Ashburn +19,7 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024
Ashburn +19,7 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024

Ūkyje darbymetis – kaip tvarkytis su staigiais finansiniais įsipareigojimais?

2023/07/17


Nors neapibrėžtumų metu daugelis verslo sektorių susiduria su finansiniais sunkumais, nestabili ekonominė padėtis ypatingai veikia žemės ūkio srityje dirbančius ūkininkus. Padėtį apsunkina ir tai, jog jų sėkmė priklauso nuo daugelio išorinių veiksnių: oro sąlygų ar produkcijos supirkimo kainų rinkoje. Veikiant tokiomis aplinkybėmis, nenumatytų rizikų pavojus yra visada aktualus – streikuojanti žemės ūkio technika ar nenumatytai atsiradę finansiniai įsipareigojimai gali rimtai paveikti visų metų rezultatus. Todėl apyvartinio kapitalo suvaldymas yra viena iš svarbiausių sričių, padedančių palaikyti efektyvią ūkio veiklą.

Apyvartinis kapitalas – tai įmonės ar ūkininko lėšos, kurios lieka atmetus einamąsias išlaidas ir yra būtinos kasdienei veiklai vykdyti. Apyvartinio kapitalo lėšos padeda plėsti veiklą, gerina bendrą pelningumą bei užtikrina sklandžius darbo procesus. Ir priešingai, susiduriant su likvidumo problemomis iškyla pavojus ūkio veiklai, apsunkinamos galimybės supirkti žemės ūkio produktus ar atsiskaityti su darbuotojais.

„Ūkininkų gaunami pinigų srautai nėra pastovūs, nepaisant to – išlieka būtini sėkmingam ūkiui gyvuoti. Laimei, šiandien rinkoje yra ne vienas inovatyvus finansinis įrankis, padedantis kovoti su laikinai ištinkančiais finansiniais įsipareigojimais, tarp kurių ir paskola apyvartiniam kapitalui. Šis paskolos tipas yra ypač svarbus mažesniems ar pradedantiesiems ūkininkams, kurių veiklos sėkmė priklauso nuo gebėjimo atsilaikyti prieš trumpalaikius finansinius iššūkius. Kita vertus, ne visi ūkininkai gali džiaugtis vienodai geromis sąlygomis: didžiuosius gelbėja kredito paslaugos bankuose, tačiau daliai pradedančiųjų ūkininkų ši privilegija nėra prieinama. Todėl stengiamės spręsti šią problemą ir užtikriname trumpalaikį kreditavimą visų tipų ūkiams, reaguojantiems į naujus kapitalo poreikius“, – teigia „Lande“ vyriausioji kreditų specialistė Ligita Dikšienė.

Kaip papildo bendrovės atstovė, žemės ūkio sektoriuje vyrauja akivaizdus produktų ir prekių kainų sezoniškumas, todėl ūkio priežiūros prekės yra brangiausios būtent tada, kai jų reikia labiausiai: vasaros metu netikėtai išaugus darbo apimtims ar sugedus turimai technikai. Todėl į ūkininkus orientuotos kredito paslaugos gali pateikti daugelį privalumų: sektoriaus išmanymą ir orientaciją į svarbiausių problemų sprendimą, suteikiamas galimybes pasinaudoti specialiais partnerių pasiūlymais. Tai ypač svarbu, kai lėšų reikia skubiai, o subsidijos, pelnas už derlių bus prieinamas tik sezono pabaigoje.

Apyvartinis kapitalas būtinas reaguojant į staigiai atsiradusias problemas

Nenumatytos išlaidos ūkyje – jokia retenybė, todėl paskola apyvartiniam kapitalui yra dažnas pasirinkimas, padedantis reaguoti greitai.

„Ruošiamės naujam sezonui ir norėjome papildomai įsigyti trąšų ir sėklų, todėl pasirinkome paskolą apyvartiniam kapitalui. Šis pasirinkimas gali praversti tvarkantis su visada šokinėjančiomis grūdų kainomis, neleidžiančiomis tiksliai įvertinti savo finansinės ateities. Pavyzdžiui, kai kurie ūkininkai ne iš karto parduoda visus savo grūdus tikintis geresnės supirkimo kainos ateityje, tačiau jos nepasiekus – parduodama pigiau. Todėl paskola apyvartiniam kapitalui išsprendžia trumpojo laikotarpio finansinius sunkumus bei leidžia efektyviai pratęsti ūkio darbus. Be to, į ūkininkus orientuotose bendrovėse galima pasiskolinti ir užstatyti žemės ūkio techniką, kai kitose finansų įmonėse pagrindinis užstatas yra pati žemė“, – dalijasi ūkininkas iš Šiaulių rajono.

 

Partnerio turinys

Pexels-pixebay nuotr.

Dalintis