Įmonės „Arctic Ice“ produktas sukėlė daug ginčų, kai šis tapo naujausiu Dubajaus kaprizu – pinigus lengvai leidžiantys klientai eina iš proto dėl gėrimų, kuriems atvėsinti ledas gabenamas tiesiai iš Grenlandijos. Startuolis tiekia brangų ledą į Jungtinių Arabų Emyratų barus, imdamas jį iš fiordų ledynų ir apie 19 dienų gabendamas jį maždaug 9 tūkstančių jūrmylių. Socialiniuose tinkluose toks verslas vadinamas abejotinu ir labai netvariu aplinkosaugos prasme.
Atsikirsdama į tai bendrovė teigė, kad pirmame transportavimo etape iš Grenlandijos į Daniją paliekamas nedidelis CO2 pėdsakas, nes šalis importuoja šaldytų produktų daugiau nei eksportuoja. Dalis grįžtančių konteinerių užpildomi ledu, kitu atveju jie būtų plukdomi tušti.
Neseniai įmonė eksportavo apie 20 tonų ledo gabalų, o šio verslo kritikai bedė pirštu į visuotinio atšilimo problemą. Iš tiesų, ir pati bendrovė akcentuoja išskirtines šio ledo savybes. „Ledas gaunamas tiesiogiai iš natūralių Arkties ledynų, kurie buvo užšalę daugiau nei 100 000 metų. Šios ledo sluoksnių dalys nesiliečia su jokiu dirvožemiu ir nebuvo užterštos žmogaus veiklos išskiriamais teršalais. Dėl to šis ledas yra švariausias vanduo Žemėje“, – rašoma „Arctic Ice“ svetainėje.
Eksportavimui ledai renkame iš ledkalnių, natūraliai jau atsiskyrusių nuo ledyno ir plūduriuojančių Nuuko fiorde. Kiekvienas ledkalnis yra atrenkamas ir patikrinamas prieš kranu jį įkeliant į laivą. Šis procesas užtikrina medžiagos kokybę ir grynumą. „Ledo iš ledyno neimame, – tvirtina įmonė. – Kasmet nuo ledynų atlūžta milijonai ar milijardai tonų ledo. Todėl mūsų labai ribota gamyba daro nereikšmingą poveikį.“
Kodėl gi ledkalnių ledas tapo toks populiarus ir pageidaujamas? Pasirodo, jis beveik arba visai beskonis, todėl nekeičia paties gėrimo savybių. Be to, jis kitaip tirpsta nei įprastas, iš čiaupo ar mineralinio vandens pagaminti ledukai. Dėl struktūros savitumo ledkalnio ledukai gėrimuose tirpsta ilgiau ir teikia kitokių potyrių barų ir restoranų lankytojams. Šis ledas labai senas, neturėjęs sąlyčio su išore, todėl visiškai neužterštas.
Pačioje Grenlandijoje ledyninio ledo naudojimas gėrimuose yra įprastas, pasipiktinimo bangą sukėlė tik jo eksportas siekiant pasipelnyti.
Prognozuojama, kad dėl klimato kaitos iki 2100 m. Žemė gali prarasti iki 80 proc. ledynų. Jiems tirpstant kyla jūros lygis. Lėtai judančios ledo masės daugiausia aptinkamos Žemės ašigaliuose. Vienas iš labiausiai bauginančių visuotinio atšilimo padarinių yra jūros lygio kilimas, galintis užlieti šimtus pakrančių miestų.
ŪP portalo informacija
„Arctic Ice“ nuotr.
UAB „Ūkininko patarėjas“
Įmonės kodas 133122411
PVM mokėtojo kodas LT331224113
Ats. sąsk. nr. LT154010042500061234,
LUMINOR bankas
Gedimino g. 27, LT-44319 Kaunas
Tel. (8-37) 225 300
El. paštas: referente@ukininkopatarejas.lt
Duomenys apie UAB „Ūkininko patarėjas“ kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre
© 2022 - UAB „Ūkininko patarėjas” | Visos teisės saugomos