Ashburn +20,7 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 27 Geg 2024
Ashburn +20,7 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 27 Geg 2024

Technikos įsigijimo ir apyvartinių lėšų finansavimo klausimus galima spręsti paprasčiau

2022/05/01


Kurį laiką tvyrojusi įtampa ir neapibrėžtumas dar labiau padidėjo prasidėjus karui Ukrainoje. Žaliavų rinkos, grūdų kainos, importo ir eksporto apribojimai, bręstanti potenciali maisto krizė – tik dalis iššūkių, kuriuos jau reikia spręsti Lietuvos žemdirbiams. Apie tai, kokius pasiūlymus rinktis, jeigu tokiu metu perkate techniką arba sprendžiate apyvartinių lėšų klausimus, kalbame su banko „PayRay“ komercijos vadovu Nerijumi Andrijausku.

payray, paskola, lizingas zemes ukio lizingas Banko „PayRay“ komercijos vadovas Nerijus Andrijauskas.

– Teikiate paskolas, lizingą ūkininkams, žemės ūkio bendrovėms. Kokias problemas padedate spręsti šiuo metu?

 – Žemės ūkis yra smarkiai veikiamas įvairių išorės veiksnių, tarp kurių ir nepalankios oro sąlygos, spartus trąšų kainų augimas bei kiti, todėl renkantis finansavimo pasiūlymus reikia gerai pasverti, ar pasirinktas finansuotojas supranta jūsų verslo ypatybes. Gerai suprantame žemės ūkio sektoriaus specifiką, todėl galime pasiūlyti finansavimo sprendimus, maksimaliai atitinkančius žemdirbių lūkesčius, ir suteikti reikalingas konsultacijas finansavimo klausimais.

– Kuo skiriatės nuo didžiųjų tradicinių bankų? Kokiomis sąlygomis galite pasiūlyti finansavimą pinigų pritrūkusiems ūkininkams ir žemės ūkio bendrovėms?

– Sugedus senam traktoriui ir renkantis naują, kai sėja ant nosies, laiko laukti tikrai nėra. Tai tik vienas iš pavyzdžių – situacijų būna pačių įvairiausių, kurias puikiai suprantame, todėl sprendimus priimame greitai. Tai tikrai vienas iš pagrindinių „PayRay“ išskirtinumų, kuriuos jau įvertino mūsų klientai. Taip pat esame pasirašę bendradarbiavimo sutartį dėl garantijų iš „Europos garantijų fondo“ (EGF). Tai gera žinia Lietuvos žemės ūkiui, nes garantijos suteikiamos ir šiam sektoriui. Kitaip tariant, besiskolinantiems apyvartinėms lėšoms arba ūkio plėtrai EGF suteikia net 70 proc. garantiją. Dėl šios garantijos mes galime suteikti dar lankstesnes sąlygas paskoloms, lizingui, suderinti ilgesnį paskolos ar lizingo grąžinimo grafiką, pasiūlyti didesnę finansavimo sumą ir kitaip reaguoti į žemės ūkio sektoriaus klientų poreikius. Be to, bendradarbiaujame ir su „Žemės ūkio paskolų garantijų fondu“ (ŽŪPGF), kuris gali kompensuoti iki 80 proc. paskolos palūkanų. Būdami finansavimo ekspertais kompetentingai konsultuojame, kaip pasinaudoti šia pagalbos priemone.

– Geriems ūkio rezultatams didelę įtaką daro ir naudojamos technikos būklė, tačiau ne visi ją gali įsigyti nuosavomis lėšomis. Kokia pagalba čia gali pasinaudoti ūkininkai?

– Dažniausiai įvertinus reikalingos technikos ar įrangos nuomos kaštus ir atsiperkamumą, tampa aišku, kad naudingiau yra įsigyti ją naudojantis lizingo paslauga. Tokiu būdu galima atlaisvinti apyvartinį kapitalą bei gauti naudą greičiau eksploatuojant našesnę techniką ar įrangą.

Norėčiau pabrėžti, kad „Pay- Ray“ finansuoja ne tik naują, bet ir naudotą turtą. Be to, suteikiame lizingą įvairiam specifiniam turtui, tad galima įsigyti ne tik žemės ūkio, miško ir statybos techniką, tačiau ir gamybos įrangą, mobilią techniką ar komercinį transportą.

– Kaip vertinate skolinimosi galimybes augantiems nedideliems ūkiams, kurių geri veiklos rezultatai pasimatys dar tik po metų ar kelerių? Ar yra galimybė tokiems žemdirbiams kreiptis į jūsų banką dėl finansavimo?

– Jauniems verslams gauti reikiamą finansavimą yra sunkiau, todėl ir mums dažnai tenka girdėti apie ūkininkų sunkumus ieškant finansinio partnerio. Bankas „PayRay“, pasitelkęs jau minėtą „Europos garantijų fondo“ garantiją, finansavimo projektus vertina gerokai lanksčiau. Garantija gali būti taikoma taip pat ir lizingo paslaugomis, o ŽŪPGF subjektams, atitinkantiems kriterijus, galima palūkanų kompensacija net iki 80 proc. 36 mėnesiams. Garantijos ir palūkanų kompensavimas leidžia ženkliai sumažinti lizingo kaštus, tad atsiveria galimybių gauti finansavimą aukštesnės rizikos ar mažesnio likvidumo turtui su mažesne pradine įmoka.

