Columbus +22,7 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 4 Lie 2024

Dalia KARPAVIČIENĖ
ŪP korespondentė

Raudgirio medžiotojos įveikė 13 vyrų komandų ir laimėjo pirmąją vietą šaudymo varžybose

2024/07/01

Tradicinėse kasmetėse Kelmės r. medžiotojų ir žvejų draugijos (KRMŽD) šaudymo varžybose pirmą kartą nugalėjo moterys medžiotojos Silvija Grybaitė, Rugilė Šimulytė-Spudienė ir Lina Peisarevičienė, aplenkusios 13 vyrų komandų.

Moterų medžiotojų komanda, atstovausi Raudgirio medžiotojų būreliui, iškovojo ir KRMŽD taurę. Antroje vietoje likusią „Gansės“ medžiotojų būrelio komandą raudgiriškės aplenkė beveik trimis taškais. Trečia liko Raudgirio medžiotojų būrelio vyrų komanda.

Varžybos vyko Raseiniuose, lauko šaudykloje „Žalia kamanė“. Komandos varžėsi trijose rungtyse: šaudė į bėgantį šerną 50 m atstumu su graižtviniu šautuvu, į skriejančius taikinius ir į stovintį taikinį 100 m atstumu nuo atramos. Kiekvienas komandos narys dalyvavo tik vienoje rungtyje, atskirai buvo skaičiuojami rezultatai ir asmeninėje įskaitoje. S. Grybaitė, šaudžiusi į stovintį taikinį, surinko 42 taškus iš 50 galimų ir aplenkė visus varžybų dalyvius – medžiotojus vyrus.

Silvija Grybaite
Asmeninėje įskaitoje Silvija Grybaitė tapo nugalėtoja, aplenkusi visus medžiotojus vyrus.

Komandos nugalėtojos atstovė R. Šimulytė-Spudienė „Ūkininko patarėjui“ sakė, kad varžybos rengiamos šaudymo įgūdžiams tobulinti. „Mūsų komanda prieš varžybas daug treniravosi, įdėjo daug pastangų. Ne vienus metus šaudymo varžybose dalyvaudavome, bet niekuomet taip puikiai, kaip šiemet, nepasisekdavo. Likdavome apie vidurį. Mūsų pergalė prieš 13 vyrų komandų demonstruoja ilgai treniruotą meistriškumą, ryžtą ir atsidavimą šiai sporto šakai ir apskritai medžioklei. Tikimės, kad ši pergalė įkvėps dar daugiau moterų domėtis medžiokle ir dalyvauti šaudymo varžybose“, – kalbėjo medžiotoja.

medziotoju varzybos
Tradicinėse šaudymo varžybose dalyvavo 13 vyrų ir viena moterų medžiotojų komanda.

Pasak R. Šimulytės-Spudienės, moterų medžiotojų komandos laimėjimas ne tik įrodo moterų medžiotojų gebėjimus, bet ir yra svarbus žingsnis griaunant lyčių stereotipus ir skatinant lygybę šaudymo sporte ir medžioklėje.

Varžybų nugalėtojus sveikino KRMŽD pirmininkas Vitalijus Leskauskas, neseniai perrinktas dar vienai vadovavimo kadencijai. Po varžybų ir apdovanojimų dalyviai vaišinosi Kelmės rajono medžiotojų ir žvejų klubo „Slanka“ vyrų išvirta medžiotojiška sriuba.

Raudgirio medžiotojų būrelio nuotraukos

Viršelio nuotr.: Moterų medžiotojų komanda Kelmės r. medžiotojų ir žvejų draugijos šaudymo varžybose užėmė pirmą vietą ir iškovojo taurę. (Su Kelmės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininku Vitalijumi Leskausku).

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.