Seimas antradienį atšaukė trijų dokumentų – Žemės, Žemės reformos, Teritorijų planavimo įstatymų bei Administracinių nusižengimų kodekso – pataisas.
Už tai, kad Žemės įstatymo projektas būtų laikomas nepriimtu, balsavo 63 Seimo nariai, o balsuojant dėl kitų dviejų lydinčiųjų projektų tokių balsų buvo dar daugiau.
Seimo anksčiau priimtos ir vetuotos pataisos numatė, kad administracinė atsakomybė atsirastų ir baudos būtų skiriamos fiziniams ir juridiniams asmenims tik tais atvejais, kai savavališkai užimama arba naudojama valstybinė žemė, miškas ar vandens telkiniai.
„Lietuvos teisinėje sistemoje yra būdingas vienodos teisinės apsaugos suteikimas tiek turtui, kuris priklauso valstybei, tiek turtui, kuris priklauso visiems kitiems juridiniams ar fiziniams asmenims“, – Seime pristatydamas veto argumentus sakė prezidento vyriausiasis patarėjas Andrius Kabišaitis.
„Vien tik turto priklausymas nuosavybės teise valstybei savaime nereiškia, kad kėsinimasis į tokį turtą daro didesnę žalą viešajam interesui, todėl nevienodas valstybinės ir nevalstybinės žemės traktavimas yra nesuderinamas su konstituciniu visų asmenų lygybės principu“, – pridūrė Prezidentūros atstovas.
Autorė Sniegė Balčiūnaitė / BNS
UAB „Ūkininko patarėjas“
Įmonės kodas 133122411
PVM mokėtojo kodas LT331224113
Ats. sąsk. nr. LT154010042500061234,
LUMINOR bankas
Gedimino g. 27, LT-44319 Kaunas
Tel. (8-37) 225 300
El. paštas: referente@ukininkopatarejas.lt
Duomenys apie UAB „Ūkininko patarėjas“ kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre
© 2022 - UAB „Ūkininko patarėjas” | Visos teisės saugomos