Ashburn +6,9 °C Debesuota
Antradienis, 31 Sau 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn +6,9 °C Debesuota
Antradienis, 31 Sau 2023

VMI susidomėjus dešrelių reklamos sandoriais, valstybei grąžinta per 95 tūkst. eurų PVM

2015/04/22

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — Klaipėdos AVMI) išaiškino atvejį, kai didmenine mėsos produktų prekyba užsiimanti bendrovė savo lėšomis finansavo mėsininkų gaminių reklamą didžiuosiuose prekybos tinkluose. Mėsos produktų reklamai logistikos įmonė atseikėjo per 440 tūkst. eurų (per 1,5 mln. litų), tokiu būdu didino veiklos sąnaudas ir galimai siekė išvengti mokesčių. Patikrinimo metu priversta patikslinti deklaracijas, bendrovė reikšminga suma padidino apmokestinamąsias pajamas ir papildomai deklaravo apie 95 tūkst. eurų (apie 330 tūkst. litų) PVM, teko sumokėti ir delspinigius.

„Vertinant bendrovės PVM atskaitos pagrįstumą suabejota, kodėl logistikos paslaugas teikusi bendrovė pasinaudojo PVM atskaita už įsigytas reklamos paslaugas ir iš biudžeto susigrąžino PVM, nors visoje reklamoje nebuvo nė užuominos apie pačią bendrovę ar jos veiklą. Didmenininkas mokėjo už žinomų mėsos gamintojų, kurių dalį akcijų valdė ir jis pats, prekių demonstravimą specialiose reklaminėse lentynose, reklamą bukletuose ir plakatuose, degustacijas ir kt. Nustatyta, kad jau 2014 m. pradžioje turėdamas apie 120 tūkst. eurų sukauptų reklamos paslaugų, per metus šią sumą išaugino kone keturis kartus“, - sako Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorė Gražina Rimkienė.

Pasak G. Rimkienės, reklaminių paslaugų PVM įtraukus į atskaitą, tas paslaugas buvo būtina parduoti prekių tiekėjams ir laiku deklaruoti pardavimo PVM. PVM sąskaitų faktūrų už suteiktas reklamos paslaugas mėsos gamintojams bendrovė neišrašydavo, nors toks susitarimas ir buvo: ji buvo įsipareigojusi prekybos vietose organizuoti įvairias produkcijos pristatymo akcijas bei kitais būdais reklamuoti prekės ženklus, o gamintojai – sumokėti už paslaugas. PVM sąskaitas faktūras gamintojams ji išrašė ir mokesčius sumokėjo tik mokesčių administratoriui pradėjus patikrinimą.

Be to, patikrinimo metu išanalizavęs bendrovės klientams taikomas prekybines (apyvartos) nuolaidas, mokesčių administratorius atkreipė dėmesį į galimai apgaulingą „žaidimą“ antkainiais, kuris gali būti parankus didiesiems prekybos tinklams ir kurį taikant galimai sudaromas įspūdis, jog prekybininkai prekėms taiko tik mažą antkainį. Apie galimai vieno iš prekybos tinklų daromus pažeidimus informacija perduota LR Konkurencijos tarybai.

VMI primena, kad siekdama padėti sąžiningam verslui veikti lygiavertėmis konkurencijos sąlygomis, netrukdyti tinkamai mokestines prievoles vykdantiems mokėtojams, o taip pat siekdama gerinti biudžeto pajamų surinkimą ir operatyviai gauti informaciją, kuri padės objektyviau įvertinti esamą verslo situaciją, mokesčių administratorius kaups PVM sąskaitų faktūrų registrus tų mokesčių mokėtojų, kurių rodikliai kelia susirūpinimą.

Gaunami duomenų masyvai, duomenų „sukryžminimas“ („coss – cheking“) leis VMI kone realiu laiku stebėti rizikingų mokesčių mokėtojų sandorius ir kontroliuoti, kad mokesčiai patektų į biudžetą. Nurodymus teikti registrinius PSF duomenis pirmajame etape gaus 7000 didžiausią riziką turinčių įmonių. Verslo subjektas, kurio veiklos rodikliai sukels pagrįstų įtarimų VMI, bet kuriuo metu gali sulaukti tokio nurodymo ir patekti į minėtą įmonių sąrašą.

Klaipėdos AVMI primena, jog apie žinomus mokestinius pažeidimus galima pranešti paskambinus trumpuoju VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, taip pat užėjus į apskrities mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius. Informaciją apie VMI veiklą galite rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt, taip pat galite sekti ir socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

Dalintis

2023/01/31

Pienas: baltasis auksas ar juodas kapo akmuo?

Rytoj, trečiadienį, Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) renkasi trišalės Pieno tarybos nariai. Remiantis oficialiu pranešimu, ji šaukiama dėl padėties pieno rinkoje ir mažėjančių jo supirkimo kainų. Ministras Kęstutis Navickas rėži...
2023/01/30

Pieno kainų krizė Lietuvoje ir ateities tendencijos

VDU ŽŪA langas. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos mokslininkų tribūnoje profesorė Astrida MICEIKIENĖ dalijasi įžvalgomis apie pieno kainų krizę: kiek ji susijusi su globalia rinka ir ką turėtume daryti?
2023/01/31

Beveik dešimtmetį Lietuvoje pasireiškiantis afrikinis kiaulių maras neužleidžia pozicijų

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, nuo 2014 metų, kai Lietuvoje pirmą kartą diagnozuotas afrikinis kiaulių maras (AKM), šalies ūkiai neteko beveik 78 tūkstančių kiaulių, o miškuose AKM nustatytas beveik 8...
2023/01/31

Novatorius pataria: kaip išsirinkti tinkamą automobilį?

Specialistai vis garsiau kalba apie ekonomikos sąstingį, ragina susilaikyti nuo nebūtinų, didelės vertės pirkinių, tarp kurių – ir automobiliai. Situacija automobilių rinkoje taip pat pakankamai kebli, nes nusprendus įsigyti naują transporto...
2023/01/31

Dzūkei sukako šimtas metų

Šeštadienį, sausio 28 d., garbingą 100 metų jubiliejų sutiko Alytaus rajono Statkiškių kaime (Pivašiūnų sen.) gyvenanti Genovaitė Malinauskienė.
2023/01/31

Antrus metus iš eilės – augantis Lietuvos Korupcijos suvokimo indeksas

2022 m. „Transparency International“ Korupcijos suvokimo indekso (KSI) tyrime Lietuvai skirti 62 balai iš 100 galimų ir 33 vieta 180 šalių sąraše. Lietuva užima 12 vietą tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių. Lygina...
2023/01/31

Visuomenė kviečiama teikti kandidatus Seimo apdovanojimui gauti

Seimo Aleksandro Stulginskio žvaigždės skyrimo komisija kviečia visuomenę iki 2023 m. vasario 20 d. siūlyti kandidatus Seimo apdovanojimui – Aleksandro Stulginskio žvaigždei – gauti.
2023/01/31

Paukščių gripas ant menčių paguldė susijusius paukštynus

Rumunijoje – paukščių gripo drama. Ypač pavojingas paukščių gripo H5N1 potipis įsimetė į paukštynus, priklausančius vienai  didžiausių šalyje kalakutų auginimo įmonių.
2023/01/31

Netikėkite, jei sakys, kad kaulavaisių genėti nereikia

 Ankstyvas pavasaris sodininkams – darbymetis. Norint gražių vaismedžių ir kokybiško derliaus, būtina apžiūrėti sodą, nes tikrai dar bus nerei­kalingų šakų. Ar genite kaulavaisius: vyšnias, trešnes, slyva...