Ashburn +19,7 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024
Ashburn +19,7 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024

BNS

 

V. Blinkevičiūtė paskelbė nekandidatuosianti į prezidentus, siūlo remti G. Nausėdą

2024/02/03


Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė šeštadienį paskelbė nekandidatuosianti per gegužę vyksiančius prezidento rinkimus.

Ji siūlo partijai paremti dabartinio prezidento Gitano Nausėdos kandidatūrą.

V. Blinkevičiūtė nutarė siekti dar vienos kadencijos Europos Parlamente, kur dirba nuo 2009 metų.

„Taip, apsisprendžiau. Su visa atsakomybe, savo gyvenimiška ir politine patirtimi“, – šeštadienį per LSDP konferenciją Vilniuje sakė politikė.

„Įvertinusi šių metų rinkimų svarbą ir siekdama sutelkti Lietuvos piliečius visuotinių iššūkių akivaizdoje, kviečiu ir rekomenduoju palaikyti prezidento G. Nausėdos kandidatūrą artėjančiuose prezidento rinkimuose“, – teigė ji.

Socialdemokratų vadovės teigimu, prezidento Gitano Nausėdos lyderystė „ir vokiečių brigados klausimu, ir NATO viršūnių susitikimo metu bei vykdoma diplomatija karo akivaizdoje kelia pasitikėjimą“, o jo „nuoseklus veikimas atsveria dabartinės valdančiosios daugumos klaidas ir blaškymąsi užsienio ir gynybos politikoje.“

V. Blinkevičiūtės teigimu, prezidento veiksmai sprendžiant klausimus būtų efektyvesni, jei jis turėtų parlamentinės daugumos paramą, todėl, anot jos, būsimų rinkimų siekis – užtikrinti naujos valdančiosios daugumos ir prezidento efektyvų bendradarbiavimą.

„Esu tikra, kad šis sprendimas yra geriausias ir Lietuvai, ir Lietuvos žmonėms, ir socialdemokratams siekiant saugesnės ir socialiai teisingesnės valstybės“, – šeštadienį kalbėjo politikė.

Jos teigimu, šiuo metu Lietuva yra patekusi į „rimtą aklavietę“, dalis žmonių nusivylę „arogantiška, tarpusavyje besivaidijančia ir nuolat besiblaškančia valdančiąja dauguma“.

„Sumaištis ir rietenos, įtampa ir susiskaldymas tarp valdžios šakų – prezidento, Seimo valdančiosios daugumos ir Vyriausybės – pasiekė kulminaciją. Nėra prielaidų manyti, kad artimiausiu metu situacija gerės“, – tvirtino ji.

Anot LSDP pirmininkės, situacija šalies viduje mažina galimybes veiksmingai užtikrinti visokeriopą piliečių saugumą. Be to, naujų iššūkių kelia tarptautinė padėtis.

Tokį sprendimą palaikęs LSDP garbės pirmininkas Vytenis Andriukaitis teigė, kad G. Nausėda „užsienio politikoje didelių klaidų nepadarė“, jo veiksmus visuomenė vertina palankiai.

„Turime paremti G. Nausėdos kandidatūrą, kad šių rinkimų rezultatai jau būtų aiškūs pirmajame ture“, – teigė jis.

„Tai reiškia mums visiems gerai mobilizuotis rinkimuose. Žmonių laiko taupymas, biudžeto lėšų taupymas, stabilus prezidento institucijos darbas, mūsų sąrašo lyderės Vilijos dalyvavimas Europos Parlamento ir Seimo rinkimuose, štai kur yra mūsų žingsniai, kuriuos šiandien turime aptarti ir patvirtinti“, – kalbėjo V. Andriukaitis.

Tuo metu Seimo narys Algirdas Sysas ragino kolegas nekalbėti apie pergalę trejuose rinkimuose, nes vienuose – prezidento – partija nedalyvaus.

„Kas televizijos debatuose kalbės apie socialdemokratinę ideologiją, mūsų lūkesčius, mūsų tikslus? Jūs tikite, kad I. Vėgėlė ar G. Nausėda, ar dar koks nors populistas kalbės apie socialinę ideologiją, apie mūsų programą? Turbūt niekas nekalbės. Dėl to šito labiausiai apgailestauju, kad ten, kur dėmesys bus labai didelis, mūsų atstovo nebus“, – sakė parlamentaras.

Anot jo, išeina, kad socialdemokratai rems dešinįjį kandidatą, buvusį bankininką, dėl to socialdemokratai gali prarasti dalį rinkėjų.

„Ar G. Nausėda atstovavo socialdemokratinei ideologijai per šiuos ketverius metus? (...) Ką jis per ketverius metus pasiūlė? Taip, jis pasiūlė padidinti mažiausias pensijas, valio, sveikiname, bet ar jis pasiūlė šaltinį, iš ko tos pensijos didėtų? Per ketverius metus jis nepasiūlė nė vieno projekto, kuris galėtų užtikrinti didesnį perskirstymą, apie ką kalba socialdemokratai“, – teigė A. Sysas.

Apklausų duomenims, LSDP šiuo metu yra populiariausia partija Lietuvoje. Už juos ketina balsuoti maždaug 16–20 proc. rinkėjų. V. Blinkevičiūtė – viena palankiausiai šalyje vertinamų politikų.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks gegužės 12 dieną.

 

Autoriai: Giedrius Gaidamavičius, Jūratė Skėrytė / BNS

LSDP.lt nuotr.

Dalintis