– Žemės ūkio sektorius turi ypatybių ir savų poreikių. Kaip bankas „PayRay“ yra prie to prisitaikęs?

– „PayRay“ Lietuvoje veikia nuo 2018 m., teikdamas finansavimo paslaugas įvairiems verslo sektoriams, tarp kurių ir žemės ūkis. Nuo veiklos pradžios jau dirbome su daugiau kaip 100 klientų iš žemės ūkio sektoriaus ir suteikėme jiems finansavimo už daugiau kaip 50 mln. eurų. Su klientais užsimezga ilgalaikiai ryšiai, jie sugrįžta su naujais poreikiais, taip pat dalijasi rekomendacijomis ir dėl to kreipiasi nauji klientai – tai patvirtina mūsų profesionalumą ir orientaciją į kliento poreikius. Teikdami finansavimo paslaugas keliame aukštus reikalavimus sau, nes žinome, kad tai gali padėti mūsų klientams. Ypatingai atidžiai atsižvelgiame į individualias klientų situacijas ir poreikius, todėl raginu drąsiai kreiptis, kad galėtume rasti jums tinkamiausią finansavimo sprendimą.

   

payray, paskola, zemes ukio paskola

   

Susisiekite:

Lvivo g. 25-702,

LT-09320 Vilnius

Tel. 8 52 143 434

El p. info@payray.bank

www.payray.bank

 

2022.04.01

Susijusios temos - skaitykite: PayRay lizingaskaras Ukrainoje; ekonomika; modernus ūkisūkių modernizacija; parama

138/6

Dalintis
2024/05/27

Vietos maisto sistemos: dramblys kambaryje, tačiau niekas apie jį nešneka

(VDU ŽŪA langas) Vietos maisto sistema – potenciali socialinė inovacija. Ji gali tapti trumpųjų maisto tiekimo grandinių socialine infrastruktūra, smulkiojo verslo pradžia, naujai sukurtomis darbo vietomis ar vietoje užaugintos žemės ūkio pr...
2024/05/27

Nuogąstavimai pasitvirtino: Kuršių mariose pastebėtos kritusios žuvys

Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) Hidrologinių tyrimų skyriaus atliktų hidrologinių matavimų duomenys parodė, kad deguonies koncentracija pasiekė vandens telkiniuose gyvenančioms žuvims, pavojingai mažą ribą.
2024/05/27

Ministras K. Navickas siekia, kad padidinti muitai būtų taikomi kuo platesniam rusiškos ir baltarusiškos žemės ūkio produkcijos sąrašui

Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje dalyvaujantis  žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas paragino Europos Komisiją (EK) kuo skubiau išplėsti iš Rusijos ir Baltarusijos į ES importuojamų žemės ūki...
2024/05/27

Sveikatos apsaugos sistemų ekspertė: kai kurie Lietuvos rodikliai – žemiausi ES

Slopstant pasaulio šalių sveikatos apsaugos sistemas sukrėtusios Covid-19 pandemijos pasekmėms, Lietuvoje neišvengiamai teks atsigręžti į ankstesnes, dar iki pandemijos vyravusias problemas.
2024/05/27

Europos Komisija: užsienio prekyba žemės ūkio ir maisto produktais – stabili

2024 m. vasarį ES prekybos žemės ūkio ir maisto produktais perteklius pasiekė 6,2 milijardo eurų, t. y. 24 proc. daugiau nei sausio mėn. Dėl gero žinomumo ir didelės gamybos ES tebėra didžiausia pasaulyje žemės ūkio ir maisto produktų eksportuotoj...
2024/05/27

VMVT patikrinimas atskleidė šiurkščius pažeidimus mėsos perdirbimo įmonėje: nesaugi produkcija sunaikinta

Šių metų, gegužės 8–10 dienomis Valstybinės maisto ir veterijanijos tarnybos (VMVT) Alytaus apygardos priežiūros skyrius atliko planinį patikrinimą mėsos perdirbimo įmonėje UAB „Riamona“, esančioje Alytaus rajone. &Sc...
2024/05/27

„Gamtos kišenėje“ – daug garsų, spalvų ir įdomybių

Šiaulių r. Gruzdžių sen. Jauneikiškių k. ūkininkai Jurgita Stancikaitė ir jos gyvenimo partneris Almis Petkevičius visus kviečia atvykti į netradicinį jų ūkį „Gamtos kišenė“. Viensėdyje galima pasigrožėti ne tik na...
2024/05/27

Akcijos „Saugom lydeką“ rezultatai: 80 šiukščių žvejybos pažeidimų, padaryta žala aplinkai – daugiau nei 41 tūkst. eurų

Per šių metų vasario–balandžio mėnesiais vykusią akciją „Saugom lydeką“ Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai nustatė 278 žvejybos pažeidimus, iš jų 80 – šiurkštūs. Iš pažeidėjų ...
2024/05/27

Kviečia „Agrovizija 2024“

2024 m. birželio 19–21 dienomis vyks viena didžiausių žemės ūkio technologijų ir inovacijų parodų Lietuvoje AGROVIZIJA.