Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024
Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024

Plungėje – tarptautinis folkloro festivalis „Saulelė raudona"

2024/06/14


Birželio 14-16 dienomis Plungėje vyks tarptautinis folkloro festivalis „Saulelė raudona”, kuris Plungėje yra rengiamas kas 2 metus. Festivalis organizuojamas siekiant puoselėti įvairių Lietuvos regionų folklorą, etnines tradicijas bei supažindinti plungiškius ir miesto svečius su skirtingų Lietuvos regionų ir kitų šalių tradiciniais šokiais ir dainomis.

Šiais metais festivalyje dalyvaus folkloro kolektyvai: „Olšina“ iš Čekijos, „Kūzuls“ iš Latvijos, „Materinka“ iš Ukrainos, „Strops“ iš Latvijos, „Gastauta“ (Rokiškis), „Senoliai“ (Klaipėda), „Žeiria“ (Varėna), „Žibinyčia“ (Marijampolė), „Taduja“ (Kelmė), „Platelee“ (Plateliai), „Šateikee“ (Šateikiai) ir festivalio „Saulelė raudona“ šeimininkai Plungės kultūros centro folkloro ansamblis „Gondinga“.

Penktadienį Plungės Senamiesčio aikštėje savo pasirodymais džiugins pirmieji festivalio svečiai iš Čekijos, Latvijos, Ukrainos ir Plungės kultūros centro folkloro ansamblis „Gondinga“. Šeštadienį. Plungės Babrungo slėnio estradoje prasidės XV tarptautinio folkloro festivalio „Saulelė raudona“ dalyvių koncertas, kuriame per 300 folkloro atlikėjų kurs tradicinių šokių ir dainų šventę.

Festivalio dienomis vyks tautodailės ir senųjų amatų mugė, Plungės Oginskių parke galima bus pamatyti Žemaitiško rašto, teksto ir gamtos instaliaciją - išskirtinį Plungės kultūros centro projektą, inicijuotą kultūros centro direktoriaus Romo Matulio, įgyvendintą dailininkės Viktorijos Venckutės, siekiant įprasminti žemaitiško rašto metus.

 

Partnerio informacija

Dalintis