Ashburn +17,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024
Ashburn +17,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024

Per dvi dienas iš anksto antrajame ture rinkdami Prezidentą balsavo 103,5 tūkst. rinkėjų

2024/05/22


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per dvi išankstinio balsavimo dienas rinkdami Respublikos Prezidentą II rinkimų ture, iki 20 valandos vakaro Lietuvos savivaldybėse iš viso balsavo daugiau kaip 96 tūkst. rinkėjų. Dar virš 7 tūkstančių balsavo specialiuosiuose punktuose.

VRK duomenimis, tai yra 4,31 procento nuo bendro visų Lietuvoje balsuojančių rinkėjų skaičiaus. Rinkėjų aktyvumas kol kas yra labai panašus kaip ir pirmajame Prezidento rinkimų ture.

Dalyje balsavimo vietų Vilniuje prieš aštuntą valandą vakaro dar būriavosi eilėse laukiantys žmonės. VRK primena, kad tokiu atveju, rinkimų komisija fiksuoja eilės pabaigą ir kiekvienas rinkėjas, suspėjęs atvykti iki 20 val., tikrai galės pabalsuoti.

Per dvi išankstinio balsavimo dienas didžiausią aktyvumą rodo Neringos savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravę asmenys. Jų balsavimo aktyvumas pasiekė 14 proc.

Aktyviai balsuojama ir Birštone, Ignalinos, Kupiškio, Lazdijų rajonuose bei Palangos mieste. Čia balsuoti atvyko daugiau kaip 7 proc. rinkėjų.

Vangiausiai kol kas balsuoja Šalčininkų rajono, Šiaulių rajono, Vilniaus rajono, Kauno rajono, Trakų rajono, Klaipėdos miesto ir Kretingos rajono rinkėjai. Rinkėjų aktyvumas čia dar nesiekia 3 proc.

Trečiadienį taip pat pradėtas organizuoti balsavimas specialiuosiuose punktuose: ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose ir bausmių atlikimo vietose, kur į balsavimo vietas dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams sudaromos sąlygos balsuoti jų buvimo vietose. Šiose įstaigose iš viso jau balsavo daugiau kaip 7300 rinkėjų.

Balsavimas iš anksto tęsiasi, jis truks iki gegužės 23 d. 20 val. vakaro. Balsuoti išankstinėmis dienomis rinkėjai gali nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.

Rinkėjai gali balsuoti bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo to, kur jie yra deklaravę gyvenamąją vietą.

 

VRK informacija

Dalintis