Ashburn +10,4 °C Mažai debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024
Ashburn +10,4 °C Mažai debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024

Karščiausia mada Dubajuje – ledukai kokteiliui iš Grenlandijos – sulaukė aštrios kritikos

2024/01/18


Jeigu būsite prabangiame Dubajaus bare, galėsite užsisakyti šiuo metu karščiausios naujienos – kokteilio su ledukais, atgabentais iš Arkties. Tačiau nenustebkite, jeigu gėrimo nuotrauka pasidalinę socialinėje paskyroje sulauksite smerkiančių atsiliepimų. Kritikos lavina jau pasipylė ir ant ledą iš Grenlandijos gabenančio startuolio. Piktinamasi, kad neįkainojama gamtos vertybė paversta preke.

Įmonės „Arctic Ice“ produktas sukėlė daug ginčų, kai šis tapo naujausiu Dubajaus kaprizu – pinigus lengvai leidžiantys klientai eina iš proto dėl gėrimų, kuriems atvėsinti ledas gabenamas tiesiai iš Grenlandijos. Startuolis tiekia brangų ledą į Jungtinių Arabų Emyratų barus, imdamas jį iš fiordų ledynų ir apie 19 dienų gabendamas jį maždaug 9 tūkstančių jūrmylių. Socialiniuose tinkluose toks verslas vadinamas abejotinu ir labai netvariu aplinkosaugos prasme.

Atsikirsdama į tai bendrovė teigė, kad pirmame transportavimo etape iš Grenlandijos į Daniją paliekamas nedidelis CO2 pėdsakas, nes šalis importuoja šaldytų produktų daugiau nei eksportuoja. Dalis grįžtančių konteinerių užpildomi ledu, kitu atveju jie būtų plukdomi tušti.

Neseniai įmonė eksportavo apie 20 tonų ledo gabalų, o šio verslo kritikai bedė pirštu į visuotinio atšilimo problemą. Iš tiesų, ir pati bendrovė akcentuoja išskirtines šio ledo savybes. „Ledas gaunamas tiesiogiai iš natūralių Arkties ledynų, kurie buvo užšalę daugiau nei 100 000 metų. Šios ledo sluoksnių dalys nesiliečia su jokiu dirvožemiu ir nebuvo užterštos žmogaus veiklos išskiriamais teršalais. Dėl to šis ledas yra švariausias vanduo Žemėje“, – rašoma „Arctic Ice“ svetainėje.

Eksportavimui ledai renkame iš ledkalnių, natūraliai jau atsiskyrusių nuo ledyno ir plūduriuojančių Nuuko fiorde. Kiekvienas ledkalnis yra atrenkamas ir patikrinamas prieš kranu jį įkeliant į laivą. Šis procesas užtikrina medžiagos kokybę ir grynumą. „Ledo iš ledyno neimame, – tvirtina įmonė. – Kasmet nuo ledynų atlūžta milijonai ar milijardai tonų ledo. Todėl mūsų labai ribota gamyba daro nereikšmingą poveikį.“

Kodėl gi ledkalnių ledas tapo toks populiarus ir pageidaujamas? Pasirodo, jis beveik arba visai beskonis, todėl nekeičia paties gėrimo savybių. Be to, jis kitaip tirpsta nei įprastas, iš čiaupo ar mineralinio vandens pagaminti ledukai. Dėl struktūros savitumo ledkalnio ledukai gėrimuose tirpsta ilgiau ir teikia kitokių potyrių barų ir restoranų lankytojams. Šis ledas labai senas, neturėjęs sąlyčio su išore, todėl visiškai neužterštas.

Pačioje Grenlandijoje ledyninio ledo naudojimas gėrimuose yra įprastas, pasipiktinimo bangą sukėlė tik jo eksportas siekiant pasipelnyti.

Prognozuojama, kad dėl klimato kaitos iki 2100 m. Žemė gali prarasti iki 80 proc. ledynų. Jiems tirpstant kyla jūros lygis. Lėtai judančios ledo masės daugiausia aptinkamos Žemės ašigaliuose. Vienas iš labiausiai bauginančių visuotinio atšilimo padarinių yra jūros lygio kilimas, galintis užlieti šimtus pakrančių miestų.

 

ŪP portalo informacija

„Arctic Ice“ nuotr.

Dalintis
2024/03/03

Ūkininkas V. Genys: „Turiu toliau nešti agronominę žinią“

Ukmergės krašto ūkininko Valentino Genio sėkmės paslaptis – geras derlius be plūgo ir sintetinių trąšų. Agronomo diplomą turintis žemdirbys jau 18 metų žemę dirba ekologiškai ir neįsivaizduoja kitokios ūkininkavimo krypt...
2024/03/03

Pardavęs karves braukė ašaras

Skauda širdis visiems, tik valdininkams neįdomu, kodėl nyksta pieno ūkiai. „Lietuvoje išnyks ūkiai, kuriuose yra iki 100 melžiamų karvių“, – spėja Kupiškio r. Šimonių seniūnijos Pelyšių kaimo...
2024/03/03

Prasideda sulos leidimo sezonas: ką svarbu žinoti?

Pavasarį atšilus orams, kai sulos mėgėjai pradeda leisti pirmąją sulą, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pataria, kaip tai daryti tinkamai tiek nuosavame miške, tiek valstybei priklausančioje žemėje.  
2024/03/03

„INVL Baltic Farmland“ pelnas pernai išaugo 34 proc. iki 2,64 mln. eurų

Investicijų į žemės ūkio paskirties žemę bendrovės „INVL Baltic Farmland“ audituotas grynasis pelnas 2023 metais siekė 2,64 mln. eurų – 34 proc. daugiau nei 2022 metais.
2024/03/03

Anestezija – tik gilus miegas ar sudėtinga medicininė procedūra?

Anestezija – tai dirbtinai sukelta būsena, kurios metu pacientui nepatiriant skausmo ar kitų nemalonių jutimų galima atlikti diagnostinius ar gydomuosius veiksmus. Pacientams dažnai kyla klausimų, kaip viskas vyksta, ar tai saugu, ar jie pra...
2024/03/03

Europos Komisija pagaliau imasi veiksmų: keis vilkų apsaugos statusą

Pastaruosius porą metų Europos Sąjungos (ES) valstybės narės garsiai nerimauja dėl vilkų ir kitų stambiųjų plėšrūnų – lokių ir lūšių – populiacijos gausėjimo. Dėl šios tendencijos kyla grėsmė taikiam sambūviui, nes...
2024/03/03

Verslo partneriams iš Kinijos labūnaviškis padovanojo savo tapytą „Monos Lizos“ kopiją

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Laikrodžiui išmušus 17 valandą verslininkas Audronius VAIDALAUSKAS užveria kabineto duris. Medžio granulių gamyba užsiimančios bendrovės „Eco standartas“ savininkas i&scaron...
2024/03/03

Savo kandidatus į EP patvirtino dar viena politinė partija: sąrašą ves A. Kubilius

Šiandien Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Taryba patvirtino rinkimų programos nuostatas ir kandidatų sąrašą rinkimams į Europos Parlamentą (EP).
2024/03/03

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos vairą perima A. Kulevičius

Kovo 1-ąją įvyko Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Rajono žemdirbiai išsirinko naujos sudėties tarybą ir pirmininką.