Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024
Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024

„Vikonda grupė“ gavo leidimą vykdyti sandorį žemės ūkio sektoriuje

2024/06/28


„Vikonda grupė“ galės įsigyti 100 proc. įmonės „Agroverslas“ akcijų ir netiesiogiai per pastarąją – 99,7 proc. Panevėžio rajono Liberiškio žemės ūkio bendrovės balsų bei perimti vienvaldę abiejų bendrovių kontrolę. Leidimą šiam sandoriui davė Konkurencijos taryba.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2024 m. gegužės 31 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

Su „Vikondos grupe“, užsiimančios įmonių valdymo veikla, susijusios bendrovės gamina valgomuosius ledus ir sūrelius, įvairią konservuotą produkciją bei užsiima jų prekyba, taip pat augina daržoves bei ankštinius ir aliejinius augalus, juos džiovina, sandėliuoja bei vykdo didmeninę prekybą. Kitos grupės įmonės teikia maitinimo, apsaugos, apskaitos, nekilnojamojo turto nuomos ir kitas paslaugas, vykdo mažmeninę prekybą kasdienio vartojimo prekėmis nespecializuotose parduotuvėse.

Su „Agroverslu“ susijusi Panevėžio rajono Liberiškio žemės ūkio bendrovė gamina ir parduoda žaliavinį karvių pieną, parduoda pieno gavyboje nenaudojamus galvijus, augina ir parduoda pasėlius. 

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

 

Konkurencijos tarybos informacija

Dalintis
Verslas