Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024

Savaitgalį žaibas padegė angaro stogą, degė miškai, ugniagesiai iš vandens telkinių ištraukė tris nuskendusius žmones

2024/05/27


Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 100 gaisrų ir atliko 145 gelbėjimo darbus. Viename iš gaisrų buvo traumuotas žmogus.

Penktadienį, 13.25 val., buvo pranešta, kad Vilniaus rajone, Medininkų seniūnijoje, Šalkiškių kaime, dega namas, o viduje gali būti žmogus. Atvykus ugniagesiams, gyvenamasis namas ir ūkinis pastatas degė atvira liepsna. Gaisro metu nukentėjo namo gyventojas, jis buvo išvežtas į ligoninę. Gaisro metu namas ir ūkinis pastatas sudegė. Ugniagesiai išsaugojo už 15 m stovintį medinį vasarnamį.

Tą pačią dieną, 14.44 val., pranešta, kad Trakų rajone, Aukštadvario seniūnijoje, Rangavos kaime, liepsnoja miškas. Atvykus ugniagesiams, Tamelio ežero pakrantėje degė sukrautos šakos, miško paklotė ir 3 arai durpingos pievos.

17.05 val. gautas pranešimas, kad Švenčionių rajone, Pabradės seniūnijoje, Mažalotės kaime, Pabradės poligone, dega žolė ir šakos. Gaisro metu išdegė 200 arų žolės ir miško paklotės.

Šeštadienį, apie 13 val., Raseinių rajone, Girkalnio seniūnijoje, Skirelių kaime, degė ir iš vidaus smilko 14 m ilgio, 10 m pločio ir 6 m aukščio šiaudų kūgis. Pagalbai pasitelktas bendrovė krautuvas kūgį išskaidė. Ugniagesiai šiaudus gesino ne tik visą šeštadienį, bet ir sekmadienį.

13.06 val. buvo pranešta, kad Varėnos rajone, Merkinės seniūnijoje, Žeimių kaime, dega miškas. Gaisro metu išdegė apie 120 arų miško. Jį gesinti padėjo miškų ūkio darbuotojai, atvykę su dviem autocisternomis.

16.18 val. Jurbarke, Tilžės gatvėje, atvira liepsna degė du ūkiniai pastatai. Dėl smarkaus vėjo liepsnos persimetė į šalia esančių dviejų gyvenamųjų namų stogus ir malkinę. Gaisro metu sudegė malkinė, medinė klėtis, dalis dviejų aukštų gyvenamojo namo, dalis stogo, išdužo langai, sudegė dalis kito namo stogo. Ugniagesiai išsaugojo du gyvenamuosius namus, išnešė du dujų balionus.

19.21 val. Vilkaviškio rajone, Šeimenos seniūnijoje, Čyčkų kaime, po žaibo iškrovos užsidegė angaro stogas bei viduje buvę šiaudai. Angaro stogą savininkai prigesino gesintuvu. Gaisro metu sudegė 6 kv. m stogo dangos.

19.50 val. buvo gautas pranešimas, kad Kauno rajone, Samylų seniūnijoje, Šlienavos kaime, gyvenamajame name dega dujų įranga. Atvykus ugniagesiams, gaisras buvo užgesintas. Paaiškėjo, kad rūsyje esančioje katilinėje degė dujinis katilas. Gaisro metu apdegė degiosios katilo dalys. Autonominio dūmų detektoriaus name nebuvo.

Sekmadienį, 10.48 val., Kelmės rajone, Kražių seniūnijoje, Pažerio viensėdijoje, liepsnojo dalis gyvenamojo namo. Kilusį gaisrą gesino ir patys gyventojai. Gaisro metu išdegė prieškambaris, apdegė medinės stogo konstrukcijos, buvo nuardyta apie 30 kv. m stogo dangos. Dūmų detektoriaus name nesimatė.

Penktadienį, 16.15 val., buvo gautas pranešimas, kad Joniškio rajone, Skaistgirio seniūnijoje, Endriškių kaime, vandens telkinyje matomas skenduolis. Ugniagesiai ištraukė žmogaus kūną.

Šeštadienį, 17.25 val., pranešta, kad Vilniaus rajone, Kalvelių seniūnijoje, Didžiosios Kuosinės kaime, miške ant žmogaus užvirto medis ir prispaudė jį. Atvykus ugniagesiams, žmogus buvo be gyvybės požymių. Medikai konstatavo jo mirtį. Ugniagesiai nukėlė medį.

17.42 val. gautas pranešimas, kad Lazdijų rajone, Kapčiamiesčio seniūnijoje, Mėčiūnų kaime, į rūsį įkrito karvė. Ją ugniagesiai ištraukė pasitelkę į pagalbą savininko traktorių. Gyvulys nenukentėjo.

Šeštadienį per parą ugniagesiai 28 kartus vyko šalinti dėl smarkaus vėjo ant važiuojamosios kelio dalies ir kitur nuvirtusių medžių. Daugiausia tokių gelbėjimo darbų – po 8 buvo Klaipėdos ir Panevėžio apskrityse.

Sekmadienį, 7.41 val., pranešta, kad Vilniaus rajone, Marijampolio kaime, Naudžiūnų tvenkinyje matyti skenduolis. Plūduriuojantį žmogaus kūną ištraukė ugniagesiai.

15.35 val. buvo gautas pranešimas, kad Raseinių rajone, Betygalos seniūnijoje, Maslauskiškių kaime, Dubysoje skęsta žmogus. Atvykę ugniagesiai upėje atliko žvalgybą, tačiau skendusio asmens nerado. Toliau darbus tęsė ugniagesiai narai. 19.25 val. už 20 m nuo kranto buvo rastas ir ištrauktas skenduolis.

 

PAGD informacija

Dalintis
Verslas