Ashburn +2,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 9 Grd 2023
Ashburn +2,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 9 Grd 2023

Vilnius turi sakuras, o Plateliuose žydės rojaus obelaitės

2023/11/12


Plungė („Žemaitis“). Spalio 28 dieną Plateliuose vėl vyko didelė rojaus obelaičių sodinimo talka. Ją jau antrus metus iš eilės kartu su kitais aktyviais plateliškiais surengė prieš kelerius metus čia gyventi atvykusi Giedrė Daukšaitė. „Vilnius turi sakuras, o Plateliuose žydės rojaus obelaitės“, – teigė aktyvi asociacijos „Platelių burlentės“ narė.

Garsiems kraštiečiams pagerbti

Rojaus obelaičių sodinti susirinko didelis būrys žmonių. Iš pradžių visi buvo pakviesti bendrai maldai į bažnyčią. Platelių klebonas Klemensas Jaraminas savo emocingoje kalboje pabrėžė, kaip svarbu saugoti bendrystę, dirbti kartu bendram labui. „Tų obelėlių sodinimas liks gyvu atminimu jūsų anūkams ir proanūkiams apie tai, kad nuveikta gražių darbų ir Plateliai pelnytai buvo pavadinti Lietuvos mažąja kultūros sostine. Juk bendrai išgyventi prisiminimai giliai giliai įleidžia šaknis ir duos vaisių“, – kalbėjo jis.

Ypatingai šiltais žodžiais buvo prisiminti trys žmonės, gyvenę Plateliuose ir gerais darbais pelnę vietinių pagarbą bei meilę. Tai Marytė Šidiškienė, Marija Jankauskienė ir Petras Sadauskas. Visiems jiems atminti skirtos obelėlės pasodintos tose vietose, kurias jie ypatingai mėgo.

M. Šidiškienė – gydytoja psichoterapeutė, akupunktūros specialistė, pas kurią gydytis eidavo ne tik plateliškiai, bet važiuodavo žmonės iš visos Lietuvos. Ji sakydavusi, kad Platelių ežeras yra jos stiprybė ir gyvastis. M. Jankauskienė – veiklioji Žemaitijos nacionalinio parko specialistė, jai skirta obelėlė pasodinta pačios puoselėtame skverelyje. P. Sadauskas – charizmatiška asmenybė, jachtų klubo įkūrėjas, buriavimo mokytojas, kurio pavardę išgirdę vyresni plateliškiai linksi galvomis, mat jis dažnai prisimenamas kaip mokytojas iš didžiosios raidės. Jam skirta obelis žydės prie jachtų klubo.

buriuotojai
Buriuotojai Karolis Sipavičius ir Giedrė Daukšaitė.

„Susibūrus draugėn viskas įmanoma“

Platelių bendruomenės pirmininkė Rigonda Pereverzeva džiaugėsi, kad Platelių bendruomenę papildė tokia aktyvi buriuotoja bei žygeivė G. Daukšaitė. Jos iniciatyva ir padedant asociacijai „Platelių burlentės“ pernai gegužę Plateliuose pasodintos pirmosios 66 rojaus obelaitės. Sodino buriuotojai, Plungės „Suvartuko“ šokėjai, įvairių kitų organizacijų nariai. Tada ir susipažino šios dvi aktyvios moterys.

obelaiciu sodinimas
Bendruomenės pirmininkė Rigonda Pereverzeva tiksliai žino, kaip reikia sodinti obelaites.

Dabar Giedrė – tikra plateliškė: aktyviai dalyvauja iniciatyvinės grupės veikloje ir konkrečiais darbais bei kūriniais remia visus mažosios kultūros sostinės renginius. Šiais metais sodinti rojaus obelaites nuspręsta pakviesti žmones, prisidėjusius prie renginių organizavimo, iniciatyvinės grupės narius, rėmėjus. Kiekvienas pats sodino „savo“ obelaitę, kurią pagal galimybes reikės pačiam ir prižiūrėti.

Asociacija „Platelių burlentės“ šį kartą dovanojo 75 obelaičių sodinukus. Jie pražys prie bibliotekos, bažnyčios, Maryčių skverelyje, prie tako ežero link ir prie jachtų klubo.

