Ashburn +9,4 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +9,4 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024


BNS

 

V. Zelenskis per invazijos metines dėkoja savo žmonėms ir kariams, žada pergalę

2024/02/24


Kyjivas, vasario 24 d. (AFP-AP-BNS). Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį, minint antrąsias Rusijos invazijos metines, padėkojo savo šalies žmonėms ir kariams ir pareiškė, kad Kyjivas galiausiai pasieks pergalę.

„Už tai kovojome 730 savo gyvenimo dienų. Mes nugalėsime. Geriausią mūsų gyvenimo dieną“, – sakė jis per ceremoniją prie Kyjivo.

„Kiekvienas normalus žmogus nori, kad karas baigtųsi. Bet nė vienas iš mūsų neleis, kad mūsų šalis baigtųsi“, – teigė V. Zelenskis, pabrėždamas, kad karas turi baigtis Ukrainos sąlygomis.

Jis kalbėjo šalia stovint Kanados, Italijos ir Belgijos ministrams pirmininkams ir Europos Komisijos vadovei Ursulai von der Leyen (Urzulai fon der Lajen), kurie vieši Kyjive, kad paminėtų dieną, kai sukanka dveji metai nuo Rusijos invazijos pradžios.

Jie atvyko netrukus po to, kai Rusijos dronas smogė gyvenamajam pastatui pietiniame Odesos mieste ir žuvo mažiausiai vienas žmogus.

Penktadienio vakarą per ataką prieš gyvenamąjį namą taip pat smarkiai apdegė trys moterys, pranešė regiono gubernatorius Olehas Kiperis. Gelbėjimo tarnybos vis dar šukuoja griuvėsius ieškodamos išgyvenusiųjų.

„Tvirtai palaikome Ukrainą“

Per ceremoniją Hostomelio oro uoste, į kurį Rusija nusitaikė pirmosiomis invazijos dienomis, V. Zelenskis apkabino lyderius ir įteikė medalius kariams.

„Prieš dvejus metus čia ugnimi sutikome priešo desantą, po dvejų metų čia sutinkame savo draugus ir partnerius“, – sakė prezidentas.

Užsienio šalių vadovai atvyko į Ukrainą išreikšti solidarumo tuo metu, kai ukrainiečių pajėgoms trūksta šaudmenų ir ginkluotės ir stringa Vakarų, ypač JAV, parama.

„Kaip niekada tvirtai palaikome Ukrainą. Finansiškai, ekonomiškai, kariniu ir moraliniu požiūriu. Tol, kol šalis pagaliau bus laisva“, – teigė U. von der Leyen socialiniame tinkle „X“.

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas šeštadienį paragino Ukrainą ir jos sąjungininkes nenuleisti rankų. Jis pripažino, kad padėtis mūšio lauke išlieka itin rimta, o V. Putinas nesiruošia taikai.

„Tačiau neturime prarasti ryžto. Ukraina ne kartą pademonstravo nepaprastą meistriškumą ir nuožmų ryžtą“, – pabrėžė jis vaizdo įraše, skirtame antrosioms Rusijos invazijos į Ukrainą metinėms.

„Šviesa nugalės tamsą“

Socialiniame tinkle „Telegram“ paskelbtame vaizdo įraše iš į šiaurės vakarus nuo Kyjivo esančio Hostomelio, kuris buvo puolamas pirmosiomis invazijos dienomis, Ukrainos lyderis nurodė, kad „būtent iš čia turėjo prasidėti „Kyjivas ir Ukraina per 3 dienas“.

„Puikūs puikios šalies žmonės! Nepaprastai didžiuojuosi kiekvienu ir kiekviena iš jūsų. Žaviuosi kiekvienu ir kiekviena. Tikiu kiekvienu ir kiekviena“, – kalbėjo V. Zelenskis.

Jis pareiškė, kad Ukraina galiausiai laimės, bus pasiekta teisinga taika.

