Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023
Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023

Ūkininkams – lengvatinės paskolos

2023/09/22


Ūkininkai vis dažniau ieško sprendimų, kaip dirbti efektyviau ir tvariau. Tokias tendencijas pastebi Medicinos bankas, kuris bendradarbiauja su INVEGA teikiant lengvatines paskolas žemesnėmis nei rinkos kainomis ūkio subjektams, įskaitant jauniesiems ūkininkams ir smulkiems ūkiams, susiduriantiems su sunkumais skolinantis rinkoje. Iki spalio 14 d. šias paskolas teikia Medicinos bankas, vėliau bus vykdoma nauja finansų tarpininkų atranka.

„Pastarųjų metų skolinimo tendencijos rodo, kad ūkininkai vis didesnį dėmesį skiria efektyvesniam ir tvaresniam darbui – ėmė orientuotis į tai, kaip sumažinti trąšų, elektros, kuro ir kitų išteklių sąnaudas, todėl svarsto saulės elektrinių ir kitas žaliosios energijos alternatyvas savo ūkiuose“, – sako Medicinos banko Verslo tarnybos direktorius Julius Ivaška.

Nors ūkio subjektai ir ieško galimybių plėsti savo veiklą bei kreipiasi dėl investicinių projektų finansavimo į finansų įstaigas, didžiausiu iššūkiu gauti finansavimą tampa nepakankamas pradinis įnašas ir užstatas. Siekiant padidinti finansinių paslaugų prieinamumą, valstybė kuria įvairius finansavimo instrumentus. Vienas jų – „Kaimo plėtros finansinių priemonių fondo pasidalytos rizikos paskolos“.

„Atsižvelgiant į nustatytus rinkos poreikius ir finansavimo rinkoje sunkumus, su kuriais susiduria žemės ūkio sektorius, o ypač jaunieji ūkininkai ir smulkūs ūkiai, 2021 m. pabaigoje pradėta įgyvendinti finansinė priemonė „Pasidalytos rizikos paskolos“ pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programą. Šios priemonės tikslas – prisidėti prie investicijų skatinimo žemės ūkio sektoriuje, sudarant galimybes palankesnėmis sąlygomis gauti finansavimą verslo kūrimui, plėtrai bei ūkių modernizavimui, kur prioritetas skolinant priemonės lėšas teikiamas jauniesiems ūkininkams ir smulkiems ūkiams“, – teigia INVEGOS vyriausioji finansinių priemonių projektų vadovė Vaida Stamburaitė.

Šias paskolas iki spalio 14 d. teikia Medicinos bankas. Suėjus šiam terminui bus vykdoma nauja finansų tarpininkų atranka tolimesniam šios finansinės priemonės įgyvendinimui, todėl tinkami ūkio subjektai raginami suskubti pasinaudoti lengvatine paskola.

„Klientai, kurie dalyvavo Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) kvietime „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ ir turi NMA išduotą galiojančią pažymą dėl tinkamumo gauti lengvatinę paskolą pagal šią priemonę, dar gali spėti kreiptis į Medicinos banką, pateikti reikiamus dokumentus ir pasirašyti paskolos sutartį su 1,25 proc. metine palūkanų norma. Tolimesniam priemonės įgyvendinimui, atrinkus naujus finansų tarpininkus, ir palūkanos jau bus kitos“, – sako V. Stamburaitė.

Žemės ūkio veikla užsiimantys ir Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ programoje dalyvaujantys ūkio subjektai pagal šią priemonę gali gauti finansavimą investiciniams projektams bei apyvartinėms lėšoms papildyti. Didžiausia vienam paskolos gavėjui suteikiamos paskolos suma – 200 tūkst. Eur, maksimalus paskolos terminas – 60 mėn.

Nuo priemonės įgyvendinimo pradžios, t. y. per beveik dvejus metus, pagal šią priemonę jau suteikta 3,3 mln. Eur. Investicijoms finansuoti suteikta paskolų už 2,6 mln. Eur, o apyvartiniam kapitalui finansuoti – 0,7 mln. Eur. Iš viso Medicinos bankas sulaukė 69 prašymų, iš jų su 40 pareiškėjų pasirašytos paskolų sutartys. Didžiausias poreikis buvo investicijoms finansuoti – įvairaus dydžio žemės ūkio technikai ir įrangai įsigyti, biologiniam turtui – sodinukams, aviliams, paukščių baidyklėms ir kt., ūkinių pastatų statyboms.

 

INVEGA informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/10

Rusiški grūdai užkariauja Lietuvos rinką

Europos Sąjunga (ES) Rusijai netaiko sankcijų, susijusių su žemės ūkio produktų eksportu, todėl rusiškų grūdų srautai sėkmingai keliauja į Bendriją. Kaimyninė Latvija jau užsitarnavo šalies, importuojančios didžiausius rusiškų...
2023/12/10

Nepamirškime patikrinti, ar bitės saugiai žiemoja

Žiemos laikotarpiu bityne darbo netrūksta. Ruoštis ateinančiai vasarai niekada ne per ansti, o kaskart apeiti ir pasiklausyti, kaip žiemoja bitės – kiekvieno bitininko pareiga.
2023/12/10

Nuo kitų metų gegužės – nauji reikalavimai pavežėjams, kitiems vežimo paslaugų teikėjams

Siekiant mažinti šešėlį ir užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei geresnį aptarnavimą, nuo kitų metų gegužės planuojama pakeisti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais teisinį reglamentavimą. Tarp svarbiausių pokyčių &...
2023/12/10

Kaimas šventė naujojo tilto vardynas

Lietuvos kelių, žvyrkelių, tiltų būklė – viena iš svarbiausių patikimų temų peikti valdžią, politikus, biurokratus. Bet artėjant Kalėdoms būna išimčių – beveik stebuklų.
2023/12/10

Įvyko pirmosios žiemos sezono ristūnų žirgų lenktynės (nuotraukų galerija)

Šeštadienį, gruodžio 9-ąją, Širvintų hipodrome įvyko pirmos žiemos ristūnų žirgų lenktynės. Rungėsi 15 ristūnų ir vadeliotojų duetų, įveikę 1800 m distanciją.
2023/12/10

Ko reikia aplinkos apželdintojui: mylėti augalus ir nebijoti išsitepti

Lietuvos gyventojai pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiria savo namų ar sodybų aplinkos puoselėjimui, tad auga ir kraštovaizdžio bei dekoratyvinio apželdinimo specialistų paklausa. Dirbantys šioje srityje ne vienerius metus sako,...
2023/12/10

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...
2023/12/10

Ekologinių Danijos ūkių sėkmės paslaptis: dėmesys efektyvumui, inovacijoms ir vartotojų pasitikėjimas

Danijos ūkiai pagrįstai laikomi vienais inovatyviausių pasaulyje. Keliuose jų apsilankęs žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis kartu su Žemės ūkio ministerijos, „Ekoagros“, ūkininkų bei jų atstovais domėjosi, kaip danų ūkininkai...
2023/12/10

Kodėl verta pamėginti skiepyti arbūzų daigus?

Arbūzus auginti jau išmokome, tad atėjus žiemai, kai daržininkams atsiranda daugiau laiko, verta pasvarstyti – galbūt kitą sezoną bandyti skiepyti arbūzų daigus. Ir kaipgi tai daroma? Kaip liežuvėliais jų daigeliai skiepijami į juosva...