Ashburn +21,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024
Ashburn +21,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024

Ministeriją šienu užbarikadavę ūkininkai reikalavo ministrą trauktis

2021/11/18


 

„Pagaliau paaiškėjo, kas ravi šieną“, „Ministre, nebeskandinkit maisto gamybos pelkėje“, „Ūkininkai per metus užaugino produktų už 3 milijardus Eur. Ministre, ką nuveikėte Jūs?“, „Žemdirbiai už žaliąjį kursą, o už ką Jūs?“ – tokie užrašai ant plakatų, įsmeigtų į šieno ritinius, vakar rytą pasitiko sostinėje, į Žemės ūkio ministeriją (ŽŪM) Gedimino prospekte besirenkančius valdininkus. Šia protesto akcija savo poziciją išreiškė neformali žemdirbių organizacija, pasivadinusi Žemdirbių organizaciniu štabu.

Protesto akciją prie ŽŪM surengė neformalus Žemdirbių organizacinis štabas

Keturis šieno rulonus į automobilių stovėjimo aikštelę prie ŽŪM ūkininkai atbogino ankstų trečiadienio rytą. Anot organizatorių, apie protesto akciją iš anksto buvo informuota Vilniaus miesto savivaldybės administracija, todėl jokių nesusipratimų, statant šieno rulonus prie valstybinės institucijos, nekilo.

Kaip „Ūkininko patarėjui“ teigė vienas šios protesto akcijos organizatorių – Kelmės r. ūkininkas Martynas Puidokas, tai pirmoji socialiniuose tinkluose susibūrusios žemdirbių organizacijos, vienijančios daugiausia jaunus, išsilavinusius ūkininkus, akcija, bet gali būti, kad dar ne paskutinė.

„Mes norime dar kartą paraginti žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką atsistatydinti, nes šiuo metu ministerijos vykdoma veikla yra nukreipta, galima sakyti, prieš Lietuvos žemės ūkį. Žemdirbių atstovai yra pašalinti iš įvairių darbo grupių, į žemdirbių teikiamus pasiūlymus nėra atsižvelgiama, o dažnai, kaip nutiko su pasiūlymais dėl Lietuvos žemės ūkio strateginio plano, ekoschemų, jie yra kažkur padedami ir net nelaikoma, kad žemdirbiai juos pateikė. Kitos valstybės jau seniai parengė ir su socialiniais partneriais suderino strateginius planus, ekoschemas, o pas mus tai daroma paskutinį mėnesį“, – aiškino M. Puidokas.

Su protestuojančiais žemdirbiais išėjęs susitikti K. Navickas tikino, jog strateginio plano kryptys jau „sudėliotos“. „Beliko tik užbaigti kai kuriuos dalykus, kuriuos užbaigti trukdo kai kurie iš Briuselio negauti techniniai dokumentai. Kai tik jie bus, planas bus parengtas ir pateiktas laiku“, – tvirtino K. Navickas, pabrėžęs, kad atsistatydinti iš pareigų neketina.

Vakar po protesto akcijos su žemės ūkio ministru K. Navicku susitiko ir Prezidentas Gitanas Nausėda. Šalies vadovas su žemės ūkio ministru aptarė ministro siūlomas smulkiųjų ir vidutinių, šeimos ir ekologinių ūkių stiprinimo, didesnės pridėtinės vertės kūrimo, kooperacijos skatinimo, trumpųjų maisto tiekimo grandinių (TMTG) diegimo priemones. Prezidentas akcentavo TMTG diegimo svarbą, nes tai priemonė, galinti didinti regionų gyvybingumą.

