Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024
Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024

Namų atnaujinimas su būsto remonto paskola: klaidos ir patarimai

2024/06/05


Remontas yra įprastas ir dažnai būtinas namų atnaujinimo etapas, tačiau jis vis tiek gali tapti finansiškai sudėtingu įsipareigojimu. Ką reikėtų žinoti prieš imant būsto remonto paskolą ir kokios dažniausiai daromos klaidos, kurių reikėtų vengti?

Šis straipsnis buvo paruoštas „TF Bank“ užsakymu.

Atsiradus remonto būtinybei, tam tikrus darbus atlikti greičiau ir paprasčiau padeda paskola būsto remontui. Nesvarbu, susiduriate su netikėtais remonto darbais ar planuojate didelės apimties renovacijos užduotis, žinojimas, kaip tinkamai naudotis būsto remonto paskola padės išvengti papildomų įsiskolinimų ir turimą paskolą grąžinti sutartomis sąlygomis.

Kokiais privalumais pasižymi paskola būsto remontui?

Būsto remonto paskola yra patogus sprendimas tuomet, kai reikia atlikti skubius remonto darbus, pvz., sugedus santechnikos įrangai arba persikraustant į naujus namus. Skirtingai nei taupant, būsto remonto paskola suteikia galimybę gauti lėšas tuomet, kai jų labiausiai reikia, todėl remonto darbai gali būti atlikti itin greitai, išvengiant ilgo taupymo proceso.

Vis dėlto, kad paskola būsto remontui netaptų finansine našta, labai svarbu įvertinti tiek paskolos sąlygas, palūkanų normas ir grąžinimo planus, tiek galimybę paskolą grąžinti reguliariai mokant palūkanas. Jei kyla abejonių, visuomet rekomenduojama pasitarti su finansų ekspertais, kurie patars dėl tinkamų paskolos sąlygų, kurios padės sumažinti finansinę įtampą ir išlaidas valdyti sklandžiau, nekeičiant jūsų įprastos gyvenimo kokybės.

Kokie remonto darbai labiausiai padidina būsto vertę?

Paskola būsto remontui neretai imama siekiant padidinti būsto vertę, ypač nusprendus parduoti nekilnojamąjį turtą. Finansų ekspertai sutinka, kad viena geriausių investicijų šiuo klausimu yra virtuvės ir vonios kambario atnaujinimas. Nauji virtuvės baldai, modernūs prietaisai ir aukštos kokybės stalviršiai gali suteikti virtuvei šiuolaikišką išvaizdą ir padidinti jos funkcionalumą. Netgi nedidelis virtuvės atnaujinimas gali ženkliai padidinti būsto vertę ir pritraukti daugiau pirkėjų. Vonia taip pat yra itin svarbi erdvė, kurios atnaujinimas gali gerokai padidinti nekilnojamojo turto kainą. Nauji santechnikos įrenginiai, šiuolaikiškos plytelės ir patobulintas apšvietimas gali padaryti vonios kambarį ne tik stilingesnį, bet ir funkcionalesnį.

Kalbant apie būsto atnaujinimą verta pagalvoti ir apie energiją taupančius sprendimus. Atnaujinus langus ir duris bei pagerinus izoliaciją galima sumažinti energijos sąnaudas ir padidinti būsto vertę. Būsto atnaujinimo procese itin svarbus vaidmuo tenka ir grindims, kadangi tai vienas pirmųjų dalykų, kuriuos pastebi potencialūs pirkėjai. Natūralaus medžio grindys arba kokybiškas laminatas gali suteikti būstui prabangos pojūtį.

Dažniausios klaidos remonto metu

Paskola būsto remontui yra finansinis įsipareigojimas, todėl ji turėtų būti imama ne tik gerai įvertinus paskolos sąlygas, bet ir atidžiai apgalvojus būsimo remonto procesą. Klaidos remonto metu gali atsieiti gana brangiai ir pareikalauti neplanuotų išlaidų. Pateikiame kelias dažniausiai pasitaikančias klaidas, į kurias rekomenduojama atkreipti ypatingą dėmesį.

