Ashburn +23,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 17 Lie 2024
Ashburn +23,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 17 Lie 2024

Nustatytas asmuo, gaudęs laukinius gyvūnus kilpomis

2023/10/04


Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai, bendradarbiaudami su medžiotojais, išaiškino asmenį, Mažeikių rajone pastačiusį 9 kilpas ir vienoje iš jų pagavusį tauriojo elnio jauniklį. Asmeniui priklausančiose ūkinėse patalpose rastas neteisėtai sumedžiotas ir išdorotas bebras, statomasis tinklas. Už neteisėtus veiksmus asmeniui reikės atlyginti beveik 5,5 tūkst. eurų žalą gyvūnijai.

Pareigūnai per kelias savaites bendradarbiaudami su Mažeikių rajono medžiotojų klubo nariu stebėjo pamiškėje pastatytas kilpas ir nustatė asmenį, medžiojusį šiuo brutaliu būdu. AAD primena, kad laukinių gyvūnų gaudymas, naudojant kilpas, yra griežtai draudžiamas, nes tai gyvūnams sukelia itin skausmingą mirtį. Patekę į kilpą jie patiria įvairius kūno sužalojimus ir kankinasi, kol nusilpę neišgyvena.

Asmuo buvo pastatęs 9 kilpas, vienoje iš jų rastas žuvęs tauriojo elnio jauniklis.

Aplinkosaugininkams patikrinus pažeidėjo sodybą aptiktos dar 3 kilpos, ką tik išdorotas bebras ir ne mėgėjų žvejybos įrankis – statomas tinklas.

Už neteisėtą medžioklę jam gresia nuo 800 iki 1800 eurų bauda ir reikės atlyginti 5407,92 eurų žalą gyvūnijos ištekliams, kadangi asmuo neturėdamas teisės medžioti ir naudodamas draudžiamus medžioklės būdus sumedžiojo bebrą ir tauriojo elnio jauniklį.

Taip pat asmeniui surašytas administracinių nusižengimų protokolas už statomojo tinklo laikymą ir jis turės sumokėti nuo 60 iki 200 eurų baudą. Iš pažeidėjo paimta: 12 kilpų ir statomasis tinklas.

 

AAD informacija

Dalintis