Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024
Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024

Nelegalūs augalų apsaugos produktai perduoti atliekų tvarkytojams

2024/07/09


Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos efektyvaus bendradarbiavimo su Lietuvos policija ir asociacija „CropLife Lietuva“ dėka buvo sėkmingai užkardyta asmenų disponavimo nelegaliais augalų apsaugos produktais veikla.

Policijos kratų, kuriose dalyvavo Augalininkystės tarnybos specialistai metu, buvo išaiškinti keli asmenys nelegaliai laikantys įvairius augalų apsaugos produktus, kurie nėra registruoti Lietuvos Respublikoje. Surasti neregistruoti augalų apsaugos produktai buvo konfiskuoti. Dalis rastų produktų buvo be etikečių ir tik atlikus laboratorinius tyrimus buvo nustatyta, kad tai augalų apsaugos produktai. Asmenims skirtos administracinės baudos už neregistruotų augalų apsaugos produktų saugojimą.

Dalyvaujant Augalininkystės tarnybos specialistams ir asociacijos „CropLife Lietuva“ darbuotojui iš asmenų konfiskuoti augalų apsaugos produktai buvo perduoti sunaikinti pavojingas atliekas tvarkančiai įmonei. Perduotų augalų apsaugos produktų bendras kiekis siekė 115 kg.

Šis tyrimas atkreipia dėmesį, koks svarbus viešojo ir privataus sektoriaus glaudus bendradarbiavimas, kovojant su nelegalia augalų apsaugos produktų rinka, užtikrinant žemės ūkio produktų saugumą vartotojui ir aplinkos tausojimą.

Augalininkystės tarnyba primena, kad tik naudojant Lietuvos Respublikoje registruotus ir legalius augalų apsaugos produktus galima užtikrinti, kad žemės ūkio produkcija būtų kokybiška, saugi ir jos užauginimas nekeltų grėsmės aplinkai.

Kilus įtarimams dėl nelegalių augalų apsaugos produktų saugojimo, naudojimo ar tiekimo rinkai kviečiame nedelsiant informuoti Augalininkystės tarnybą.

 

VAT informacija

Dalintis