Pasodinus obelaites visi buvo pakviesti į bendruomenės pavėsinę sušilti ir pasistiprinti Virgilijaus Razmos virta aromatinga sriuba, kurią jis pats visiems ir pilstė. Žavėjo puiki šio renginio organizacija, visų nuoširdumas, atviras bendravimas.

G. Daukšaitei už aktyvų bendradarbiavimą dėkojo bendruomenės pirmininkė bei garsus Lietuvos buriuotojas, varžybose atstovaujantis „Platelių burlentėms“ Karolis Sipavičius – dainininko Egidijaus Sipavičiaus sūnus. „Ačiū, kad galėjau medį pasodinti, beliko tik namą pastatyti ir vaiką užauginti“, – juokavo jis.

O Giedrės galvoje jau gimsta naujos idėjos. „Noriu ant visų tų medelių pakabinti ženkliukus su žyma, kad Plateliai – mažoji kultūros sostinė“, – naują sumanymą atskleidė ji.

Gamtininkei Marijai Jankauskienei skirtą medelį sodino jos dukros ir anūkai.

 

Aušra DIRVONSKIENĖ / ŽEMAITIS

Autorės nuotraukos

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/09

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...
2023/12/09

Apdovanoti pavyzdingai tvarkantys ir prižiūrintys miškus

Gruodžio 8 d. vykusios konferencijos „Miškas – žmogui, žmogus – miškui“ metu paskelbti ir apdovanoti kasmetinio tradicinio konkurso „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda“ nugalėtojai. Ji...
2023/12/09

Liūdnas koplytėlių, koplytstulpių tuštėjimo metas

XIX a.–XX a. pradžia – kryždirbystės klestėjimo laikas, apie kurį daugiausia žinoma. Kryžiai ir koplytėlės, pilnos meniškų liaudies meistrų sukurtų šventųjų skulptūrų, atitiko lietuvio dvasinės raiškos būdą, esteti...
2023/12/09

Į ūkį traukia gausybė šeimų: šeimininkas siūlo ypatingą pramogą

Artėjančios šventos Kalėdos – stebuklingas laikas, kai norisi daugiau laiko skirti jaukumui, šeimai ir namams. Snieguotas ir šaltas gruodis kviečia parnešti į namus eglę ir skubėti su šeima ją puošti.
2023/12/09

Mėsos kukuliai per Kūčias ir kiti švedų kalėdinių tradicijų išskirtinumai

Nors kalėdinis laikotarpis džiugina įvairių tautybių žmones, gyvenantiems šiaurės šalyse jis dar ypatingesnis: šaltas ir tamsias žiemas norisi praskaidrinti šventišku spindesiu ir mielais ritualais. Lietuvių bend...
2023/12/09

Paraiškas teikę bendradarbiauti norintys smulkūs ūkio subjektai – pirmumo eilėje

Nuo spalio 2 d. iki lapkričio 13 d. šalies smulkieji ūkio subjektai teikė paraiškas dėl paramos tarpusavio bendradarbiavimui. Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistai jau sudarė ir šių paraiškų pirmumo eilę.
2023/12/09

Kretingos potvynio pamokos: ką prevenciškai gali padaryti savivaldybės ir patys gyventojai

Lapkričio pradžioje Kretingoje po stipraus lietaus kilęs potvynis, užpylęs gatves ir kiemus, ne tik naikino žmonių turtą, bet ir kilo taršos pavojus: teko į vandens telkinius išleisti nevalytas nuotekas. Šis įvykis atskleidė, ...
2023/12/08

Remia sveikesnį vaikų maitinimą

Iki gruodžio 31 d. šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio vaikų ugdymo įstaigos gali teikti paraiškas pagal Ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokykl...
2023/12/08

Pelkėse verda tikra pekla (II)

„Ūkininko patarėjas“ toliau plėtoja pelkininkystės temą, kurios pradžia buvo publikuota 2023 m. gruodžio 2 d. numeryje. Tęsiame žurnalistinį tyrimą, kurio esmė – sužinoti, kodėl Europos Sąjungos (ES) ir valstybės lėšos kre...