančių įmonių atstovai ir patys stebėdavo, ar konkurentai savo el. parduotuvėse bei kitose platinimo vietose laikosi sutartų kainų, ir informuodavo „Odos LT“ darbuotojus, kurie el. laiškais įspėdavo susitarimo nesilaikančius platintojus apie įsipareigojimą savarankiškai nemažinti galutinių kainų vartotojams. Tokių el. laiškų platintojams siuntimą „Odos LT“ atstovai grindė verslo strategija: „<...> Pas mus bendra strategija, kad kosmetologai negali mažesnėmis kainomis pardavinėti mūsų produkcijos kaip turguje“.

„Oda LT“ ėmėsi ir kitų priemonių tokiam susitarimui palaikyti: platintojams, taikantiems nuolaidas „Odos LT“ produkcijai, nustatė mažiau palankias bendradarbiavimo sąlygas, siekė nutraukti bendradarbiavimo sutartis su tais, kurie nenuosekliai laikėsi gamintojos nustatytų kainų, konsultavosi su teisininkais, kaip apriboti platintojų galimybes nukrypti nuo nurodomų kainų. Konkurencijos tarybos duomenimis, kosmetikos produkcija, pažymėta prekės ženklu ODA, gamintojos nustatytomis kainomis prekiauta el. parduotuvėse: klipshop.lt, topbeauty.lt, garbane.lt, efektas.com, inbeauty.lt ir elvaistine.lt, taip pat – Ilgalaikio grožio klinikoje.

„Susitarimo dalyviai, siekdami išlaikyti vienodas „Odos LT“ produkcijos kainas, turėjo aiškų tikslą – neleisti šių prekių platintojams nustatyti kainodarą savarankiškai, kad jie tarpusavyje nekonkuruotų ir nesiūlytų vartotojams mažesnių kainų bei nuolaidų“, – sakė Konkurencijos tarybos pirmininkė Jolanta Ivanauskienė.

Europos Komisija, tirdama analogiškus pažeidimus, yra pabrėžusi, kad perpardavimo kainų palaikymas reiškia drastišką kišimąsi į konkurenciją, kuris laikytinas labai sunkiu konkurencijos taisyklių pažeidimu.

Atsižvelgdama į ūkio subjektų pajamas, pažeidimo pavojingumą ir trukmę, Konkurencijos taryba pažeidėjams skyrė atitinkamo dydžio baudas: „Odai LT“ – 163 020, „GSS Baltic“ – 19 990, „Garbanei“ – 14 500, Elektroninei parduotuvei – 11 550, „Permanent Makeup of Baltics“ – 6 440, „Efektui“ – 1 780 Eur.

„Korola“ nuo baudos buvo atleista, nes pirmoji pranešė Konkurencijos tarybai apie susitarimą ir pateikė įrodymus. Pagal Atleidimo nuo baudų programą konkurenciją ribojančio susitarimo dalyvis gali išvengti gresiančių finansinių sankcijų, jeigu pirmas praneša apie pažeidimą Konkurencijos tarybai, bendradarbiauja su institucija ir jai pateikia visą turimą informaciją.

Nutarimas gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui per vieną mėnesį nuo jo paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje dienos.

 

Konkurencijos tarybos informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/11/29

„AUGA group“: pašarų technologija metano emisijas leidžia sumažinti kone trečdaliu

„AUGA group“ netiesiogiai priklausanti bendrovė „AUGA Tech“, vysto specializuotą pašarų technologiją, kuria siekiama sumažinti metano emisijas iš karvių virškinimo procesų. „AUGA Tech“ pasta...
2023/11/29

Ar tikrai kalti tik bebrai?

Biržai („Biržiečių žodis“). „Šilų“ medžiotojų būrelio vadovas Rolandas Kubilius nustebo gavęs Parovėjos seniūnijos seniūnės Daivos Juozaitienės raštą. Tame rašte prašoma imtis priemonių, pa&scaro...
2023/11/29

Kaip įsirengti nuosavą kompiuterinių žaidimų erdvę

Jei esate užkietėję kompiuterinių žaidimų mylėtojai, ko gero suprantate, kad atskira erdvė, kurioje nevaržomai galėtumėte žaisti įvairius žaidimus yra labai svarbi. Žaidimų kambarys gali būti puiki vieta geram laiko praleidimui su draugais, &scaro...
2023/11/29

Lietuva programai „Grūdai iš Ukrainos“ skiria 2 mln. eurų

Šiandien Vyriausybės posėdyje pritarta 2 mln. eurų įnašo skyrimui Ukrainos kartu su tarptautiniais partneriais vykdomai humanitarinei maisto programai „Grūdai iš Ukrainos“, skirtai prisidėti prie apsirūpinimo maist...
2023/11/29

VPT ir VMVT atliko ugdymo įstaigų maitinimo paslaugų sutarčių ir kokybės vertinimus

Viešojoje erdvėje kilus abejonių dėl ugdymo įstaigų įsigyjamų maitinimo paslaugų viešųjų pirkimų sąžiningumo ir skaidrumo, Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai (VMVT) atli...
2023/11/29

Daržininkė į pagalbą pasitelkė kenkėjus atbaidančius augalus

Žibutė Čiuladienė iš Elektrėnų ir jos šeima, kurdama daržą, siekė ne tik patogios ir naudingos, bet ir natūralios aplinkos, kurioje cheminių priemonių neaptiksi nė pėdsako. Pakeltose lysvėse kuo geriausiai užderėjo netgi bulvės, bra&...
2023/11/29

NMA: ūkininkams išmokėta 309 mln. eurų avansinių išmokų

Nuo spalio vidurio iki šiol ūkininkams išmokėta 309 mln. eurų avansinių išmokų už deklaruotus plotus, skaičiuoja Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA).
2023/11/29

Paskelbti nauji tarifai gamintojams ir importuotojams už į rinką išleidžiamas gėrimų pakuotes

Nuo kitų metų pradžios keičiasi tarifai, taikomi į rinką išleidžiamoms gėrimų pakuotėms, kurios dalyvauja užstato sistemoje. VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ valdyba naujus tarifus nustatė atsižvelgdama į artimiaus...
2023/11/29

Kelininkų klaidos talžo ūkininkų likimus

Jau kelerius metus Kėdainių rajono Josvainių seniūnijos Vincentavos kaimo ūkininkas Ernestas Bagdonas negali artimiausiu keliu nuvažiuoti iki dirbamo žemės sklypo. To priežastis – Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) specialistų neti...