Ashburn +18,3 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 23 Kov 2023
Ashburn +18,3 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 23 Kov 2023

Mirė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs ilgametis Seimo narys Jonas Šimėnas

2023/03/15


Jonas Šimėnas gimė 1953 m. liepos 31 d. Anykščių rajone, Papilių kaime, valstiečių Jono Šimėno (1912–1988) ir Stasės (Januškaitės) Šimėnienės (1916–2014) šeimoje.

1971 m. baigė Viešintų vidurinę mokyklą, 1978 m. Vilniaus universitete įgijo hidrogeologo ir inžinieriaus geologo specialybę.

1978–1980 m. dirbo Lietuvos geologijos valdybos įmonėse geologu, vyresniuoju geologu, padalinio vadovu. 1981–1990 m. atliko Baltijos jūros dugno geologinį kartografavimą ir parengė geologinius žemėlapius.

Buvo aktyvus Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio dalyvis, Gargždų Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Seimo narys bei 1988 m. spalio 22–23 d. Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio suvažiavimo delegatas.

1990 m. vasario 24 d. Klaipėdos rajono Gargždų rinkiminėje apygardoje Nr. 64 išrinktas LTSR Aukščiausiosios Tarybos deputatu. 1990 m. kovo 11 d. balsavo už Lietuvos Nepriklausomos valstybės atkūrimą. Buvo Ekonomikos komisijos narys ir Gamtos apsaugos komisijos pirmininkas. Taip pat buvo Darbo grupės konsultacijoms su Baltarusijos TSR dėl galimų susitarimų politiniais ir ekonominiais klausimais narys, Laikinosios komisijos Lietuvos piliečių, tarnaujančių TSRS ginkluotosiose pajėgose, grąžinimo klausimams spręsti. Nuo 1991 m. gegužės 8 d. priklausė Septintajai, vėliau Nuosaikiųjų frakcijai.

1991 m. stažavosi Švedijos Karalystės parlamente demokratinių sprendimų parengimo ir priėmimo klausimais.

1993 m. tapo Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariu, iki 1996 m. buvo partijos sekretoriato vadovas. Lietuvos Respublikos Seimo nario A. Saudargo padėjėjas, Aplinkos ministerijoje rengė Aplinkos apsaugos strategiją. 1994 m. Prancūzijoje stažavo Prancūzijos administracinio teritorinio suskirstymo, valdžių padalijimo ir decentralizavimo klausimais.

1996–2000 m. – Lietuvos Respublikos Seimo narys. 1999 m. stažavo JAV.

2000–2004 m. dirbo Kauno AB „Stumbras“ generalinio direktoriaus konsultantu Biokuro programos klausimais, rekonstruojant Šilutės spirito gamyklą gaminti bioetanolį. 2005–2008 m. dirbo Lietuvos biomasės energetikos asociacijos „Litbioma“ direktoriumi. Tuo pat metu buvo ir UAB „Bionovus“ Mokslinių tyrimų departamento direktoriaus pavaduotojas.

2008–2012 m. Lietuvos Respublikos Seimo narys, Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas.

Priklausė nevyriausybinių organizacijų Lietuvos geologų sąjungai, buvo organizacijos „Už pilietinę visuomenę“ narys, choro „Ave vertum“ steigėjas ir narys, Vilniaus anykštėnų sambūrio narys. Nepriklausomas visuomeninis konsultantas darniam vystymuisi.

Su žmona Vyda Jadvyga (Balcevičiūte) Šimėniene užaugino sūnus Paulių, Liutaurą ir Joną.

Lietuvos valstybės atkūrimo dešimtmečio proga apdovanotas Lietuvos nepriklausomybės medaliu.

Lietuvos Respublikos šimtmečio proga J. Šimėnas apdovanotas Anykščių rajono savivaldybės įsteigtu „Šimtmečio anykštėno“ atminimo ženklu.

