Columbus +14,3 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 27 Lie 2024
Columbus +14,3 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 27 Lie 2024

Ministeriją šienu užbarikadavę ūkininkai reikalavo ministrą trauktis

2021/11/18


 

„Pagaliau paaiškėjo, kas ravi šieną“, „Ministre, nebeskandinkit maisto gamybos pelkėje“, „Ūkininkai per metus užaugino produktų už 3 milijardus Eur. Ministre, ką nuveikėte Jūs?“, „Žemdirbiai už žaliąjį kursą, o už ką Jūs?“ – tokie užrašai ant plakatų, įsmeigtų į šieno ritinius, vakar rytą pasitiko sostinėje, į Žemės ūkio ministeriją (ŽŪM) Gedimino prospekte besirenkančius valdininkus. Šia protesto akcija savo poziciją išreiškė neformali žemdirbių organizacija, pasivadinusi Žemdirbių organizaciniu štabu.

Protesto akciją prie ŽŪM surengė neformalus Žemdirbių organizacinis štabas

Keturis šieno rulonus į automobilių stovėjimo aikštelę prie ŽŪM ūkininkai atbogino ankstų trečiadienio rytą. Anot organizatorių, apie protesto akciją iš anksto buvo informuota Vilniaus miesto savivaldybės administracija, todėl jokių nesusipratimų, statant šieno rulonus prie valstybinės institucijos, nekilo.

Kaip „Ūkininko patarėjui“ teigė vienas šios protesto akcijos organizatorių – Kelmės r. ūkininkas Martynas Puidokas, tai pirmoji socialiniuose tinkluose susibūrusios žemdirbių organizacijos, vienijančios daugiausia jaunus, išsilavinusius ūkininkus, akcija, bet gali būti, kad dar ne paskutinė.

„Mes norime dar kartą paraginti žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką atsistatydinti, nes šiuo metu ministerijos vykdoma veikla yra nukreipta, galima sakyti, prieš Lietuvos žemės ūkį. Žemdirbių atstovai yra pašalinti iš įvairių darbo grupių, į žemdirbių teikiamus pasiūlymus nėra atsižvelgiama, o dažnai, kaip nutiko su pasiūlymais dėl Lietuvos žemės ūkio strateginio plano, ekoschemų, jie yra kažkur padedami ir net nelaikoma, kad žemdirbiai juos pateikė. Kitos valstybės jau seniai parengė ir su socialiniais partneriais suderino strateginius planus, ekoschemas, o pas mus tai daroma paskutinį mėnesį“, – aiškino M. Puidokas.

Su protestuojančiais žemdirbiais išėjęs susitikti K. Navickas tikino, jog strateginio plano kryptys jau „sudėliotos“. „Beliko tik užbaigti kai kuriuos dalykus, kuriuos užbaigti trukdo kai kurie iš Briuselio negauti techniniai dokumentai. Kai tik jie bus, planas bus parengtas ir pateiktas laiku“, – tvirtino K. Navickas, pabrėžęs, kad atsistatydinti iš pareigų neketina.

Vakar po protesto akcijos su žemės ūkio ministru K. Navicku susitiko ir Prezidentas Gitanas Nausėda. Šalies vadovas su žemės ūkio ministru aptarė ministro siūlomas smulkiųjų ir vidutinių, šeimos ir ekologinių ūkių stiprinimo, didesnės pridėtinės vertės kūrimo, kooperacijos skatinimo, trumpųjų maisto tiekimo grandinių (TMTG) diegimo priemones. Prezidentas akcentavo TMTG diegimo svarbą, nes tai priemonė, galinti didinti regionų gyvybingumą.

Susitikime aptarti ŽŪM pasiūlymai dėl žemės valdymo ir administravimo reformos. Šalies vadovas pabrėžė, kad valstybinė žemė turi būti naudojama efektyviai, skaidriai, jos valdymas turi atitikti visuomenės interesus ir užtikrinti maksimalią ekonominę ir socialinę naudą. Prezidentas tikisi, kad artimiausiu metu Vyriausybė pateiks konkrečius pasiūlymus reformai įgyvendinti. Beje, Prezidentūra pranešė, kad penktadienį šalies vadovas susitiks su ūkininkų atstovais. Kaip po šio susitikimo teigė žemės ūkio ministras, susitikime iš Prezidento jis savo, kaip žemės ūkio ministro, adresu priekaištų neišgirdo. „Todėl jaučiu Prezidento palaikymą“, – po susitikimo su valstybės vadovu tikino K. Navickas, dar kartą akcentavęs, kad trauktis iš pareigų neketina.

2021-11-18

ŪP vyr. redaktoriaus pavaduotojas Kazys KAZAKEVIČIUS

Protesto akcijos organizatorių nuotrauka

Šieno akcija, strateginis planas, ŽŪM, Kęstutis Navickas, TMTG
Dalintis