Ashburn +17,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024
Ashburn +17,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024

BNS

 

STT atlieka tyrimą dėl galbūt papirkto gaisravietėje sostinėje dirbusio aplinkosaugininko

2024/05/24


Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl bandymo papirkti Aplinkos apsaugos departamento (AAD) darbuotoją, dirbusį gaisravietėje sostinėje.

Kaip penktadienį pranešė STT, ikiteisminio tyrimo duomenimis, įmonės atstovas galimai bandė papirkti AAD darbuotoją, kuris po Panerių gatvėje kilusio gaisro atliko padarytos žalos tyrimą.

Šiuo padarytos žalos vertinimu buvo siekiama sumažintų žalos apskaičiavimą įmonės naudai. Susitarus dėl 10 tūkst. eurų kyšio, įmonės atstovas buvo sulaikytas, kai perdavė dalį kyšio.

Jam pareikšti įtarimai dėl papirkimo bei skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Ikiteisminis tyrimas pradėtas, gavus AAD pranešimą.

„Mes nuolatos bendradarbiaujame su Specialiųjų tyrimų tarnyba. Netoleruojame korupcijos ir skatiname skaidrumo kultūrą. Tai stiprina pasitikėjimą tiek mūsų pareigūnų darbu, tiek aplinkos apsauga“, – sako Aplinkos apsaugos departamento direktorius Giedrius Kadziauskas.

Gaisras Vilniaus Panerių gatvėje kilo kovo pabaigoje įmonės „Ruvis“ automobilinių atliekų tvarkymo aikštelėje, kuomet degė apie 1,3 tūkst. kvadratinių metrų plotas. Žmonės per įvykį nenukentėjo.

Ikiteisminis tyrimas po gaisro pradėtas dėl statinių, kuriuose saugomos pavojingos medžiagos ar vykdoma pavojinga veikla, priežiūros ar naudojimo taisyklių pažeidimo.

Kaip skelbė naujienų portalas „15min“, po kilusio gaisro žala aplinkai gali siekti beveik 5,8 mln. eurų.

 

STT nuotr.: Galimas kyšis ir priemonė jam paslėpti

Dalintis