Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023

Pontoninio tilto nebeliko – dabar per Nevėžį nors plauk arba slysk lūžtančiu ledu

2023/01/08


Kėdainiuose užsitęsus tilto per Nevėžį rekonstrukcijai, gyventojus ištiko ir dar vienas nepatogumas – patvinus upei buvo uždarytas laikinasis pontoninis tiltas. Jis vėliau buvo apskritai išardytas, o darbus atliekančios AB „Hisk“ teigimu, tiltas vėl bus surinktas vos tik leis aplinkybės.

Tiek vilainiškiams, tiek vaikams, lankantiems Sporto mokyklą, dabar nors plauk per Nevėžį (arba slysk lūžtančiu ledu), jei prireikus pasiekti Vilainius, neturi transporto priemonės ar praleidai viešojo transporto važiavimo laiką – kol pėsčiomis nukulniuosi kelių kilometrų aplinkkelį per Tilto gatvę, pasibaigs ir visi užsiėmimai Sporto mokykloje ar pavėluosi ten, kur esi sutaręs būti.

Pagal sutartį VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija tilto per Nevėžį rekonstrukcija turėjo būti baigta 2022 m. spalio 24 d.

Tačiau dėl nenumatytų papildomų AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ elektros perdavimo linijų kabelių iškėlimo nuo esamo tilto konstrukcijų projekto parengimo ir vykdymo darbų, dėl kurių negalima buvo griauti esamo tilto, tilto rekonstrukcijos pradžios darbai buvo nukelti į 2022 m. vasaros pabaigą, tad dabar darbų pabaiga, pasak rangovo, planuojama 2023 m. gegužės mėnesį.

Kadangi buvo manyta, kad žiemą kraštiečiai jau pasitiks su rekonstruotu tiltu ir jokio laikino persikėlimo per upę nebereikės, tai sumontuotas pontoninis tiltas buvo toks, kuris tinkamas naudoti tik vasarą.

„Laikinasis pontoninis tiltas turėjo būti naudojamas tik vasaros metu ir išardytas spalio mėnesį. Kadangi laikino pontoninio tilto eksploatacija nėra pritaikyta esant Nevėžio upės potvyniui ir ledonešiui, buvome priversti jį išardyti. Jis bus įrengtas vėl, kai stabilizuosis vandens lygis ir bus saugu vykdyti pėsčiųjų eismą“, – sakė AB „Hisk“.

Nors sausio pradžia ir pažymėta vietomis rekordine šiluma, šalčiai netrukus grįš. Tilto rekonstrukcijos darbai taip pat sustoję.

„Žiemos metu pagal sutartį su VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl darbų specifikos ir nepalankių oro sąlygų tilto rekonstrukcijos darbai yra stabdomi.

Darbai bus atnaujinti kovo antroje pusėje“, – informavo rangovas ir, prašydamas kraštiečių supratingumo, atsiprašo už nepatogumus, kilusius išardžius pontoninį tiltą.

 

RinkosAikste.lt

Dalintis

2023/02/04

Brandiname pieno ūkių tragediją

„Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) trečiadienį posėdžiavusi visuomeninė Pieno taryba konstatavo, jog kažkas kaltas, kad žemdirbiai dėl kritusių pieno supirkimo kainų likviduoja ūkius, tačiau kaip bus toliau – atsakymo nerasta“,...
2023/02/03

Pienininkai kyla į kovą dėl supirkimo kainų

Nematydami kitos išeities dėl drastiškai nukritusių pieno supirkimo kainų,  Lietuvos pieno gamintojai nuo kalbų pereina prie protestų. Vasario 6-ąją visoje šalyje  organizuojama akcija „Kas didesnis Skrudžas: p...
2023/02/04

Apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasveikino „Metų ūkis 2022“ pirmos vietos laimėtojus – įvairių rajonų 33-jų ūkių šeimininkus. Jiems įteikti Žemės ūkio ministerijos padėkos raštai už pažangų ūkininkavimą.
2023/02/03

Mokslininkas R. Šadzevičius: „Dalį tiltų pigiau griauti ir statyti naujus, nei remontuoti“

Praėjusiame amžiuje statyti tiltai jau įpusėjo savo amžių ir, nesulaukdami tinkamos priežiūros, pradeda kelti pavojų. Kėdainių tiltas per Nevėžį – tik vienas iš blogos būklės tiltų. Pasak Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akade...
2023/02/03

Pirmosios naujojo modelio uniformos jau pasiekė muitinės pareigūnus

Šiais metais Lietuvos muitinės pareigūnai bus aprūpinti naujomis uniformomis – pirmosios jau pasiekė muitinės postus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
2023/02/03

Dėl situacijos pieno rinkoje europarlamentaras kreipėsi į Europos Komisiją

Dėl kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų sunerimę pieno gamintojai bei perdirbėjai kreipiasi į Europos Parlamento (EP) narį Juozą Oleką. Į ūkininkų problemas visada įsiklausantis, jų interesus EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete ginantis ...
2023/02/03

Oficialiai atidaryti nauji Ukmergės rūmai

Šiandien oficialiai atidarytos naujos Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų patalpos. Šiuolaikiškame pastate Deltuvos g. 17A, Ukmergėje dirba 22 teismo darbuotojai.
2023/02/03

Patvirtintos 2023–2027 metų KPP strateginio plano prekių, paslaugų ir darbų pirkimų taisyklės

NMA atkreipia dėmesį, kad sausio 31 d. patvirtintos Projekto vykdytojo, pretenduojančio gauti paramą iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai pagal Žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (Strateginis planas) int...
2023/02/03

Nuo pirmadienio dėl geležinkelio elektrifikacijos darbų keisis dalies traukinių eismas

Įsibėgėjant geležinkelio elektrifikacijos projektui, nuo pirmadienio, vasario 6 d., keisis dalies bendrovės „LTG Link“ traukinių tvarkaraštis maršrutuose Vilnius–Klaipėda, Vilnius–Šiauliai, Kaunas&ndash...