„Štai kodėl prie žodžių apie karo pabaigą visada pridedame: mūsų sąlygomis. Štai kodėl po žodžio „taika“ visada pridedame žodį „teisinga“. Štai kodėl būsimoje istorijoje šalia žodžio „Ukraina“ visada stovės žodis „Nepriklausoma“. Mes už tai kovojame“, – rašė jis.

„Dėkoju visiems jums, kariams, mūsų žmonėms ir visiems pasaulyje, kurie palaiko mus ir tiesą. Šlovė Ukrainai!“ – priduriama jo pranešime.

Tuo metu ukrainiečių kariuomenės vadas Oleksandras Syrskis šeštadienį pareiškė, kad šviesa nugalės tamsą ir galiausiai Ukraina pasieks pergalę.

„Esu įsitikinęs, kad vienybė yra mūsų pergalė. Ir ji tikrai įvyks. Nes šviesa visada nugali tamsą!“ – O. Syrskis sakė socialiniuose tinkluose.

Ukrainos kariuomenės vadas teigė, kad praėjus dvejiems metams Ukraina vis dar pasiryžusi kovoti už „kiekvieną mūsų žemės metrą“.

 

Ukraino prezidento kanceliarijos nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Lietuvos parlamentas metams pratęsė sankcijas rusams ir baltarusiams

Rusijai tęsiant karą Ukrainoje, Lietuvos Seimas metams pratęsė nacionalines sankcijas Rusijos ir Baltarusijos piliečiams. Nors būta siūlymų baltarusiams nustatyti naujų ribojimų, parlamentarai jiems nepritarė.
2024/04/25

Investuoti į žemės ūkio valdas ūkininkai gali ir su projekto partneriais – iš viso paramai skirta beveik 100 mln. eurų

Ūkininkai, siekiantys modernizuoti savo ūkius, iki gegužės 31 d. kviečiami teikti paraiškas pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinę priemonę „Investicijos į žemės ūkio valdas&ldqu...
2024/04/25

Tarptautinės operacijos metu sulaikyti vertingas knygas iš Europos bibliotekų grobę asmenys

Šią savaitę Lietuvos, Prancūzijos, Latvijos, Lenkijos, Šveicarijos bei Sakartvelo teisėsaugos pareigūnai įvykdė tarptautinę operaciją, kurios metu sulaikyti, įtariama, organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai, iš Europoje e...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Radviliškio rajone statys „Agrokoncerno“ fermų kompleksą – darbų vertė 52,6 mln. eurų

Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Radviliškio rajone, Bebrujų kaime, statys modernų 52,6 mln. eurų vertės „Agrokoncerno grupės“ karvių fermų kompleksą. 53 ha ploto sklype plėtojamas kom...
2024/04/25

Vidmantas Janulevičius. Kad Rusija mūsų nepultų

Savaitgalį džiaugėmės, kad JAV Atstovų Rūmai pritarė milijardinei paramai Rusijos užpultai Ukrainai. Nepaprastai svarbus momentas Ukrainai. Ir nors skeptikai vis tiek kabinėjasi prie paramos teikimo formos, bet ne skeptikai galų gale priima pasaul...
2024/04/25

Minint Vaistinių augalų sektoriaus šimtmetį, atidaryta paroda VDU Botanikos sodo parke

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo Vaistinių augalų skyrius šiemet švenčia savo šimtąsias metines. Minint šią progą, sodo parkas pasipuošė istorinių nuotraukų ir dokumentų paroda, kurioje peržvelg...
2024/04/25

Darbštūs žemaičiai po išbandymų nepasidavė

Šilalės r. Burkėnų k. ūkininkaujančių Loretos ir Vytauto Šacauskų ūkininkavimo patirtį bene geriausiai apibūdintų žinomas posakis – kai užsidaro durys, atsiveria langas. Susidūrę su sunkumais, užsispyrę darbštūs žemaičia...