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Jonas Šimėnas mūsų atmintyje išliks kaip žymus valstybininkas, visas savo jėgas skyręs Lietuvos valstybės kūrimui ir jos stiprinimui, savo asmeniniu pavyzdžiu skatinęs visuomenės pilietiškumą, dalinęsis atjauta ir dėmesiu artimui.

Urna su Velionio palaikais bus pašarvota Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius). Atsisveikinimas su Velioniu – kovo 16 d. nuo 17.00 iki 21.00.val. Kovo 17 d. – nuo 9.00 iki 10.00 val. Urna išnešama kovo 17 d. 10 val.

Laidotuvės vyks Anykščių rajono Viešintų seniūnijos Papilių kapinėse 12.00 val.

 

LRS informacija

Dalintis

2023/03/22

Seime svarstoma, ar drausti prekybininkams skirti baudas tiekėjams

Vilnius, kovo 22 d. (BNS). Ekonomikos ir inovacijų ministerijai tvirtinant, kad didžioji prekybos tinklų dalis atsisakė nepagrįstų baudų tiekėjams sutrikus prekių pristatymui, Konkurencijos tarybos atstovė teigia, kad iš tiekėjų sulaukiama ...
2023/03/22

Klaipėdos ir Kretingos rajonuose pareigūnai aptiko nelegalų tabako fabriką

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai, bendradarbiaudami su Lietuvos policijos pareigūnais ir Klaipėdos apygardos prokuratūra, Klaipėdos ir Kretingos rajonuose aptiko nelegalų tabako fabriką ir sandėlį. Sulaikyta 11 asmenų – Lietuv...
2023/03/22

Juodalksnio bandomųjų želdinių matavimas

Valstybinės miškų tarnybos Miško genetinių išteklių skyriaus specialistai kasmet matuoja ir vertina miško medžių palikuonių bandomuosius želdinius.  
2023/03/22

Viceministras: valstybės paramą galės gauti daugiau smulkių šiltnamių ūkių

Vilnius, kovo 22 d. (BNS). Daržovių šiltnamiuose augintojams prašant dosnesnės valstybės paramos, žemės ūkio viceministras sako, kad dabar į ją galės pretenduoti ir mažesnių šiltnamių savininkai. Paulius Astrauskas sako, kad m...
2023/03/22

Siekiama stiprinti pieno pardavėjų derybines galias

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) inicijuoja Pieno įstatymo projekto pakeitimus, siekdama iš esmės išspręsti problemas, kurias dėl smarkiai kritusių pieno supirkimo kainų patiria pieno pardavėjai. Esminė nuostata – atsisakyti žalio ...
2023/03/22

Trąšas naudokime atsakingai

Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT) akcentuoja, kad trąšas į žemę reikia berti saikingai, atsakingai ir laikantis gamintojų rekomendacijų arba tręšimo grafiko. Taip pat ūkininkams primena, kad galima naudoti tik į Identifikavimo...
2023/03/22

Europos Komisija pasiūlė bendrus kovos su ekologiniu manipuliavimu ir klaidinančiais ekologiškumo teiginiais kriterijus

Šiandien Europos Komisija (EK) pasiūlė bendrus kovos su ekologiniu manipuliavimu ir klaidinančiais ekologiškumo teiginiais kriterijus. Šis pasiūlymas suteiks vartotojams daugiau aiškumo, jie galės būti tikresni, kad tai...
2023/03/22

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės žemės ūkio ministrai vienija pastangas dėl Ukrainos ir skatina šalių bendradarbiavimą

Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko susitikime su Jungtinės Karalystės maisto, žemės ūkio ir žuvininkystės ministru Marku Spenceriu Londone aptartos Europos Sąjungos sankcijos Rusijai, prekyba kalio trąšomis ir kiti svarbūs klausimai.
2023/03/22

Neplaninis patikrinimas UAB „Ekologistika“

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) šiuo metu atlieka neplaninį UAB ,,Ekologistika“ patikrinimą dėl aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų laikymosi. Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad įmonė per kelis metus...