  • Nepakankamas projekto išlaidų įvertinimas. Viena iš pagrindinių klaidų yra neteisingas išlaidų įvertinimas. Reikia atsižvelgti ne tik į medžiagų kainą, bet ir žmonių darbą bei galimas nenumatytas išlaidas. Dažnai namų savininkai numato mažesnę galutinę remonto kainą, todėl remonto eigoje pritrūksta lėšų ir projektai lieka nebaigti arba reikia skolintis papildomai. Kad išvengtumėte šios klaidos, atlikite išsamų biudžeto planavimą ir įvertinkite visas galimas išlaidas, įskaitant nenumatytus atvejus, medžiagų broką, darbininkų viršvalandžius ir kt.
  • Neteisingas darbo jėgos kainos įvertinimas. Šiuo atveju reikėtų nepamiršti, kad pigiausi rangovai ir nedidelio užmokesčio prašantys darbuotojai ne visada garantuoja kokybę, o dėl nekokybiškai atliktų darbų galite patirti papildomų išlaidų ar pareikalauti tą patį darbą atlikti du kartus. Kad išvengtumėte šios bėdos, samdykite patyrusius darbininkus, kurie užtikrins darbų kokybę.
  • Prastos kokybės medžiagų pasirinkimas. Renkantis pigesnes, prastesnės kokybės medžiagas, galima sutaupyti trumpuoju laikotarpiu, tačiau tai gali pareikalauti didesnių išlaidų ateityje, t. y. prastos kokybės medžiagos greičiau dėvisi, todėl ir nauji remonto darbai gali sugrįžti kur kas greičiau nei norėtumėte.
  • Nepakankamas dėmesys nenumatytoms išlaidoms. Nenumačius netikėtai atsirandančių išlaidų galima susidurti su finansiniais sunkumais. Visada numatykite papildomą remonto biudžetą, kad išvengtumėte streso ar papildomos paskolos.

TF Bank

Ką reikėtų žinoti, prieš imant paskolą būsto remontui?

Kad paskola būsto remontui nekeltų finansinių iššūkių, prieš imdami paskolą turėtumėte įvertinti kelis esminius dalykus:

1. Palūkanos ir papildomi mokesčiai. Pradėkite nuo skirtingų paskolų būsto remontui pasiūlymų palyginimo. Pasidomėkite siūlomomis palūkanų normomis ir grąžinimo terminais, nepamirškite skirti ypatingo dėmesio papildomiems mokesčiams. Šios sąlygos gali skirtis priklausomai nuo kredito bendrovės, pvz., „TF Bank“ paskolos suteikiamos be jokių papildomų mokesčių, taikant tik fiksuotas palūkanas.

2. Finansinių galimybių įvertinimas. Įvertinkite savo finansines galimybes, kad būtumėte tikri, jog galėsite reguliariai mokėti mėnesines įmokas. Vertindami savo pajamas ir išlaidas, atsižvelkite ir į galimus finansinius netikėtumus, kad išvengtumėte bet kokių galimų sunkumų.

3. Būsto remonto darbų sąmata. Numatykite kiek įmanoma tikslesnę planuojamų darbų sąmatą, kad žinotumėte, kiek pinigų jums reikės. Tai padės išvengti situacijų, kai tenka skolintis papildomai ar stabdyti pačius darbus.

4. Remonto darbai, kuriuos galima atlikti savarankiškai. Jei turite reikiamų įgūdžių, apsvarstykite galimybę kai kuriuos remonto darbus atlikti patys. Tai gali padėti sutaupyti lėšų, kurias galėtumėte panaudoti kitoms remonto reikmėms. Tačiau įsitikinkite, kad turite pakankamai žinių ir patirties, kad darbai būtų atlikti kokybiškai.

Prieš imdami paskolą remontui, skirkite laiko išsamiam pasiruošimui. Atidžiai išnagrinėkite paskolos sąlygas, įvertinkite savo finansines galimybes ir paruoškite detalų biudžetą. Tinkamai pasiruošus, paskola būsto remontui gali tapti puikiu įrankiu, padedančiu atnaujinti jūsų namus ir padidinti jų vertę.

 

Partnerio informacija

Freepik.com nuotr.

Užs. nr. 182/8

Dalintis
Verslas