Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024
Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024

Kunigas teismuose bando apginti papūgos laisvę ir galimybę jai gyventi Bistrampolio dvare

2024/07/03


Panevėžys (JP.lt). Nors Panevėžio rajone esančiame Bistrampolio dvare papūga Ara ararauna jau gyvena trečius metus, tačiau nesibaigia teismo procesai – pirmadienį Panevėžio apylinkės teismas vėl nagrinėjo Bistrampolio dvaro valdytojo, kunigo dr. Rimanto Gudelio skundą. Teismas aiškinasi, ar papūga pagrįstai gali būti laikoma dvare.

Tuo tarpu papūgos savininkas stebisi, ar teismas gali už tą patį dalyką – papūgos laikymą – skirti bausmę antrą kartą.

Į teismą atlydėjo papūgos gynėjai

Prieš pusantrų metų Aplinkos apsaugos departamento specialistų skirta 120 eurų bauda R. Gudeliui dėl be leidimo laikomo saugomos rūšies laukinio gyvūno – geltonkrūtės aros (Ara ararauna) laikymo, Panevėžio apylinkės teismo sprendimu liko nepanaikinta.

Į Panevėžio apylinkės teismą kunigą atlydėjo pulkas žmonių, vilkinčių baltais marškinėliais, ant kurių buvo užrašas „Laisvę papūgoms!“. Tokiais pat marškinėliais vilkėjo ir pats R. Gudelis. Dvasininkas mano, kad gal tai padės iškovoti laisvę papūgai Arai, kad ji galėtų ramiai gyventi Bistrampolio dvare.

Skundė sprendimus

Pasak R. Gudelio, šįsyk Panevėžio aplinkės teisme nagrinėjamas jo skundas.

„Skundžiame Aplinkos apsaugos departamento sprendimą, kuris mane nubaustų antrą kartą – už tariamai neteisėtą papūgos laikymą jau buvau nubaustas. Kai buvo paskirta bauda, turėjome aplinkosaugininkams daug klausimų. Todėl siuntėme užklausimus Aplinkos apsaugos ministerijai. Porą metų vyksta susirašinėjimas ir teko pakankamai ilgai laukti atsakymų“, – aiškino Bistrampolio vadovas.

Kunigas R. Gudelis tesimuose bando apginti papūgos Aros araraunos laisvę ir galimybę jai gyventi Bistrampolio dvare.

Papūga


Reikia vadovautis įstatymais

Bistrampolio dvaro valdytojo nuomone, Aplinkos apsaugos ministerija yra įstatymų leidėja, bet juos įdomiai interpretuoja ir klausimų svarstymus permeta žemesnėms institucijoms.

„Tos institucijos į užklausimus atsakydavo selektyviai arba neatsakydavo visai. Lietuvoje yra patvirtintas Gyvūnų apsaugos įstatymas. Šiame įstatyme yra terminas „augintinis“, kuris apima šunis, kates, šeškus. Dar tame įstatyme yra augintinių klasifikatorius, kuris paaiškina, kas yra augintinis. Augintinių klasifikatoriuje yra surašyta nemažai gyvūnų. Tame tarpe augintinis yra ir papūgos: ara, kakadu, žako. Minėtiems augintiniams leidimas juos laikyti nėra išduodamas. Pagal šį įstatymą, laikyti augintinį papūgą Arą ararauną, leidimo nereikia ir paukštį galima laikyti namuose“, –  pasakojo kunigas ir sako, kad aplinkosaugininkai, skirdami baudas ir atsirašinėdami, pažeidžia Gyvūnų apsaugos įstatymą.

„Todėl buvo nuspręsta, pasitarus su advokatu, ginti papūgos laisvę. Tikimės, kad papūgų laisvės bus apgintos ir nebūsiu dar kartą nubaustas bei galėsiu laikyti papūgą Bistrampolio dvare“, – aiškino kunigas.

Nusipirko papūgą

Priminsime, kad Bistrampolio dvaro valdytojas R. Gudelis papūgą Ara ararauna įsigijo beveik prieš trejus metus, viešėdamas Lenkijoje. Ją registravo Veterinarijos tarnyboje. Aplinkos apsaugos departamento specialistų teigimu, jis turėjo gauti jų institucijos leidimą laikyti nelaisvėje saugomos rūšies laukinį gyvūną, bet tokio leidimo neturėjo.

 

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP.lt

Živilės VEČIORKUTĖS nuotraukos

Dalintis
Verslas