Ashburn +24,4 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 21 Lie 2024
Ashburn +24,4 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 21 Lie 2024

Stasys BIELSKIS
ŪP korespondentas
 

Ministras K. Navickas – pokyčių Vyriausybės sudėtyje akiratyje

2024/06/03


Šalies Prezidentas Gitanas Nausėda, perrinktas antrai kadencijai, jau ne kartą užsiminė apie galimus pokyčius ministrų kabinete, kai Vyriausybė grąžins įgaliojimus. Bene daugiausia kritikos sulaukiantis žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pripažino, kad nė vieno politiko ar ypač ministro vieta nėra stabili. Neaišku ir tai, ką K. Navickui po prezidento rinkimų sakė Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė. Dar balandžio mėnesį G. Nausėda teigė, kad jeigu K. Navickas nesugebėtų atsakyti į jam skirtus nepatogius klausimus, tuomet šalies vadovas gali netvirtinti jo Vyriausybėje, ministrų kabinetui grąžinus įgaliojimus po prezidento rinkimų. „Ūkininko patarėjas“ pasidomėjo, kada galimas žemės ūkio ministro pasikeitimas – po Prezidento priesaikos ir premjerei Ingridai Šimonytei jam grąžinus 18-os Vyriausybės įgaliojimus ar tik po Seimo rinkimų rudenį? Žemdirbiai lyg suprato, kad turėtų būti pirmasis variantas. Apie tai ir kitas problemas, susijusias su žemės ūkio sektoriumi ir dabartiniu ministru K. Navicku, komentarą pateikė LR Prezidento vyriausiasis patarėjas Jaroslavas NEVEROVIČIUS:

Š. m. balandžio 4 d. Kauno r. Prezidento iniciatyva vyko strateginė diskusija žemės ūkio klausimais. Po diskusijos valstybės vadovas pateikė aiškią poziciją, kad, įvertindamas pakankamai ilgo laikotarpio lyderystės trūkumą arba politikos ambicijos nebuvimą, G. Nausėda, jei prezidento rinkimai pasibaigtų sėkmingai, ketina kelti žemės ūkio ministro darbo Vyriausybėje klausimą.

Kaip ir nurodė šalies vadovas, jau ilgą laiką iš žemdirbių bendruomenės girdime apie dialogo nebuvimą, K. Navicko neįsiklausymą į ūkininkijos problemas bei pasiūlymus, o tai kelia kaimo bendruomenės nepasitikėjimą ministru. Nėra sprendžiamos labai svarbios ir jau įsisenėjusios problemos, tokios kaip pieno sektoriaus krizė, ekologinių ūkių nykimas ir pan. Nėra didelio proveržio ir trumpųjų maisto tiekimo grandinių plėtros srityje, tai būtų labai svarbu regionų socialiniam ir ekonominiam gyvybingumui didinti.

Kaip jau ne kartą yra akcentuota – žemės ūkis yra strateginė, šalies nacionaliniam saugumui svarbi sritis. Šioje srityje kylančioms problemoms spręsti reikalingas aktyvus ministras, gebantis įtraukti žemdirbių bendruomenę į priimamus sprendimus, kuriantis dialogą. Nepanašu, kad dabartinis žemės ūkio ministras turi bendruomenės pasitikėjimą ir, atitinkamai, galimybę tą dialogą kurti. Todėl, kaip ir minėjau anksčiau, šalies vadovas pokalbio metu su Ministre Pirmininke ketina aptarti žemės ūkio ministro tinkamumo toliau eiti pareigas klausimą.


Andriaus MACIJAUSKO nuotrauka

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis