Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024
Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024

Paaiškėjo Lietuvos zoologijos sodo atidarymo data

2023/10/12


Rugsėjo 28-osios naktis tapo itin reikšminga Lietuvos zoologijos sodui. Į 85-erių metų istoriją menantį zoologijos sodą Kauno širdyje atvyko du Baltųjų raganosių rūšies atstovai. Beveik dvejus metus trukusi renovacija ženkliai pagerino gyvūnų laikymo sąlygas. Aktyviai vykdomos biologinės įvairovės išsaugojimą skatinančios mokslinė, projektinė, edukacinė ir švietėjiškos veiklos, pagaliau suteikė galimybę sulaukti šios retos rūšies atstovų.

Iš Vokietijos ir Olandijos zoologijos sodų atvyko du, dviejų metų amžiaus, patinai (Ceratotherium simum simum (pietinis porūšis)). Šie raganosiai natūralioje aplinkoje sutinkami vis rečiau, nes yra piktavališkai medžiojami dėl ragų. Kinijoje ir kitose rytų Azijos šalyse šių gyvūnų ragai yra naudojami kaip vaistas liaudies medicinoje. Šiuo metu gamtoje yra likę ne daugiau kaip 10 000 subrendusių individų. Šiaurinis baltųjų raganosių porūšis jau yra išnykęs.

Baltųjų raganosių vidinių patalpų ir lauko voljero plotas siekia daugiau nei 1000 m2. Bendra savanos ekspozicija, kurioje apsigyvens raganosiai, stručiai ir žirafos, užima beveik 2400 m2.

Paruošiamieji atidarymo darbai po renovacijos Lietuvos zoologijos sode jau beveik baigti, liko svarbiausias etapas – naujų gyvūnų atvykimas, perkėlimas ir adaptacija. Per dvejus metus nuveikta tiek daug. Pagrindinis Lietuvos zoologijos sodo tikslas – ne tik sode esančių gyvūnų gyvenimo sąlygų pagerinimas, bet ir pasaulyje nykstančių rūšių išsaugojimas. Džiaugiamės, jog visi įgyvendinti darbai ir 2024 metais vėl atkurtas pilnateisio Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijos (angl. European Association of Zoos and Aquaria – EAZA) nario statusas suteiks dar daugiau galimybių prisidėti prie buveinių ir gyvūnų rūšių išsaugojimo ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Džiugi žinia gamtos mylėtojams – Lietuvos zoologijos sodas pagaliau atveria vartus! Projekto „Visuomenės aplinkosauginį švietimą skatinančios infrastruktūros atnaujinimas Lietuvos zoologijos sode“ pabaigą vainikuos šešias dienas,  lapkričio 13–18 d., truksiantys atidarymo renginiai. 

 

Lietuvos zoologijos sodo informacija

Dalintis
Gintaras Gliebus. Pavasariškas vaizdelis Dzūkijos miškuose.
2024 03 12 Telšių rajono ūkininkai rengiasi į protesto akciją
Vilkas kieme užpuolė stirną
Vasario 1 d. Briuselyje, Liuksemburgo aikštėje
Protestuotojai sveikino Vilnių su 701 gimtadieniu grodami, mirgėdami. 2024 01 25 Vilnius