Ashburn +4,3 °C Dangus giedras
Antradienis, 23 Bal 2024
Ashburn +4,3 °C Dangus giedras
Antradienis, 23 Bal 2024

Raitelė Justina Vanagaitė pelnė dar vieną išskirtinį apdovanojimą Lietuvai

2024/02/26


Lietuvai atstovavusi dailiojo jojimo raitelė Justina Vanagaitė su žirgu Nabab iškovojo trečiąją vietą prestižinėse pasaulio varžybose „Al Shaqab CDI5*“ Dohoje, Katare.

Kasmet vasarį Dohoje, Katare, rengiamos varžybos „CHI AL SHAQAB“, kuriose dalyvauja tik išskirtinius pasiekimus demonstruojantys pasaulinio lygio jojimo raiteliai. Aukščiausio lygio pasaulio sportininkų ir jų žirgų duetai varžosi įvairiose jojimo rungtyse, demonstruodami, kaip ypatingas ryšys, užsimezgantis tarp žirgo ir raitelio, gali padėti pasiekti išskirtinių rezultatų.

Šiemet pirmąją vietą iškovojo Ispanijos sportininkas Jose Danielʼis Martinʼas, antrąją – Prancūzijos atstovė Morgan Barbançon, trečioji atiteko Lietuvos jojikei Justinai Vanagaitei. Iš viso atletei iš Lietuvos teko rungtis su 18 geriausių pasaulio raitelių.

„CHI AL SHAQAB“ yra vienos garsiausių ir didžiausių tarptautinių varžybų, vykstančių Artimųjų Rytų ir Azijos regione, todėl jose dalyvauja tik išskirtinius pasiekimus demonstruojantys sportininkų ir jų žirgų duetai.

„Tai nuoseklaus ir kantraus darbo rezultatas. Šios CDI5* varžybos Dohoje žymi tiek daug asmeninių etapų ir laimėjimų, kad patirtis atrodo kiek siurrealistinė. Kartu su Nabab vertėme naują lapą CDI5* istorijoje, nes buvome pirmasis duetas, kuris tokio reikšmingumo varžybose varžėsi nenaudodami pentinų“, – jaudulio neslepia raitelė Justina Vanagaitė. Pasirinkimas joti su pentinais arba be jų – nauja taisyklė dailiojo jojimo srityje, įsigaliojusi nuo š. m. sausio pirmosios.

Grįžusi iš Kataro Justina kartu su trenere Svetlana Snarskiene pradės ruoštis kitoms itin svarbioms CDI5* varžyboms Herninge, Danijoje. O liepos pabaigoje kartu su žirgu Nabab raitelė Lietuvai atstovaus vasaros olimpinėse žaidynėse Paryžiuje. Justina Vanagaitė – pirmoji nepriklausomos šalies istorijoje raitelė olimpinėse žaidynėse.

raitelė Justina Vanagaitė

Sportininkės talentą remia ir prie reikšmingų šaliai Justinos Vanagaitės pasiekimų prisideda advokatų kontora „Glimstedt“.

 

Partnerio turinys

Lukasz Kowalski nuotraukos

Dalintis
2024/04/23

Gyvulių augintojams ir pašarų gamintojams – dar vienas apynasris

Nuo kitų metų įsigaliosiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 2023/1115 dėl tam tikrų su miškų naikinimu ir alinimu siejamų biržos prekių ir produktų tiekimo Europos Sąjungos (ES) rinkai bei jų eksportui iš ES, kit...
2024/04/23

Medžiotojų bilietai bus skaitmeniniai, reglamentuojamas naktinių taikiklių naudojimas

Aplinkos ministerija (AM) parengė Medžioklės taisyklių ir susijusių kitų teisės aktų pataisas, kuriose būtų atsisakyta šiuo metu galiojančių popierinių medžiotojų bilietų naudojimo, o juos pakeistų skaitmeniniai.
2024/04/23

Petro Auštrevičiaus veiklos Europos Parlamente ataskaita 2019-2024 m.

Detektyvų mėgėjams: mano 5-mečio darbų Europos Parlamente ataskaitoje sužinosite, kokiomis aplinkybėmis ir kieno paliepimu nebuvau įleistas į vieną svarbų skrydį iš Vilniaus. O taip pat, kodėl veto teisės atsisakymas keliose svarbiose ES po...
2024/04/23

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komi...
2024/04/23

Martynas Tyla. Sutvarkykime įstatymą, kad neliktų absurdiškų situacijų (papildyta Seimo pranešimu)

Šiuo metu LR Seime svarstomi Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai, susiję su galimybe mugėse, parodose ir masiniuose renginiuose prekiauti alkoholiniais gėrimais iki 15 laipsnių, nepaisant to, kokiu būdu jie yra pagaminti. Priimti pakeit...
2024/04/23

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2024

Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Žemės ūkio ministerija ir Turizmo rinkodaros asociacija kviečia Lietuvos kaimo turizmo sodybų šeimininkus dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse 2024.
2024/04/23

Seimas sudarė geresnes sąlygas ginkluotės gamybai Lietuvoje

Seimas priėmė Investicijų įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas, kuriomis nuspręsta sudaryti palankesnes sąlygas stambiems projektams, užtikrinantiems neatidėliotinus valstybės saugumo ir gynybos poreikius.
2024/04/23

Reguliuojama pieno kaina. Kodėl ne?

Ūkininkai deda nemažai vilčių į Ūkio subjektų, perkančių ir parduodančių žalią pieną, nesąžiningų veiksmų draudimo, vadinamąjį Pieno, įstatymą, kurio projektą Seimas paskyrė tobulinti Ekonomikos komitetui (EK). Iškelta mintis, kad pieno sek...
2024/04/23

Sužinokite, kiek institucijų dirba, kad rinkėjai gautų patikimą informaciją apie kandidatus

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) puslapyje viešai paskelbtus kandidatų į Respublikos Prezidentus duomenis analizuojantys rinkėjai ne visada susimąsto, kiek tarnybų ir institucijų dirba, kad pagrindinio Lietuvos rinkimų organizatoriaus ...