Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Maisto papildais ir kosmetikos priemonėmis prekiaujančios bendrovės galimai pažeidė Konkurencijos įstatymą

2024/06/05


Konkurencijos taryba baigė tyrimą ir išsiuntė pranešimą apie galimą Konkurencijos įstatymo pažeidimą prekės ženklu „Dr. Ohhira“ pažymėtus maisto papildus bei kosmetikos priemones tiekiančiai ir platinančiai įmonei „Giantera“ bei kitoms šią produkciją platinančioms bendrovėms.

Tyrimas buvo pradėtas kilus įtarimui, kad bendrovė „Giantera“, kuri yra oficiali prekės ženklo „Dr. Ohhira“ produkcijos atstovė Lietuvoje, su jos tiekiamas prekes platinančiomis įmonėmis susitarė neparduoti prekių mažesnėmis nei tiekėjo nurodytomis kainomis. Remiantis Konkurencijos tarybos Draudžiamų susitarimų tyrimo grupės pateiktomis išvadomis, „Giantera“ ir jos produkcijos platintojos – „Apotheka Pharma“ vaistinė (apotheka.lt), „Bio Sala“ (livin.lt), „Bioklinika“ (newcrush.com), vienai įmonių grupei priklausančios „Entafarma“ ir Mano vaistinė (manovaistine.lt) , „Filmai ir kvapai“ (aromama.lt), Universiteto vaistinė (universitetovaistine.eu), vienai įmonių grupei priklausančios „Azeta“ vaistinė, „Azeta“, EVD ir „Euroapotheca“ (eurovaistine.lt), „Eko 123“ (eko123.lt), „Creator Japonicus” (japoko.com), Operos vaistinė (sveikatospasaulis.lt), „Alatona“ (vitaminoza.lt), „Newglow“ vaistinė, Pilėnų vaistinė, „Urticae“ vaistinė ir klinika „Unavita“ – galimai sudarė draudžiamą susitarimą dėl „Dr. Ohhira“ prekės ženklu pažymėtų maisto papildų ir kosmetikos priemonių perpardavimo kainų nustatymo ir taip apribojo tarpusavio konkurenciją.

Nesurinkus pakankamai duomenų dėl bendrovių – Atgijos vaistinė, „Soderma“, Žvejų vaistinė, „Eurovaistinė“ ir „UnaVita“ – dalyvavimo draudžiamame susitarime, tyrimą jų atžvilgiu siūloma nutraukti.

Konkurencijos tarybos pranešime apie įtariamą pažeidimą nurodoma, kad bendrovė „Giantera“ su platintojais 2015–2022 m. galimai įgyvendino bendrą strategiją, kuria siekė išlaikyti aukštesnes „Dr. Ohhira“ prekės ženklu pažymėtų maisto papildų ir kosmetikos priemonių pardavimo kainas. Šiuo tikslu „Giantera“ stebėjo platintojų taikomas kainas, draudė jiems taikyti lojalumo programas, akcijas, išpardavimus, įspėdavo dėl sutartų kainų nesilaikymo, grasindavo sustabdyti prekių tiekimą. Be to, patys platintojai taip pat stebėjo vieni kitų taikomas kainas ir pastebėję mažesnes informuodavo „Gianterą“.

Vienai įmonių grupei priklausančios „Entafarma“ ir Mano vaistinė tyrimo metu bendradarbiavo su institucija, pripažino pažeidimą ir pateikė Konkurencijos tarybai prašymą sumažinti baudą už dalyvavimą draudžiamame susitarime. Vienai įmonių grupei priklausančios „Azeta“ vaistinė, „Azeta“, EVD ir „Euroapotheca“ taip pat pateikė rašytinius padaryto Konkurencijos įstatymo pažeidimo pripažinimo pareiškimus.

Draudžiamų susitarimų tyrimo grupė siūlo pripažinti, kad 20 minėtų įmonių pažeidė Konkurencijos įstatymo 5 straipsnį, sudarydamos draudžiamą susitarimą dėl „Dr. Ohhira“ prekės ženklu pažymėtų maisto papildų ir kosmetikos priemonių perpardavimo kainų nustatymo.

Suinteresuotos šalys, susipažinusios su institucijos tyrėjų surinkta medžiaga ir atliktu vertinimu, turi teisę raštu pateikti savo argumentus tarybai bei išklausymo posėdyje pristatyti savo poziciją žodžiu, prieš Konkurencijos tarybai priimant galutinį nutarimą dėl galimo pažeidimo ir skiriant finansines sankcijas.

Pranešimas apie įtariamą pažeidimą nėra galutinis Konkurencijos tarybos sprendimas bei niekaip neriboja jos teisės galutiniu sprendimu padaryti kitokias išvadas, nei siūloma grupės pranešime.

 

Konkurencijos tarybos informacija

Dalintis