Susitikime aptarti ŽŪM pasiūlymai dėl žemės valdymo ir administravimo reformos. Šalies vadovas pabrėžė, kad valstybinė žemė turi būti naudojama efektyviai, skaidriai, jos valdymas turi atitikti visuomenės interesus ir užtikrinti maksimalią ekonominę ir socialinę naudą. Prezidentas tikisi, kad artimiausiu metu Vyriausybė pateiks konkrečius pasiūlymus reformai įgyvendinti. Beje, Prezidentūra pranešė, kad penktadienį šalies vadovas susitiks su ūkininkų atstovais. Kaip po šio susitikimo teigė žemės ūkio ministras, susitikime iš Prezidento jis savo, kaip žemės ūkio ministro, adresu priekaištų neišgirdo. „Todėl jaučiu Prezidento palaikymą“, – po susitikimo su valstybės vadovu tikino K. Navickas, dar kartą akcentavęs, kad trauktis iš pareigų neketina.

2021-11-18

ŪP vyr. redaktoriaus pavaduotojas Kazys KAZAKEVIČIUS

Protesto akcijos organizatorių nuotrauka

Šieno akcija, strateginis planas, ŽŪM, Kęstutis Navickas, TMTG
Dalintis
2024/05/23

Ne medžioklės sezono vilkams nebūna

Gyvenimas sukasi nenutrūkstamu ratu – ūkininkai augina gyvulius, o vilkai, pasitaikius progai, juos pjauna. To negali sustabdyti nei padidintos medžioklės kvotos, nei probleminių vilkų paėmimas iš gamtos, nei elektrinės tvoros. Pasitv...
2024/05/23

Augalams vien šilumos ir drėgmės neužtenka

Pastaruoju metu daug kalbama apie labai gerą žiemkenčių būklę, ypač žieminiai rapsai alsuoja produktyvumu. Tačiau daugybė tarpusavyje susipynusių pokyčių ir veiksnių kelia naujas rizikas ir tam tikrą netikrumą. Šiuolaikinis žemės ūkis susid...
2024/05/23

171 Lietuvos įmonė gaus į 11,3 mln. eurų ES finansavimo savo eksporto galimybių gerinimui

Produkcijos pristatymui užsienio parodose ir eksportui skirtų produktų bei paslaugų sertifikavimui labai mažos, mažos ir vidutinės Vidurio bei vakarų Lietuvos įmonės siekė gauti daugiau nei 20,2 mln. eurų finansavimą. Pagal Inovacijų agentūros pas...
2024/05/23

Įprasmintas devynių kaimų atminimas

Kupiškis („Kupiškėnų mintys“). Gegužės 18 dieną neeilinis susitikimas surengtas Antašavos parapijoje. Čia rinkosi Daršiškių ir dar aštuonių aplinkinių gyvybingų ir išnykusių kaimų gyvent...
2024/05/23

Paviršinio vandens telkinių pakrančių, melioracijos griovių apsaugos juostų deklaravimas pagal 4 GAAB standartą

Žemės ūkio duomenų centras (ŽŪDC) atkreipia dėmesį, kad 2024 m. gegužės 7 d. įsigaliojo Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų, taikomų nuo 2023 metų, aprašo pakeitimas.
2024/05/23

Daržovės kibiruose: kompaktiška ir patogu

Kai kurie daržininkai bent dalį daržovių augina ne lysvėse, bet kibiruose. Juose be vargo auga pomidorai, agurkai, paprikos, braškės. Ar tikrai toks sprendimas turi pranašumų? Kokių?
2024/05/23

Šerbeto upės ir visiškai sunaikinti sodai Lenkijoje. Ar sulauksime to ir Lietuvoje?

Praėjusį sekmadienį vos per 15 minučių kruša soduose sunaikino absoliučiai visą šių metų derlių, tačiau jos pasekmės vaismedžiams bus juntamos dar kokius dvejus metus. Tai – tikras Armagedonas, sako už galvų susiėmę Lenkijos so...
2024/05/23

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, kitaip vadinamą Lietuvos raudonąja knyga.
2024/05/23

Seime – idėja gaminantiems vartotojams leisti pertekline elektra aprūpinti šeimos narius

Grupė Seimo narių siūlo liberalizuoti gaminančių vartotojų pagamintos perteklinės elektros pardavimą. Nuo 2025 metų sausio siūloma gaminantiems vartotojams leisti tokią elektrą skirti šeimos nariams – tėvams, vaikams, broliams, s...